Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 27-07-2009, 21:49   Post #1 (permalink)
Awatar dam92

Wink H-shifter

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Jestem tu nowy jak widać to mój pierwszy post Na dniach będę posiadaczem Loga DFGT oraz jestem posiadaczem marketowej kierownicy manty te z biegami i ręcznym
Co do tematu: czy mógłby ktoś napisać mi JAK ZROBIĆ H-SHIFTER krok po kroku
Czytałem już kilka tematów i nic z nich nie zrozumiałem. Za dawce posłóży kierownica z manty. Sądze również że ten temat jeśli wszystko dojdzie do końca przyda się wielu wielu innym użytkownikom którzy zaczynają przygodę...
dam92 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2009, 22:52   Post #2 (permalink)
Awatar budzix

Hmm... Napisac krok po kroku to tak sie nie da ;] . Znaczy da sie , ale to trzeba wiedziec jaki sie chce miec ten shifterek ( bylejaki czy zaawansowany ) . Jesli chodzi o BYLEJAKI to zapraszam do mojego tematu , a jesli chcesz miec juz dobry to temat docstrus ' a ci sie przyda . Chyba ze chcesz miec profesionalny to juz projekty FREX 'a wchodza w gre ;] . Napisz jaki ma byc to postaramy sie pomóc
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 07:39   Post #3 (permalink)
Awatar dam92

hmmm profesjonalny raczej nie byle co też nie tzn żeby był dosyć solidny i żeby dawcą był tylko compressor supreme z manty ręczny sobie zrobie potem nawet sam bo to niema problemu rozbierałem to bo nie wchodził czasem to wiem jak to wygląda, głównie chodzi o elektronikę obudowę to tylko jakieś przybliżone wymiary z czego np. drążek zrobić to co go trzymie na dole, ten opór pzy wrzucaniu biegu może być koło niego kilka przycisków nie wiem np. 2-6 mało ważne. Bardzo mi się podoba shifter od docstrus ' a interesował by mnie taki tylko że przeczytałem ten temat a nic z niego nie rozumiem...
dam92 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 08:09   Post #4 (permalink)
Administrator
Awatar BzYczek

Miejmy nadzieję, że Budzix'owi starczy sił, żeby przeprowadzić Cię przez arkana sztuki produkcji shiftera.
Niestety jeżeli podchodzisz do tematu, że nic nie rozumiesz to będzie ciężko cokolwiek na odległość doradzić.
BzYczek jest offline  
MSI Z77-G45|i5 3570K@4,5|Macho 120|Corsair Vengeance 8GB|Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB
3xDell U2312HM|HDD1TB|Plextor M5P 128GB|Corsair HX80 +Gold 650W|Laptop Acer 5930G

F E E L the S T I N G

Rating: 78964 | Skill: 10.60 | OpenRating: 0
| Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 08:52   Post #5 (permalink)
Awatar dam92

To może w ten sposób xD nie rozumiem bo doctrus nieopisał dokładnie tylko fotki i tutaj widzimy to i to... Jeśli ktoś ma również trochę pojęcia to zapraszam do tematu mile widziane fotki opisy itd myśle ze najłatwiej było by zacząć od obudowy, i tu również kilka pytań
1: drążek z czego (tutaj mógłby się udzielić doctrus )
2: z kierownicy samą płytkę wyciągnąć z kablami czy jak?
3: samą skrzynie zrobić lepiej z kątowników czy drewno?
4: układ H (doctrus zrobił z pcv) moge zrobić z plexy grubośc około 2-4mm?
5: jak połączyć kable do płytki z kierownicy oraz jak zrobić (co tam dać) że po wrzuceniu jedynki idzie sygnał do kierownicy i włącza się bieg (wiadomo oco kaman
na razie tyle jak coś mi sie przypomni to napiszę, aha jak skończę oraz w czasie budowy będę robił w miarę możliwości zdjęcia i opis aby inni użytkownicy mogli zrobić sobie coś takiego
dam92 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 09:25   Post #6 (permalink)
Awatar Padek78

Jak czytam takie wypowiedzi jak kolegi 'Dam92' to już mnie nie dziwi czemu Maxym tak chętnie banami straszy. Ja nawet bym nie straszył obecnie tylko od razu banana i do domu do lekcji...

W ogóle coraz częściej wpadają tu ludzie pokroju:

"hihi haha cześć! jestem tu nowy haha hihi. Chcem szifterek tylko nie wiem jak i żeby miał 900 stopni i 5 przyciskuf hihi hehe ...bo mnie to nie tego a tamto to se tego wezne z tym i tamtym haha hehe"

itp. itd.

Po prostu gość wpada i nie umie sprecyzować o co mu chodzi a dla mnie brzmi to właśnie mniej więcej tak jak napisałem powyżej. Zero ładu i składu i nie wiadomo dokładnie o czym delikwent mówi bo gada wielowątkowo i gubi się w tym procesie już na starcie, a potem brnie w taki sposób aż do końca wypowiedzi.

Dam92 chcesz mieć ksywkę przemianowaną na 'Ban92' koniecznie?
Padek78 jest offline  

Rating: 22050 | Skill: 6.49 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 10:20   Post #7 (permalink)
Awatar eRKa

Co Ty padek, lewą nogą dzisiaj wstałeś? To już Twoja druga propozycja bana dla kolegi

EOT
eRKa jest offline  
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. - George Bernard Shaw

Rating: 38503 | Skill: 7.27 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 10:46   Post #8 (permalink)
Awatar scoobie

Sorry za marnowanie miejsca, ale dzisiaj dzień dobrego wujasa (Padek niedobry wujas, be! ) i odpowiem adekwatnie na jasno postawione pytania:
Cytat: Napisał dam92 Zobacz post
mile widziane fotki
Dostałeś fotki i filmik od docstrusa, na których widać jak to jest zrobione.
Cytat:
1: drążek z czego (tutaj mógłby się udzielić doctrus )
Na fotkach docstrusa widać z czego. Rozumiem, że chodzi Ci o materiał a nie "prefabrykat wyjściowy", bo wiadomo, że masz dość inwencji, żeby zakombinować skąd wziąć coś nadającego się.
Cytat:
2: z kierownicy samą płytkę wyciągnąć z kablami czy jak?
Raczej samą, przecież cała kiera nie zmieści się do obudowy od shiftera, nie?
Cytat:
3: samą skrzynie zrobić lepiej z kątowników czy drewno?
Z drewnianych kątowników, a poważnie, to wszystko jedno z czego, o ile będzie dość sztywne i trwałe.
Cytat:
4: układ H (doctrus zrobił z pcv) moge zrobić z plexy grubośc około 2-4mm?
Zobacz jak grube H ma docstrus i raczej nie próbuj robić cieńszego. Pleksa ujdzie od biedy, ale lepiej coś bardziej elastycznego, żeby nie pękło. PCV, może poliwęglan, nie znam się zbytnio.
Cytat:
5: jak połączyć kable do płytki z kierownicy oraz jak zrobić (co tam dać) że po wrzuceniu jedynki idzie sygnał do kierownicy i włącza się bieg (wiadomo oco kaman
Wiadomo. Kaman o to, że nikt Manty Compressor czy jak jej tam nie ma i nie wie, jak jest zrobiona w środku, więc musisz to rozpracować sam. Czyli - co można było napisać od razu, ale dziś dzień dobrego wujasa - leżysz na łopatkach. Sam tego nie zrobisz.

EDIT: Ojojoj... i narozrabiałem
scoobie jest offline  

Ostatnio edytowane przez scoobie : 28-07-2009 - 12:01

Rating: 19406 | Skill: 10.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 11:41   Post #9 (permalink)
Awatar dam92

Scoobie wielkie dzięki, przybliżyłeś mnie do realizacji a co do kierownicy to chyba taka samą (może inna nazwa lub troche wygląd) ma doctrus, podczas pracy będę starał sie robić fotki i opisywać więc będzie dla innym nie zdecydowanych użytkowników
edit:
zdjęcia mojej chińszczyzny

dam92 jest offline  

Ostatnio edytowane przez dam92 : 28-07-2009 - 21:47 Powód: dodane linki
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2009, 22:17   Post #10 (permalink)
Awatar budzix

Znowu postanowilem pochwalic sie swoja zdolnoscia operowania w programie graficznym Paint ;] ( prosze sie nie smiac ) i zrobilem taki maly rysuneczek ktory przedstawia bardzo prosta a zarazem solidna budowe shifterka ( moj projekt . takiego uzywam ) Scoobie twoja odpowiedz na drugie pytanie mnie powalila ;]
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
hshifter

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania