Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Artykuły > Słynne tory

W Cinquecento do Piekła – mój wyjazd na Nordschleife

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Słynne tory Słynne tory

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-12-2009, 02:15   Post #21 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
to moze sie dolacze?
MaXyM jest online  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 02:24   Post #22 (permalink)
Awatar G.Mark

hmm super atykuł i przygoda

Naliczyłem na fotkach cztery e36 m3, hmm może też się skusze w 2010
G.Mark jest offline  

niech poślizg wynika z prędkości.. / BMW 318 IS Racing Edition

Rating: 70782 | Skill: 9.45 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 07:20   Post #23 (permalink)
Awatar Bruno

Super, dzięki tego potrzebowałem, ponieważ w wakacje wybieramy się do "Zielonego Piekła" na motocyklu Dzięki wielkie, zazdroszczę i sam się doczekać nie mogę szczególnie po przeczytaniu twojej relacji.
Bruno jest offline  
Rating: 605 | Skill: 0.35 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 07:47   Post #24 (permalink)
Awatar muscimol

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do muscimol
Cytat: Napisał Dalmatynczyk Zobacz post
Kto filmował to z auta
No przecież pisał, beczka piwa .
A tak na serio to Sir, szacunek i baaardzo zazdroszczę takiej wyprawy .
muscimol jest offline  
"Being wrong is erroneously associated with failure, when in fact, to be proven wrong should be celebrated, for it is elevating someone to a new level of understanding, furthering awareness.

There is no such thing as a smart human being, for it is merely a matter of time before their ideas are updated, changed or eradicated." Jiddu Krishnamurti

Rating: 6897 | Skill: 6.80 | OpenRating: 0
| Logitech G27 + LC | Własna sekwencja | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 10:59   Post #25 (permalink)
Awatar thuGG

Wspaniały opis, smaka narobił. Kto wie, może w 2011 by się udał taki wypad, tylko muszę sobe sprawić moje wymarzone E46.
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 12:34   Post #26 (permalink)
Awatar MKRaven

Świetnie napisane gratuluję umiejętności pismaka bo tekst aż ocieka emocjami . Gratuluje też oczywiście i zazdroszczę wyprawy do "zielonego nieba" maniaków wyścigów i motoryzacji.

Podniosło mnie na duchu też to, że da się tam pojechać nawet Cienkim. Może w takim razie i zrealizowanie tego marzenia w moim wykonaniu nie jest takie odległe.

PS A kultura jazdy widzę, że taka jak i na normalnych niemieckich drogach.
MKRaven jest offline  
Rating: 3372 | Skill: 4.21 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 12:44   Post #27 (permalink)
Awatar Jahu

SirDuncan ukradłeś mi pomysł! Też marzę żeby tam jechać, ale zbieram jeszcze na Porsche Jak dobrze pójdzie to uzbieram tuż przed śmiercią

A wiesz może ile i kiedy można jeździć kupując bilet sezonowy za nieco ponad 1000€ ?
Może opłaca się zrzucić w kilka osób żeby dłużej pojeździć.
Jahu jest offline  

Rating: 20212 | Skill: 4.33 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 13:18   Post #28 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

Nürburgring* - *Nordschleife ceny
Szczepan jest offline  
9:45

Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 14:22   Post #29 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

@ Race Master

No jak "daleko" masz z Londynu. Połowę tego co ja przejechałem i to po autostradach (Google Earth pokazuje 406 mil). Zresztą jakieś 60 procent aut na parkingu było z GB.

@ Sev

No mógłbym wpaść tak coś na 5 minut bo w okolicach Wrocka byłem koło 19. W ogóle wyjazd miał bardzo napięty plan. Najfajniejsze jest to, ze wg matematyki jadąc 100 km/h w godzinę przejeżdżamy 100 km... a g.... prawda 100 km pokonujemy w godzinę jadąc 130 km/h.... STREJNDŻ

@ Jahu

Wykupienie biletu sezonowego ma sens gdy chcesz śmigać po Nordzie co tydzień. Lepiej kupić "pakietowe bilety". Jedno kółko to 22 ojro ale 4 to już 72 a osiem to... i tak dalej. Im więcej kupisz tym mniej Ci wychodzi za rundkę. Z tym że trzeba wziąć pod uwagę to że tor daje w kość hamulcom i sprzęgłu więc zwykłym samochodem 4 rundki wystarczą. Ja wróciłem ze spalonymi hamulcami, nadpalonym sprzęgłem, zatartym silniczkiem od ogrzewania, wybitym z cel akumulatora elektrolitem i cieknącym układem chłodzenia. A dwa dni temu w Cieniaku wypadł mi bieg jak jechałem - czyżby pozostałość po podjazdach pod Bergwerk
Można zrobić tak jak Lucas mi proponował - wziąć jedną z tych Alf, co wypożycza się obok Diany. Z tym, że koszt trzeba by było już dzielić na ze 4 osoby bo to jest zawsze ostro ponad 100 euro.

Najlepszym okresem na pojechanie na Schleife to przełom kwietnia i maja. W kwietniu i maju jest już dużo dni ciepłych a nie zaczyna się jeszcze sezon wyścigowy na Nurbie więc jest kilka łikendów na turistenfahrten. Ja wybrałem weekend gdzie w sobotę tor był otwarty od 9 do 21, tydzień później już tak się nie dało. Niestety każda rundka obarczona jest jakimś wypadkiem więc przejechanie 4 rundek może zająć ze 3 godziny. Ja dwie rundki jechałem półtorej, bo przed pierwszą czekałem 30 minut na otwarcie toru a przed drugą była to godzina. Dlatego sobota jest najlepszym dniem na śmiganko. Najoptymalniejszy plan to: Piątek przyjazd i picie piwa, Sobota jazdy, zwiedzanie i picie piwa a Niedziela na powrót. Ponadto taki np. Sev czy ktoś kto mieszka w np. Zielonej Górze to właściwie mają rzut beretem do Petli bo to przecież tylko 600 km po autostradzie, więc mając taką dłubniętą Octavię, Sev będzie na miejscu nim FiA walną kupsztala w pieluchę po śniadanku (ze 4 godzinki jazdy). Jakbym mieszkał w GrunBergu to bym na Pętli bywał raz w miesiącu. Pozazdrościć Panowie.

@ Rex

A no masz rację Ziom. Wtedy Lucas pokazywał nam Lambo jakie wyprzedzał w drodze do Galmoka a ja pokazałem zdjęcie z Antoniusbuche.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-2009, 14:41   Post #30 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał SirDuncan Zobacz post
Najfajniejsze jest to, ze wg matematyki jadąc 100 km/h w godzinę przejeżdżamy 100 km... a g.... prawda 100 km pokonujemy w godzinę jadąc 130 km/h.... STREJNDŻ
Wcale nie strenjdż. Predkosciomierz w aucie pokazuje zawyzona predkosc. Zalezy to od auta ale nalezy oczekiwac odchylki do 10%.
Poza tym mogles nie jechac caly czas 100km/h. Inny sprawa to wg czego bylo to 100km/h ustalone. Tablice na drogach czesto oszukuja.
MaXyM jest online  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
, cinquecento, moj, nordschleife, piekła, wyjazd

« - | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania