Szukaj:
PL EN ES
PolecamyKalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > SimRacingPL

Z Kamerą u Kardashianów - Gogle i Wąsy

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

SimRacingPL Newsy o wszystkim co dotyczy Portalu SimRacingPL

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-02-2017, 16:32   Post #1 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Postów: 8.595
Z Kamerą u Kardashianów - Gogle i WąsyLaguna Seca

A jeśli zapytacie gdzie chciałbym zamieszkać, bez namysłu powiedział bym – gdzieś między Adenau a Bernkastel-Kues. Przede wszystkim – bo Nordschleife i Góry Eifel. Jednak, choć piękne, to nie dorównują one urodą Dolinie Mozeli. Jedną z jej perełek jest urocze, wspomniane, miasto Bernkastel-Kues, którego centralnym punktem jest niewielki, bajkowy ryneczek otoczony kamienicami wprost przeniesionym z ilustracji bajek Braci Grimm. Do tego wzdłuż Mozeli ciągną się winnice, których wyroby cieszą smakoszy win od 2 tysięcy lat. Legendarny tor wyścigowy, malownicza okolica, słodkie wino. Czy istnieje drugie takie miejsce na Ziemi? Jakby chwilę poszukać, to tak. Mamy przecież Bathurst i tor Mount Panorama, w środku którego również mamy winnicę. Tylko okolica mniej spektakularna, a fauna mocno śmiercionośna. Dlatego, gdybym wygrał w Lotto równowartość miliona dolarów, natychmiast kupił bym dom w Monterey, które jest amerykańskim odpowiednikiem okolic Norda i Doliny Mozeli.


Dolina Mozeli i rynek w Bernkastel

Kręgosłupem motoryzacyjnej strony Monterey jest droga 17-mile Drive. Ma ona długość około 28 kilometrów i jest zamkniętą płatną dla gości drogą zarządzaną przez prywatną firmę. Specjalnie o tym wspominam, aby podkreślić podobieństwo do Norda.17-mile Dr jest jedną z najpiękniejszych tras i znajduje się zawsze wysoko w rankingach “10 najlepszych ...”. Dygresja – w Monterey i jego okolicach jest jeszcze kilka innych malowniczych dróg, które mogły by z powodzeniem konkurować z “siedemnastomilówką”. 17-mile Dr biegnie wzdłuż pacyficznego klifu półwyspu monterejskiego pomiędzy polami golfowymi, rezydencjami i kilkoma atrakcjami turystycznymi luksusowej dzielnicy Pebble Beach.

17-mile Drive

Tak! Tego Pebble Beach, gdzie znajduje się klub golfowy, na terenie którego odbywa się słynny coroczny pokaz Pebble Beach Concours d'Elegance. Z kolei ten pokaz zawsze wieńczy Monterey Car Week. MCW jest imprezą podobną do Goodwood, podczas której odbywają się liczne imprezy z udziałem samochodów, osobistości świata motoryzacji i śmietanki towarzyskiej. Jedną z najważniejszych imprez na MCW jest Rolex Monterey Motorsports Reunion. Impreza ta odbywa się na torze Laguna Seca, który znajduje się pół godziny drogi od pola golfowego Pebble Beach. I na koniec, aby już całkowicie ze szczęścia postradać zmysły powiem, że okolice Monterey to także zagłębie winiarskie. Zatem w Monterey otrzymujemy dokładnie to samo co w okolicach Mozeli a także sporą dawkę luksusu niczym w rezydencji Kardashianów. O właśnie. Jeśli już o nich mowa...


Pebble Beach Concours d'Elegance

Skandal ludzie! SKANDAL, wam powiadam I nie chodzi mi oto, że w rodzinie Kardashianów, jak w Modzie na Sukces, każdy z nich jest swoim przyrodnim dziadkiem ze strony ojca macochy kuzynki. Nie jest także skandalem, że bez opamiętania imprezują tak, że aż dziw bierze, że ich dzieci nie szczekają. Nie uważam też za skandal, że dzieciaki i wnuki mają obecnie dwie mamy. Ale spójrzcie np. do polskiej wikipedii pod hasło związane z jedną z mam – Caitlyn Jenner. Dowiadujemy się, że Caitlyn kiedyś nazywała się Bruce. Bruce w 1976 r. na Olimpiadzie w Montrealu zdobył złoto w dziesięcioboju. Po zakończeniu kariery sportowca, Bruce został aktorem, celebrytą i na koniec osobą transpłciową. Ale zachodzę w głowę dlaczego większość biografii dostępnych w sieci pomija zupełnie to, że Jenner był odnoszącym sukcesy kierowcą wyścigowym.


Przygoda z Jennera z wyścigami rozpoczęła się w 1975 r. Jako znany dziesięcioboista, triumfator wielu zawodów, został zaproszony przez organizatorów serii IMSA do pełnienia roli głównego flagowego podczas wyścigu na torze Laguna Seca. Atmosfera toru wyścigowego udzieliła się lekkoatlecie i wówczas podjął decyzję, że jeśli kiedykolwek nadarzy się okazja aby zasiąść w samochodzie wyścigowym, to nie przepuści takiej okazji i będzie się ścigać. Wtedy też Jenner wraz z kolegami kupił kilka gokartów, którymi ścigali się dla zabawy na lokalnym torze kartingowym.

Trzy lata po zakończeniu kariery lekkoatletycznej Jenner był szeroko rozpoznawalnym celbrytą. W związku z tym został zaproszony do wzięcia udziału w pokazowym wyścigu Toyota Pro-Celebrity na torze w Long Beach, który odbywał sie jako impreza towarzysząca Grand Prix West. Jenner solidnie się przygotował do wyścigu i ku zaskoczeniu konkurentów wygrał dziesięciookrążeniowy sprint, pokonując m.in. Ala Unsera. To zwycięstwo umocniło Jennera w przekonaniu, że wyścigi są tym co chce robić.


Jenner wygrywa wyścig pokazowy

Pierwsze starty w swojej profesjonalnej karierze kierowcy wyścigowego Jenner zaliczył w następnym roku wraz z zespołem Jim Busby Racing, prowadząc BMW M1 grupy 5, przygotowane przez firmę March. Po rewelacyjnych testach w Willow springs bez problemu dostał angaż na dwa pierwsze wyścigi sezonu w Daytona i Sebring. Busby tak wspomina pierwsze spotkanie z Jennerem:


BMW M1 March

„Wsadziliśmy go do samochodu na Willow Springs i mocno go przeciągnęliśmy po tym torze. Jeśli tam wypadniesz, to masz przechlapane. Tymczasem jemu nawet raz nie uciekł tył, nie mówiąc już o wypadnięciu z trasy. Pomyślałem – szybki jest. Był jedynie ułamek sekundy wolniejszy ode mnie. Ja tam się nie znam na sportach, w których musisz biegać, skakać i rzucać jakimiś kijami, ale wiem że Bruce był z...stym kierowcą. Oczywiście miał pełne wsparcie sponsora, ale nie potrzebowaliśmy jego pieniędzy, byliśmy zespołem z pełnym wsparciem BMW. Wziałem go bo był szybki.”

Niestety z powodu awarii skrzyni biegów Jennerowi nie udało się ukończyć żadnego z wyścigów. Resztę sezonu przejeździł w Porsche Porsche 935 zespołu Andial Racing, 934 zespołu Electrodyne, Maździe RX-7 i na koniec w Chevrolecie Monza Chrisa Corda.

Kolejne lata były chude. Jenner nie ścigał się, ale pozostał w świecie wyścigów biorąc udział w wyścigach pro-celebrity oraz pracując jako komentator dla stacji NBC.

Przełom nastąpił w 1983 r. Dzięki kontaktom wypracowanym jako dziennikarz zdołał przekonać szefa zespołu Brooks Racing, aby ten pozwolił mu wystartować w kilku wyścigach w sezonach '83 i '84. Rezultaty nie były rewelacyjne. Jenner częściej nie dojeżdżał do mety, niż kończył wyścigi, a jeśli kończył, to zazwyczaj na dalekich pozycjach. Najlepszy wynik to piąte miejsce w wyścigu w Miami na początku sezonu '85. Potem Jenner przeniósł się do zespołu Roush, który był fabrycznym zespołem Forda. Z tym zespołem Jenner odniósł największe sukcesy i pokazał jak dobrym jest kierowcą.


Pierwszym kolegą zespołowym Jennera była Lyn St James, jednak w połowie sezonu, dzięki usilnym staraniom Jennera dołączył do Rousha Scott Pruett, którego Bruce znał z czasów kiedy z kolegami ścigali się gokartami. Jenner mówił o nim „Bóg kartingu”.

Pruett i Jenner zostali teammate-ami (jest na to jakieś polskie słowo) w sierpniu '85 r. Na razie na próbę. Pruett zaczął swoją karierę od zdobycia pole position w wyścigu na Road America. Jenner od razu zażądał od Forda, aby ten zatrudnił „młodego” na pełen etat. Dzięki świetnym wynikom w końcówce sezonu, w następnym roku Jenner i Pruett zostali teammate-ami na stałe.

W sezonie '86 duet Pruett i Jenner zdominował klasę GTO. Jak określił to Bruce – Zamietliśmy stawkę. Wspólnie zdobyli dwa zwycięstwa w klasie i kilka podiów. W wyścigach, w których nie dzielili się samochodem, Pruett wygrał 5 razy a Jenner kilkukrotnie stawał na podium.


Najciekawszy dla Jennera był początek sezonu. W „dwudziestu czterech godzinach na Daytonie” Jenner i Pruett wspomagani przez Klausa Ludwiga prowadzili w klasie przez większą część wyścigu, ale ostatecznie spadli na drugie miejsce po dwóch awariach skrzyni biegów. Jeszcze ciekawiej było na Sebring. W tym wyścigu Roush wystawił dwa samochody. Drugi prowadzony był przez gwiazdy NASCAR-a Billego Elliota i Rickyego Rudda. Niestety dla naszych bohaterów, Rousch postanowił aby „pierwszą” ekipą byli kierowcy NASCAR. Strategia zespołu ułożona była pod „naskarowców”. Jenner ostro zaprotestował i poprosił, aby szef zespołu pozwolił im na równą walkę. Ostatecznie Jack Roush ugiął się i pozwolił Pruettowi przyspieszyć i walczyć o zwycięstwo w wyścigu. Tymczasem Jenner postanowił dopomóc koledze w walce o pierwsze miejsce. Gdy nikt nie patrzył Jenner zwinął tablicę informacyjną i pokazując ją swoim przeciwnikom zmusił ich do wcześniejszego, niepotrzebnego zjazdu do boksu. Przez to samochód gwiazd NASCAR-u musiał zjechać kilka kółek później po kolejną dolewkę paliwa. Wtedy Pruett objął prowadzenie, jednak chwilę później sam musiał zjechać do boksu po paliwo. Na szczęście w samochodzie Rudda zaczęła szwankować skrzynia biegów i resztę wyścigu Rudd musiał przejechać bez piątki i szóstki. Dzięki temu po szybkim picie Pruett zdołał dogonić i wyprzedzić Rudda na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia. Był to największy sukces w karierze Jennera. Sezon '86 zakończył on z tytułem wicemistrza w klasie GTO.

W raz z końcem sezonu '86 Jenner uznał, że spełnił się jako kierowca wyścigowy. Sezon '87 zakończył na 8 miejscu. W 1987 wystartował w trzech wyścigach – dwa razy w klasie GTP w Fordzie Mustangu Probe (wyścig w Miami z PP) i raz w wyścigu Trans-Am ( ) za kierownicą Chevroleta Camaro.


Mustang Probe

No i co? Tak trudno napisać tych kilka zdań w biografii Oczywiście, że nie, tylko trzeba choć trochę chcieć. Podobnie można bez problemu wystartować w najbliższym wyścigu Gogli i Wąsów. Trzeba tylko chcieć.


[CENTER]PLIKI POTRZEBNE W WYŚCIGU NA LAGUNA SECA:

MOD:
LOLA T290 - Link ze strony RaceDepartment

TOR:
LAGUNA SECA

rFmod:
rfmod Gogle i Wąsy
SirDuncan jest offline  

Ostatnio edytowane przez sobol : 24-02-2017 - 21:18
12:27


Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2017, 18:18   Post #2 (permalink)
Awatar Adakar
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Wloclawek
Postów: 4.236

rF2 SMP DTM 2017
rF2 SMP GT3 2017wprost nie wierzyłem, że ten obrazek będzie kiedyś pasował na forum simracingowe , w odpowiednim wątku ...

___________________
Cytat:
Pruett i Jenner zostali teammate-ami (jest na to jakieś polskie słowo)
Propozycje:
-zostali partnerami w jednym zespole
-zostali zespołowymi kolegami
-trafili do jednego zespołu
-reprezentowali barwy jednej ekipy

Serio Piotrek ?
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 0 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2017, 20:04   Post #3 (permalink)
Awatar rosomak
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 1.949
Jestem pełen obaw o zdrowie i karierę ludzi, którzy chcąc uzyskać od Ciebie informacje, podadzą Ci serum prawdy
rosomak jest offline  
Ważne, żeby trafić w zakręt, a potem to jakoś będzie ...

Rating: 156293 | Skill: 10.85 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2017, 20:40   Post #4 (permalink)
rex
Administrator rFactor2
Awatar rex
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Gliwice
Postów: 6.006
Piotrek Wodzowi Jarosławowi ostatnio doradzal
rex jest offline  


Rating: 45674 | Skill: 4.48 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-2017, 00:20   Post #5 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Postów: 8.595
Cytat: Napisał Adakar Zobacz post
wprost nie wierzyłem, że ten obrazek będzie kiedyś pasował na forum simracingowe , w odpowiednim wątku ...
Jego oszałamiająca rozdzielczość wskazuje, że trzymałeś go na dysku, na wszelki wypadek, od 2005 r. Jeśli masz jeszcze jakieś życzenia, wal jak w dym.

Cytat: Napisał Adakar Zobacz post
Propozycje:
-zostali partnerami w jednym zespole
-zostali zespołowymi kolegami
-trafili do jednego zespołu
-reprezentowali barwy jednej ekipy

Serio Piotrek ?
Nie no, Adacho. Mi bardziej się rozchodziło o jedno zgrabne słowo, jakie mają anglosasi. Język angielski jest pod tym względem wdzięczniejszy. No niestety w języku polskim słowo/zwrot "teammate" przekłada się na całe zdanie, a nie jeden wyraz. Ale i tak lepsze to niż niemieckie sztrasebanhaltesztele
SirDuncan jest offline  
12:27


Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-2017, 00:34   Post #6 (permalink)
rad
Administrator GT3
Awatar rad
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Postów: 4.003
zespołokoledzy
rad jest offline  


Rating: 43375 | Skill: 5.12 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-2017, 13:31   Post #7 (permalink)
Awatar Marcoone
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 5.652
Po studencku - współspacze Ale to tylko jeśli nocują w jednym pokoju
Marcoone jest offline  
NAD nigdy nie był szybki - Kimi

Rating: 49418 | Skill: 5.07 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
gogle, kamera, kardashianów, wąsy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
SimRacingPL

no new posts

Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

325 osób online
324 Gości
1 Zalogowanych
Facebook
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator