Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 18-04-2009, 22:11   Post #1 (permalink)
Awatar budzix

H-shifter polaczenia

Moim nowym planem jest zrobienie H-Shiftera. I tutaj pojawia sie maly problemik z racji takiej ze nie posiadam lutownicy ani zadnych przelacznikow ( wrzucanie biegu ) postanowilem zrobic to w inny sposob mianowicie powycinac z puszki male blaszki ktore przewodza prad i poprostu polaczyc je z kabelkiem. Jedna blaszka na drazku druga na koncu rowku w wycietym H . Wrzuce tutaj fotke poniewaz nie jestem do konca przekonany czy moge tak polaczyc jak ja chce , czy nie bedzie jakiegos zwarcia itp.

KOLORY PODPORZADKOWANE BIEGOM

Glownie chodzi oto czy moge na drazku porobic blaszki w jednym rzadku czy jak kabelki od innego przycisku na drazku np od 3 biegu dotkna blaszki od 1 na H to czy nie bedzie jakies awari ?
Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie ;] prosze o rade .
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-2009, 22:31   Post #2 (permalink)
Administrator F1'79
Awatar coro2000

Witam, dawno cię tu nie było i myślałem że dałeś sobie spokój.
Ciągle chcesz to podłaczyć pod usb?
Jeśli tak to nic nie musisz podpinać pod sam drążek, wystarczy że zrobisz przełącznik z dwóch drutów (najlepiej miedzianych) a drążek zmiany biegów będzie je stykał gdy wbijesz bieg. Tylko tak naprawde to będzie straszna prowizorka i wątpię czy da się na tym jeździć.
Podstawa to narzędzia, a lutownica przy takiej robocie jest niezbędna. Ja sam miałem podrabiać frexa ale przydała by mi się tokarka i narazie dałem sobie z tym spokój.
Kup sobie jakąś lutownicę i przestań kombinować na siłę. Ja tak dzisiaj kombinowałem przy naprawie opryskiwacza, bo chciałem dorobić uszczelkę a miałem jedną zapasową tylko było mi jej szkoda. W efekcie poparzyłem sobie łapkę a i tak nie udało się jej dorobić i założyłem tą zapasową.
Kup sobie lutownicę a będzie ci o wiele łatwiej. Za 25zł z przesyłką można już coś kupić na allegro.
coro2000 jest offline  

Rating: 82386 | Skill: 8.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-2009, 22:39   Post #3 (permalink)
Awatar budzix

Wlasnie jak skonczylem pisac post zapomnialem dopisac zeby nie bylo takich odpowiedzi typu kup.. nie warto.. nie da sie jezdzic itd... Naprawde ja nie chce wydawac pieniedzy na cos czego nie bede uzywal ja poprostu to robie kiedy mam czas a poza tym takie kombinowanie sprawia mi ogramna frajde ja nie mam zamiaru zrobic frexa czy brac udzial w jakis ligach chce chociaz sie raz przejechac i zobaczyc czy dziala. A co do poprzedniogo pytania prosze o odpowiedz ;d
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-2009, 23:16   Post #4 (permalink)
Awatar mr_pio

No ale jak te wszystkie te druciki dotkną blaszki to się zewrą i to chyba nie będzie cool? W każdym razie rozwiązanie z drucikami jest logicznie jednoznaczne z rozwiązaniem z biegunem w drążku. Nie żebym się znał, ale tak na chłopski rozum. To tyle co mogę ci powiedzieć o tym pomyśle bez prawienia morałów.

A lutownica na rynku kosztuje pewnie z 10 zł. Kaman.

Płytkę do tego masz? bo chyba nie chcesz zepsuć G25, a samo z siebie nie zadziała.
mr_pio jest offline  
Rating: 225 | Skill: 0.87 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-2009, 23:30   Post #5 (permalink)
Awatar budzix

Wlasnie o to mi chodzilo czy sie nie zewra .Jesli tak to jeszcze pozostaje zrobic poziomy znaczy kazdy w innym rzedzie ;] troche trudniejsze ale da rade ;]. A co do g25 to zepsuc nie zepsuje bo takowej nie posiadam ( za droga ) a poza tym wydaje mi sie ze jakbym ja mial to bym nie kombinowal sam ;] chociaz ... za duzo zabawy bym sobie odebral
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-2009, 00:00   Post #6 (permalink)
Administrator F1'79
Awatar coro2000

Sygnał pod drążek to na gameporcie
Powodzenia budzix. Jak się uda to wrzuć filmik na youtube.
coro2000 jest offline  

Rating: 82386 | Skill: 8.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-2009, 00:13   Post #7 (permalink)
Awatar budzix

Juz wymyslilem jak to zrobie . Zrobie w rzedach ale na wycietym H zrobie blaszke idealnie w miejsce gdzie jest blaszka od danego biegu na galce ;] trudne to to nie bedzie ale i tak mam ostatnio malo czasu . Moze zaczne jutro ale watpie...

coro2000 dzieki , oczywiscie ze nagram ;]
budzix jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-2009, 01:31   Post #8 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
a nie kombinujesz pod gore? przeciez latwiej dac minus do drazka (1 kabel) i po jednym kablu do kazdego biegu. A ty sie bawisz w DaVinciego...
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-2009, 12:22   Post #9 (permalink)
Awatar DARULUS

Piszesz że nie chcesz wydawać kasy na coś czego nie będziesz używał (chodzi o narzędzia). A wierz mi że jak wykombinujesz ten shifter takimi metodami to nie będziesz go używał. A to dlatego że raz ci zadziała a raz nie. Raz styki się połączą a raz nie, aż w końcu się wkurzysz i rzucisz to w kąt
DARULUS jest offline  

Ostatnio edytowane przez DARULUS : 19-04-2009 - 19:34

DZIĘKI STUKROTNE administracji i wszystkim zaangażowanym za wkład w tworzenie i funkcjonowanie portalu Niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi (bo niż demograficzny mamy)

Rating: 21298 | Skill: 4.83 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-2009, 13:22   Post #10 (permalink)
Awatar JacKill

Tu masz przykładowy projekt, to sobie zobacz jak jest zrealizowane: H-shifter

PS. @DARULUS kąt
JacKill jest offline  

Rating: 1897 | Skill: 0 | OpenRating: 0 | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
hshifter, polaczenia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania