Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Real Racing > Karting

Tory kartingowe

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Karting Wszystko o wspólnych wypadach na karty

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-11-2013, 15:02   Post #501 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Cytat: Napisał mrmario Zobacz post
Jak się ścigaliśmy na kartach 6.5 KM to waga 118kg jednego kolegi uprzykrzyła mu zabawę, 2-3 sekundy straty na okrążeniu. Reszta ludzi ze stawki o wadze w granicach ok. 75-85kg , tutaj czasy raczej wyrównane.
Ważąc 118kg można jeździć gokartem!?!?!?
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2013, 15:20   Post #502 (permalink)
Awatar szramabdg

Można, ale traci się 2-3 sekundy na okrążenie
szramabdg jest offline  
Rating: 9261 | Skill: 6.92 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-2013, 23:25   Post #503 (permalink)
Awatar Yotomeczek

Cytat: Napisał szramabdg Zobacz post
Można, ale traci się 2-3 sekundy na okrążenie
W stosunku do 70kg?
Ja ważę 105kg i nie ma tragedii.
Pośmigałem dzisiaj znowu (2 tury po 10min) i poprawiłem swój czas o 0,5s.
To i tak słabiutko, ale dla mnie liczy się postęp. Trudno jest się podciągnać jak za każdym razem dostaje innego karta. W zesżłym tygodniu był całkiem ok, dzisiaj pierwszy dość mocno sie ślizgał, a drugi miał problem z zacinającym się gazem. Te karty mają jakieś zabezpieczenie że przy jednoczesnym wciśnięciu hamulca i gazu - blokuje się gaz. No i ten miał to zabezpieczenie lekko zrąbane - po każdym hamowaniu bez gazu musiałem kopać w pedał gazu... czyli na wyjściu cisnę i nic - to puszczam gaz i kop żeby dopiero jechał... i tak było fajno
Yotomeczek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-2015, 12:06   Post #504 (permalink)
Awatar Tregarth

Widzę, że temat nieco się zakurzył - 51 stron to sporo do przeglądania - wyszukiwarka podpowiada jednak, że nie było mowy o torze Kartodrom w Bydgoszczy - Kartodrom | Bydgoski tor kartingowy - całkiem przyjemny tor. W tym sezonie udało mi się spędzić na nim kilka godzin jeżdżąc na lokalnych gokartach. W pobliżu jest także tor w Toruniu - Gokarty Toruń | AWIX Racing Arena - gdzie są organizowane zawody z chyba 12stoma eliminacjami (6 spotkań po 2 eliminacje). Oba tory polecam - choć ten w Bydgoszczy ze względu na wzniesienia i profilowane zakręty potrafi sprawić więcej przyjemności z jazdy (pomimo, że gokarty są słabsze niż te w Toruniu).
Tregarth jest offline  

Logitech Momo Racing | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2016, 21:28   Post #505 (permalink)
Awatar thooorn

W końcu wybrałem się na gokarty. Padło na Wrocław Race Center na Brochowie. Profesjonalne podejście, przeszkolą, kaski dają, flagami machają, czas do 0,001s mierzą, nawet na maila wszystko wyślą, wraz z mini analizą wyników.

Wziąłem od razu 3x10min. Pierwszy przejazd w zasadzie poznawałem tor i gokarta, jak to skręca, hamuje, przyspiesza, co z tym można generalnie zrobić. Czasy więc mizerne, powyżej 50s. W tym samym czasie po torze jeździł jakiś dzieciak, na oko 8-latek, w kombinezonie i butach Szparko. Trzaskał równe 44 i 45.

5min przerwy i druga 10tka. Już pierwsze kółko poprawiłem swój czas, kolejne i pękło 50s. Na 4tym poszło 49s. Ręce zaczęły mi już padać, ale zszedłem minimalnie poniżej 48s. Mimo, że do małego Szparko nadal traciłem 2,5s to 2nd miejsce w tabeli zawsze dobrze wygląda. Na torze zaczął się robić tłok, przyszło więcej osób. Odpuściłem sobie następną kolejkę, by odpocząć.

Trzecia kolejka i 12 kartów na torze. Tłok, ale większość w podobnym tempie do mojego, więc każdy jakoś się tam ustawił i nie przeszkadzaliśmy sobie. Miałem więc większość czasu czysty tor. Kombinowałem też z liniami zakrętów, by nie tracić w szczególności w wolnych partiach. Dało to na sam koniec, na ostatnim okrążeniu 47,371, na tę chwilę 8th (wtedy, o 13) czas - +2,7s do... Marcela Warczyńskiego, Junior Mistrza Dolnego Śląska Teraz patrzę na wyniki i Mistrzyni Dolnego Śląska, Magda Harczuk też dziś z nami jeździła. Miała nawet -0,1s lepszy czas od Marcela. Zatem mistrzowskich rywali dziś miałem

Także tak...

JA CHCĘ JESZCZE RAZ!
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2016, 00:20   Post #506 (permalink)
Awatar Yaper

Dla przebywających w Warszawie polecam odkryty tor RCW Racing Center Warsaw - Tor Kartingowy, gokarty, karting z gokartami 11-to konnymi.
Po przejeździe tam nie chcę już wracać na zwykły tor halowy. 11-to konne wózki rwą asfalt i jest taki fun, że głowa mała.
Tor też jest fajowy ze świetnym zakrętem na odwagę. Długi, szybki, zacieśniający się zakręt gdzie pod jego koniec trzeba docisnąć gazu bo inaczej wypluwa. Tor ma działać jeszcze do końca października, potem przerwa zimowa. Przejazdy aktualnie są po 39PLN za 10min (normalnie po 49).

Dziś też tam byliśmy z kumplem, ale się okazało, że na zachodzie Wawy padało i był mokry tor. Tak więc można było zobaczyć co to znaczy slick na mokrym. Niestety była to droga przez mękę, ciężko było zmusić bolid, żeby skręcił.
Yaper jest offline  
Rating: 3501 | Skill: 4.29 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2016, 01:52   Post #507 (permalink)
Administrator Forum
Awatar sobol

@thooorn
Byłem rok temu, bardzo fajny tor, mocno techniczny. Jechałem 1x10min, czas 48:122. Najszybsza na moim stincie Przymuszała Kinga 44:402. Konfiguracja wygląda na nie zmienioną. Gdybym miał bliżej niż 500km to bym, odwiedził ponownie...

@Yaper
Pierwsze w życiu gokarty jechałem u siebie w Białymstoku na otwartym torze podczas delikatnej mżawki. Nigdy więcej nie miałem takiej frajdy jak na slickach na wilgotnym torze, niebywała frajda, kontry, dozowanie gazu, hamowania. Nie mam słów żeby opisać satysfakcję z pokonanego na uberlimicie kółka na mokrym. Niestety teraz jak wiem, że jest mokro, to kierownik nie chce wpuszczać...
sobol jest offline  
Rating: 14167 | Skill: 3.98 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2016, 03:03   Post #508 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP DTM 2017
rF2 SMP GT3 2017

W Toruniu na torze asfaltowym torze z licencją Mistrzostw Polski, można śmigać kartami 13 konnymi. Polecam.
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-2016, 18:26   Post #509 (permalink)
Awatar thooorn

Czy na Kartodromie Gostyń działa jakaś wypożyczalnia gokartów? Rok temu obiekt przejął OSiR i z tego co widzę to urządza tam imprezy plenerowe i ew. udostępnia na "pojeżdżawki" dla motocyklistów. Taka świetna nitka się marnuje.
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-2016, 18:40   Post #510 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Gostyń nie został przypadkiem zamknięty jakiś czas temu?
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
arena, gokart, kartingowe, tory, łódž

« Karty w Poznaniu | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania