Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Sprzęt własnej produkcji / modyfikacje sprzętu > Shifter

Kokpit symulatora do symulatorów by SimRacing.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Shifter Wszystko o budowie własnych shifterów

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-12-2014, 20:21   Post #1 (permalink)
Awatar SimRacing

Kokpit symulatora do symulatorów by SimRacing.

Witam.
Mam w planach zbudować swój pierwszy kokpit, ale z podzespołów DIY, najpierw chciałbym zbudować H-Shifter i mam do was pytanie drodzy koledzy, otóż nie wiem jakie przyciski krańcowe zastosować. Myślałem nad takimi jednakże nie wiem jak one się nazywają i czy będą dobrym wyborem, pomożecie?

Dziękuje i pozdrawiam, z czasem będe chciał rozbudowywać swój kokpit oraz w miarę możliwości będe zamieszczał tutaj zdjęcia bądź założe mini-blog
SimRacing jest offline  

Logitech Momo Force | Własny układ H | Hamowanie: Prawą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-12-2014, 21:33   Post #2 (permalink)
Awatar carson

Sa na tym forum co najmniej 2 dobre konstrukcje h-shiftera (i co najwazniejsze sprawdzone). Poszukaj sobie. To co podlinkowales na fotce nie wyglada na nic solidnego.
carson jest offline  
Rating: 21 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2014, 11:50   Post #3 (permalink)
Awatar SimRacing

Hmm, w takim razie dziękuje za podpowiedź. Przeszukam dokładnie każdy projekt na forum po raz kolejny i z każdego coś wywnioskuje
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie pedały.
Powiedzmy że konstrukcje mam za sobą tylko nie wiem jakich pot'ów czy czegoś innego użyć, oczywiście sprzęgło, hamulec, gaz.
SimRacing jest offline  

Logitech Momo Force | Własny układ H | Hamowanie: Prawą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2014, 14:08   Post #4 (permalink)
Awatar gorzasty

Są na tym forum co najmniej 2 dobre konstrukcje pedałów (i co najważniejsze sprawdzone). Poszukaj sobie... ale wredny jestem ...no ale w sumie to prawda.

Potów użyj takich żeby działały z elektroniką poprawnie - np z kontrolerem od Dereka 12 bit. Zamiast potów do hamulca możesz użyć LC (load cell - mierzy siłę nacisku), lub jakiś czujników ciśnienia, jeśli zrobisz konstrukcję hydrauliczną. Tyle ogólników - resztę naprawdę znajdziesz na forum.
gorzasty jest online  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: -425
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2014, 22:54   Post #5 (permalink)
Awatar SimRacing

W takim razie jutro zabieram się do lektury Dziękuje Ci bardzo gorzasty, po świętach zabieram się do prac "fizycznych" a od jutra do "Psychicznych?" hehe
Pozdrawiam.
SimRacing jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
30$, hshifter, kokpit, simracing, symulatora, symulatorów

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania