Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor CART

Amerykański sen czyli wielkie ściganie na Laguna Seca

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga rFactor CART Liga rFactor CART

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-01-2008, 23:45   Post #1 (permalink)
Xan
Awatar Xan

Amerykański sen czyli wielkie ściganie na Laguna Seca

Stany Zjednoczone Ameryki, w skrócie nazywane USA. Trzecie pod względem terytorium i trzecie pod względem ludności państwo świata. Graniczące z Kanadą i Meksykiem. W porównaniu z Polską państwo bardzo młode, które nie osiągnęło jeszcze 300lat istnienia. Ale za to jak rozwinięte. Można rzec jedno z wielkich tego świata ale też przez swój przepych i styl życia jedno z gorszych.
Kraj hamburgerów, cheesburgerów, fast foodów, filmowych mega produkcji, oskarów, światowych gwiazd filmu i muzyki i wielkich metropolii.
Jeszcze w latach '90 XX wieku można było powiedzieć, że jest to drugi dom Polaków. Wielkie polonie z Chicago, Nowego Jorku czy nawet Los Angeles. Polacy smażący frytki, sprzątający na zmywaku albo prawdziwi i twardzi biznesmeni z krwi i kości. Bez względu na klasę społeczną sławę zdobywali wódką i kiełbasą... głównie wódką. Taki był obraz Polaka w USA.
Ale co ja będę mówił o Stanach i Polakach tam mieszkających. Już w piątek 11 stycznia, do USA zjedzie czołówka polskiego simracingu na czele z Łukaszem "lukiem" Bukowskim i Adamem "Gul_Dudo" Koblem. Wtedy to odbędą się dwa kolejne wyścigi zimowej edycji ligi F3 na torze Laguna Seca. Wszyscy kierowcy tuż po zakończonym weekendzie wyścigowym w Australii spakowali się przelecieli przez Ocean Spokojny i już zameldowali sie w swoich kwaterach niedaleko Monterey w Kalifornii. Niektórych już widziałem jak ganiali za amerykankami albo jedli kaloryczne fast foody. Może myśleli, że ich przyspieszą?
O chwile rozmowy poprosiłem Adama "Gul_Dudo" Kobla i Prezesa Federacji SimracingPL Krzysztofem "McLarenem" Walińskim, a oto relacja z tych rozmów:

Adam "Gul_Dudo" Kobel (Oval Heroes)

Jesteś jednym z dwóch kandydatów do końcowego zwycięstwa w zimowej edycji ligi F3. Jak zapatrujesz się na swoją walkę z Łukaszem Bukowskim?

"Hmm faktycznie po Adelaidzie można tak powiedzieć, ale mam nadzieję że z czasem pojawi się więcej kandydatów do walki z dominującym, bo tak należy powiedzieć, Lukiem, i walka z Nim w dalszej części sezonu będzie bardzo trudna. Jest cholernie szybki, masakrycznie powtarzalny, i praktycznie bez błędny. Taka kombinacja jest po prostu mistrzowska."

Ale tobie też rzadko zdarzają się błędy, a po twojej jeździe w Australii udowodniłeś, że jesteś tak samo szybki jak Luk, tylko trochę szczęścia brak. Na co liczysz w wyścigach w Stanach?

"Być może. Z oceną poczekajmy jeszcze dwa, trzy wyścigi. Co do eliminacji w Stanach to powiem szczerze, ciśnienie sponsorów jest duże, w końcu to nasz domowy tor. No ale zobaczymy jak będzie. Wiem, że po absencji dołączy do nas Szymon, także zespołowo powinno być lepiej, przynajmniej na papierze."

Twoje sukcesy najpierw w GP2, a teraz w F3 na pewno zostały zauważone przez menadżerów zespołów F1. Dostałeś już jakieś konkretne oferty czy zamierzasz pozostać jeszcze w lidze F3, gdzie presja sponsorów nie jest taka duża?

"Tak to już jest, że jak się człowiek wychyli to ktoś cię zauważy. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Na razie tyle mogę powiedzieć."

Bardzo tajemnicza odpowiedź. Ja z mojej strony życzę wielu sukcesów na torze i wielkiej kariery w F1. Dziekuję za rozmowę.

"Ja również dziękuje, było mi miło."

Krzysztof "McLaren" Waliński (Prezes Federacji SimracingPL)

Jak oceniasz organizacje zimowej edycji ligi F3?

"Jak to mówią "nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej" tak jest także w tym przypadku. Na pewno jest spora poprawa ale i jest kilka elementów które trzeba poprawić.
Sezon zimowy jest traktowany jako przygotowanie do pełnego sezonu i mam nadzieję, że do tego czasu Admini będą do tego gotowi."

A co powiesz o poziomie kierowców? Prócz świetnych i doświadczonych kierowców jest wielu młodych, stawiających pierwsze kroki w simracingu.

"Ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat bo nie startuję w tej serii, a Ligą administruję tylko od strony administracyjnej. Z tego co wiem jest trochę nowych zawodników i każdy sam z własnego doświadczenia wie jak to jest na początku. Tutaj pomimo czterech wyścigów praktycznie nie było większych "zgrzytów", wiec zapewne nie jest z nimi najgorzej, a na pewno z biegiem czasu będzie tylko lepiej."

A przyszłość ligi F3? Czy będzie to nadal tylko przystawka do wielkiej kariery F1, a może stanie się jedną z ciekawszych i prestiżowych lig organizowanych przez SimRacingPL?

"To F3 jest jakąś przystawką? Mi nic o tym nie wiadomo i nigdy tak do tego nie podchodziłem. To samodzielna seria openwheel dająca więcej bezpośredniej walki niż F1, prędkości osiągane przez pojazdy nie jest wyznacznikiem że dana seria jest lepsza. Czy F3 może stać się prestiżowa? Zapewne tak jak każda inna nasza Liga."

Bardzo dziękuję za krótką rozmowę i chciałbym prosić o kilka słów zachęty dla naszych kierowców na zbliżający sie wyścig na Laguna Seca.

"Bez pracy nie ma kołaczy... ekhem znaczy nie liczcie na super wyniki pierwszych GP, teraz dla Was najważniejsze jest zdobycie doświadczenia, a na pewno to zaprocentuje w przyszłości."

Chciałem jeszcze porozmawiać ze zwycięzcą trzech ostatnich wyścigów, czyli z Łukaszem Bukowskim jednak nim skończyłem zadawać pytanie już dostałem odpowiedź:

"A weź się Pan odczep. Nie mam czasu na pierdoły. Zresztą przy mojej obecnej formie i tak wygram. Wcale bym sie nie zdziwił jeśli tym razem wszystkich zdubluje."

Mi jedynie pozostało zaprosić wszystkich na wyścig. Piątek 11 stycznia godzina 20:00 tylko na Liveview.

Xan jest offline  

Rating: 16208 | Skill: 4.65 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
amerykański, czyli, laguna, ściganie, seca, sen, wielkie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania