Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing > Karting

[05.10.2013] Testy Rotax Senior Max - WallraV Race Center w Starym Kisielinie

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Karting Wszystko o wspólnych wypadach na karty

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-08-2013, 22:20   Post #31 (permalink)
Awatar decode

Damy na pewno. Ja mam nadzieję, że w tym roku to jeszcze powtórzymy. Jeśli będą chętni to w większej grupie, a jeśli nie to bardziej kameralnie.
Powodzenia!
decode jest offline  

F1 '79
Adrenaline starts to flow...

Rating: 17172 | Skill: 2.04 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 00:21   Post #32 (permalink)
Awatar Sewer

cena akceptowalna -choc myslalem ze bedzie taniej...

Tylko teraz pytanie - co z takimi jak ja leszczami? Dacie mi kask? jakies rekawiczki , balaklawe , nie wiem co tam jeszcze potrzebne - jakies ochraniacze
Ja pewnie raczej tylko WSK bym poprobowal ogarnac hehehehe

aha to oczywiscie mocno wstepnie bo nie wiem czy dam rade z terminami (dzieci rodzina itp )
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 01:40   Post #33 (permalink)
Awatar B Mirecki

Decode i ChudY tak czytajac jeszcze uwazam, ze dla chlopakow znacznie lepszym bedzie rotax na poczatek, tylko albo go zalac albo zablokowac linke na 50% mocy bo w wsk oprocz tego wymaga operowania biegami i wg mnie lepiej bedzie startowac rotaxem

Sewer nie jest to az tak drogo, dla porownania ja swojego ROK-a wypozyczam za 1500-2000zl za dzien
B Mirecki jest offline  
Rating: 10619 | Skill: 5.41 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 02:21   Post #34 (permalink)
Awatar ChudY

O widzę że decode już co nieco napisał, cena wydaję mi się i tak ok, bo za to dostajcie normalny tor normalny kart i ziomka który najpierw ci wszystko wytłumaczy, pokaże i odpowie na wszelkie pytania, a potem z grubsza przeanalizuje wyjazd i podpowie z własnego doświadczenia (chodź nie dużego) co można poprawić i jak te zabawki reagują na wszelkie bodźce . Wózki z wska będą dwa mój można upalac do " zajazdu"( bbez przesadyzmu oczywiście) bo idzie na sprzedaż. Mój ma sprzęgło w nodze wózek decode w ręce, jest możliwość wyboru co komu pasuje. Co do obowiązkowej jazdy najpierw czy to wska czy skreconym rotaxem niestety ale będzie to za pierwszym razem wymagane bo ani ja ani decode nie będziemy ryzykować sprzętu czy też zjebów od ludzi z toru za wpuszczenie kogoś kto nie ogarnia, to wszystko nie jest takie straszne i trudne do opanowania ale musi być chociaż trochę trena czymś słabszym co zrobi lepiej i temu co będzie jechał i nam obniży ciśnienie .

Także to są takie bardziej niż wstępne informacje, najlepiej jak najszybciej piszcie kto ile i czym by chciał i który termin lepszy, znacznie ułatwi to jakiekolwiek dalsze decyzję, fakt że ja i w pierwszym i drugim terminie w piątki mam najpierw 18-tke kumpla dobrego a potem tydzień po tym swoją , także pewnie
byłym.mega wczorajszy czy tu czy tu ale myślę że jak będą chętni to spanie można odłożyć a kaca adrenaliną wyleczyć
ChudY jest offline  
Rating: 21682 | Skill: 5.61 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 10:33   Post #35 (permalink)
Awatar decode

Cytat: Napisał Sewer Zobacz post
Tylko teraz pytanie - co z takimi jak ja leszczami? Dacie mi kask? jakies rekawiczki , balaklawe , nie wiem co tam jeszcze potrzebne - jakies ochraniacze
Ja pewnie raczej tylko WSK bym poprobowal ogarnac hehehehe
Mam ze 3 balaklawy, z tego tylko 1 sporadycznie używana, więc to nie jest problem. Kask na balaklawę mogę pożyczyć o ile będzie pasował na głowę! Tutaj można sprawdzić rozmiar. O ile dobrze pamiętam to mam M, ale to jeszcze sprawdzę. Ale warto też spróbować pożyczyć od kogoś znajomego albo może pod zastaw na torze kartingowym, bo pewnie będzie taka sytuacja, że będziemy chcieli jechać jednocześnie (np. będę komuś rozgrzewał silnik i opony albo sam trenował jak nie będzie chętnych).

Co do umiejętności - nie wiem ile jeździłeś ale też wiem, że podstawowe odruchy z simracingu bardzo pomagają. Pozostaje kwestia znajomości toru i sprzętu plus zmęczenie fizyczne po jakimś czasie. Myślę, że jak wskoczysz dwa razy do WSK-i to sam stwierdzisz czy chcesz Rotaxa. Nie musisz przecież nim cisnąć na maksa, a na co uważać, to powiemy. No i ewentualnie zawsze możemy zaczekać, aż na torze zrobi się puściej. Ludzie z reguły wyjeżdżają "falami".

Cytat: Napisał ChudY Zobacz post
[...]fakt że ja i w pierwszym i drugim terminie w piątki mam najpierw 18-tke kumpla dobrego a potem tydzień po tym swoją , także pewnie byłym.mega wczorajszy czy tu czy tu ale myślę że jak będą chętni to spanie można odłożyć a kaca adrenaliną wyleczyć
Rotax na kaca Ci pomoże, a poza torem razem damy radę Zresztą, pewnie nie przyjedziesz sam.

Co do ochraniaczy jeszcze i foteli. W wueskach ich nie stosujemy, a fotele mamy ciasne. Wiem, że Daniel ma ochraniacz, którym można "zapchać" szerszy fotel. Ja nie mam, ale chyba byłbym w stanie pożyczyć. Problem z obtłuczeniem może być jeśli fotele są luźne, ale to raczej nam nie grozi, bo i Daniel i ja jesteśmy szczupli. Może być problem w drugą stronę, że ktoś szeroki się nie będzie mieścił... Obgadamy to i mam nadzieję, że uda się zrobić tak aby były różne fotele, ewentualnie zdejmie się z nich pianki.
Chętni niech koniecznie napiszą jeszcze coś o swoich wymiarach, najlepiej obwód w pasie lub w okolicy mostka pod klatką, co szersze (klata wystaje nad fotel), porównamy to z naszymi i będziemy kombinować. Zatem:

nick (obwód) - ilość wyjazdów WSK (min.2) / ilość wyjazdów Rotax

EDIT: Rękawiczki też się znajdą, mniejsze i większe. Ale tak jak pisał ChudY - przejmować się należy głównie kaskiem.

EDIT 2: Jak ktoś mało jeździł i nie czuje się pewnie, to niech się klika dnia wcześniej wybierze na halę. To też dobry trening. Mięśnie dłoni można wzmocnić piankowymi/gumowymi piłeczkami treningowymi, ale wydaje mi się, że to nie będzie potrzebne. W porównaniu z halą tutaj nie ma takich sił na kierownicy i dłonie się tak nie męczą.
decode jest offline  

F1 '79

Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 10:57   Post #36 (permalink)
Awatar $hogel

TO od razu polecam pojechać na halę, gdzie nie ma asfaltu, tylko jest nieco ślisko. Ogólnie chodzi o nauczenie się ogarniania tyłu (to tak z mojego 8 minutowego doswiadczenia ) .
Co do mnie, to nie psodziewałem się, że to tak szybko będzie. Zaraz wyjeżdżam do Krakowa, ale jeszcze wieczorkiem postaram sięwrzucić temat do działu ligowego i zobacyzmy ilu będize chętnych. Ja mogę dać odpowiedź nie wcześniej niż piątek-sobota. Cena wydaje się nie wygórowana rzeczywiście. Poza dojazdem jakieś inne koszta jeszcze musimy brać pod uwagę? (jakaś wejściówka na przykłąd). Jeśli bym jechał, mogę wziąć mój drugi kask, to mogę komuś pożyczyc.

Sprawdziłem terminy. 31 sierpnia u mnie odpada - pracuję 7 września jest możliwy. To ja czekam aż dacie znać , który to w końcu termin będzie.
$hogel jest offline  

Ostatnio edytowane przez $hogel : 14-08-2013 - 11:21
Rating: 9187 | Skill: 9.26 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 13:33   Post #37 (permalink)
Awatar decode

Generalnie to delikatniej z gazem i nie opóźniać za bardzo hamowania, bo można się zdziwić jak obróci w zakręcie Tu nie chodzi o to by zamiatać tyłem, tym bardziej, że oszczędzanie opon jest wskazane jeśli nie mamy stwierdzić po pierwszym razie, że jesteśmy finansowo do tyłu na imprezie No ale to raczej czujecie, że na asfalcie z taką przyczepnością bokiem się tylko traci.

Inne koszta (tor, transport sprzętu, ...) my pokrywamy i dlatego też chcemy wiedzieć jak najszybciej ilu jest chętnych. Poza kosztami stałymi musimy z własnej kieszeni kupić przynajmniej paliwo i olej, a ile to już zależy od ilości chętnych.

Kask drugi, rękawice itp. kto ma niech bierze. Zawsze się mogą komuś przydać inne rozmiary.

Terminy: odpada na pewno 7 września, ChudY nie da jednak rady, bo ma intensywny cały weekend i byłby zombie Dzisiaj wieczorem będę wiedział jak z 30.08, 14.09 i może dalszymi terminami.
decode jest offline  

F1 '79

Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 14:10   Post #38 (permalink)
Awatar Sewer

ja niestety ale w obecnej chwili nie moge sie okreslic - wiec nie wliczajcie mnie. Jak bede cos mogl okreslic to dam znac. ktos by z Warszawy jechał
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 15:49   Post #39 (permalink)
Sev
Awatar Sev

Chaliera, ja się na stadionowym lemansie męczę a tu taka impra się szykuje! Tylko kurde terminy nie pasują :/

Jak nie urlop to szkolenie (ale termin 7-09 i tak odpada) to 14-09 Rajd Polski...

Cytat: Napisał thooorn Zobacz post
To ja poczekam, aż Mała Monza w końcu powstanie z gruzów.
Niby na Bielanach tam gdzie meble były mieli coś robić ale ostatnio zaglądałem przez szybkę to nic, kompletnie nic poza wizualizacją jaką na FB wrzucili nie ma. Dalej jakieś firanki i inne szmaty wiszą.

Może i ja kilku chętnych bym znalazł wśród wrocławskich rakietowych i niskołąkowych driverów .
Sev jest offline  
Ale po co te nerwy...

Rating: 8859 | Skill: 6.26 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 21:21   Post #40 (permalink)
Awatar decode

Dałbyś kiedyś znać, że się wybierasz. Ja mam do tego toru niecałe 2 km Mogę wpaść niemal w każdej chwili.

Miało być dzisiaj info z terminem, ale poczekam jeszcze na info od Chudego, czy jednak dałby radę 7.09 (niestety to nie tylko od niego zależy), bo wstępnie wygląda na to, że to najlepszy termin z dostępnych w weekend.

Jakby co to składamy się na skrzynkę energetyków dla Danilela i szybki trasport śmigłowcem relacji Gostyń - SK
decode jest offline  

Ostatnio edytowane przez decode : 14-08-2013 - 23:07

F1 '79

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
center, kisielinie, max, race, rotax, senior, starym, testy, wallrav

Narzędzia wątku