Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Wyścigowe Mistrzostwa Polski SimRacingPL > Wrażenia z Wyścigów

[WMPSRPL] Kielce - 07.11.2009

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Wrażenia z Wyścigów Na gorąco z wyścigów Ligowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-11-2009, 00:24   Post #11 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Ja już chyba wszystko opowiedziałem w wywiadzie dla telewizji

Ogólnie jestem bardzo zadowolony (szczególnie z końcówki R2 gdzie musiałem ostro cisnąć żeby nie dać się dogonić RafQ ), aczkolwiek szkoda że doszło do kilku karamboli. Mam nadzieję że do następnego wyścigu zostanie z tym zrobiony porządek - sam cudem uniknąłem przelatującej obok mnie rakiety "Porsche 997 RSR" na jednym z dohamowań... takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

Gratki dla obu Marcinów oraz dla wszystkich którzy bez większych przygód dojechali do mety

EDIT:
Tak, silniki dosyć łatwo przegrzać. Ale w około 9s nie ma szans żeby to zrobić, chyba że jechałeś na niskim chłodzeniu i podczas wyścigu miałeś temp. na granicy przegrzania.
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 00:24   Post #12 (permalink)
Awatar szostol

Kobe współczuje. Nikt chyba nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Ale coś chyba było w GR że trzeba silnik wyłączyć na picie? Czy może się mylę?
szostol jest offline  
Rating: 15411 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 00:28   Post #13 (permalink)
Awatar G.Mark

Kurde, no nie moge tego przeżyć 52 sek naprawiania Auta, które po naprawieniu sie prowadziło tak samo jak uszkodzone
Uciekło podium
G.Mark jest offline  

niech poślizg wynika z prędkości.. / BMW 318 IS Racing Edition

Rating: 70782 | Skill: 9.45 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 00:35   Post #14 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Chłopaki w pitach się starali jak mogli a Ty jeszcze marudzisz....ładnie to tak?
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 00:37   Post #15 (permalink)
Awatar groovy

Bo mechanicy "had a lot of problems".
groovy jest offline  
Rating: 54326 | Skill: 10.77 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Logitech G27 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 03:25   Post #16 (permalink)
Awatar RafQ

Wyścig potraktowałem zupełnie na luzie gdyż wiedziałem czego się spodziewać po tym torze - sajgon.

Q: PB i wpadło niespodziewanie P6 - super!

R1: Start pomimo obaw bardzo spokojny.Chłopaki z czołówki płynnie i bez problemów (przynajmniej nic takiego nie zauważyłem).Fajna walka z Artem i Lesiem.

R2: Start troche spóźniony ale znowu obyło się bez przygód na L1.Widziałem jak pare osób spinowało,coś tam alieni namodzili ale ogólnie było ok.Startowałem mocno zatankowanym autem i wiedziełem że musze cisnąć na maksa żeby prosiaki nie zjadły mnie na prostej.To się udawało i przed pitami miałem przewagę nad Lesiem.Gdzieś po drodze problemy miał Mlod (chyba przyłożył w bande więc zyskałem kolejną pozycję)
Po pitach Lesiu wskoczył przede mnie,natomiast Art,który miał troche przewagi wcześniej wyjechał tuż za mną.
Myślałem że szybko mnie połknie tak jak to było w R1 ale pomyślałem też sobie: fu**k it! - Jade na maksa.Cisnąłem tego Spykera ile sie dało i dogoniłem Lesia,tym samym zostawiając nieco z tyłu Art-a.Niestety do końca Lesiu świetnie sie bronił i ostatecznie finisz na...P3! Coś stało się na ostatnim okrążeniu z Kobe i dopiero teraz zauważyłem że widnieje w wynikach na ostatnim stopniu podium.Panowie Lesiu i Art,z którymi miałem najwięcej do czynienia - dzięki za super fair rywalizacje.Niezła akcja,adrenalina przy pojedynkach i jednocześnie pewność że rywal nie zrobi czegoś nieprzewidywalnego.Taka walka na torze to czysta frajda.Mam nadzieje że z mojej strony też wszystko było ok.

Nie spodziewałem się że ten event przyniesie mi tyle pozytywnych emocji.Super ściganie i mega satysfakcjonujący wynik.

Gtratsy dla Marcina bo był dzisiaj bezkonkurencyjny oraz pudeł w obydwu wyścigach.

I jeszcze odnośnie samego toru i jego bugów.Brak żółtych flag to jeden mankament przez który pewnie kilku kierowców skończyło przedwcześnie wyścig.Druga sprawa to sam tor.Wiadomo że to są Mistrzostwa Polski ale jasno trzeba powiedzieć,że ten tor to po prostu kpina.Można na nim jeździć słabymi autami FWD,lub buggy jak kto woli.Ale GT2 na tym torze?Pomyłka jak dla mnie.
Porównajmy nasz obiekt Kielce z XXI wieku np.do starego toru Rouen Les Essarts z roku '67.Kto jeździł na obydwu obiektach wie o czym mówie.Stary Rouen bije na głowe nasze śmieszne Kielce a przecież to obiekt o blisko 50 lat starszy.Ale nieważne...było - minęło.

Dobrze że mamy już to za sobą.Następny Hungaroring już jest "normalnym" torem na szczęście.
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 12:05   Post #17 (permalink)
Awatar tombo

Wzięłem udział w Mistrzostwach tylko z powodów czysto historycznych. Może kiedyś będę się mógł pochwalić swojemu potomkowi, że byłem, walczyłem i punktowałem w pierwszych Mistrzostwach Polski w simracingu. Mam cichą nadzieję, że Mistrzostwa będą kontynuowane w kolejnych latach. Na przykład jak olimpiada co 4 lata .

Qual: P19 chociaż mogłem z kilka pozycji jeszcze zyskać ale na ostatnim mierzonym lapie zaliczyłem spina.

R1: Cel - dojechać na punktowanym miejscu. Wyszło aż nadspodziewanie dobrze, bo P13. Nieźle się napociłem broniąc się przed Huculem pod koniec.

R2: Cel - nie spaść poniżej 15, a tu taka niespodzianka. Alieni się wykruszają i awansuje na P7. Dzięki regularnej jeździe (co prawda z czasami o 2s gorszymi od czołówki ) udaje się dowieźć P9. W wyścigu próbowałem się bronić przed Alexem, Race_Masterem, eRKą, GMarkiem, Rafq. Oczywiście było to tylko kwestią czasu kiedy mnie wyprzedzą, ale próbowałem ile mogłem .
Po pitach auto stało się jakieś dziwnie podsterowne i moje tempo drastycznie spadło. Dodatkowo miałem problem z dublowanym zawodnikiem, bo byłem wolniejszy od niego i z jednej strony chciałem żeby się oddublował, a z drugiej pewnie kolega bał się kary za niebieską flagę. Tak mnie to rozproszyło, że dałem się jeszcze w dziecinny sposób wyprzedzić Racemasterowi, chociaż na 3 lapy przed metą miałem 6s przewagi .

Wyścigi dla mnie udane, aż nadto. Marcin89 był poza zasięgiem . Gratki za wygrane. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, bo wszyscy przede mną to uznani kierowcy, mający sukcesy na SRPL, a ja nawet jeszcze jednego zwycięstwa na koncie nie mam .

Powodzenia i do następnego.
tombo jest offline  
Rating: 36731 | Skill: 5.66 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 13:16   Post #18 (permalink)
Awatar eRKa

tombo, mnie w to nie mieszaj. Pomyliłeś mnie z Tellissem
eRKa jest offline  
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. - George Bernard Shaw

Rating: 38503 | Skill: 7.27 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 14:50   Post #19 (permalink)
Awatar G.Mark

tombo, troche chyba zepsułeś sobie wyścig setem, strasznie wolny byłeś na prostych..
G.Mark jest offline  

niech poślizg wynika z prędkości.. / BMW 318 IS Racing Edition

Rating: 70782 | Skill: 9.45 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
kielce, wmpsrpl

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania