Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > Wyścigi Real > Inne

Dzień, w którym goliłem się dwa razy

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Inne Newsy o pozostałych seriach wyścigowych

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-10-2017, 16:01   Post #1 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

Dzień, w którym goliłem się dwa razy

Temat torów wyścigowych w naszym kraju jest bardzo ciężki. Dużo częściej zamyka się zasłużone obiekty, aniżeli otwiera nowe miejsca do bezpiecznego szkolenia swoich umiejętności. Tym bardziej warto się uważnie przyglądać każdemu poruszeniu w tym obszarze. Ostatnimi czasy duże poruszenie w świecie wyścigowym wywołał Pixers Ring – najnowszy w Polsce, otwarty dla każdego tor w województwie dolnośląskim.

Lokalizacja jest wielkim atutem tego miejsca i jednocześnie gwarancją, że za kilka lat nie przestanie ono istnieć zaorane przez buldożery pod budowę kolejnego osiedla. Dookoła są bowiem jedynie obiekty przemysłowe i autostrada. Nie oznacza to jednak, że ciężko na Pixers Ring dotrzeć. Wręcz przeciwnie, ruszając z Wrocławia czeka nas zaledwie niepełna godzina jazdy autostradą A4 i jesteśmy na miejscu, w obszarze LSEE Krzywa nieopodal Bolesławca.

Jednym z największych w mojej opinii problemów z torami jest ich dostępność. Imprezy odbywają się dosyć rzadko, a więc okazji żeby się wyszaleć czy czegoś nauczyć jest niewiele. Ale nie tutaj. Tor czynny jest codziennie, a wjechać można nawet za 19 zł – to mniej niż 10 min jazdy kartingiem na halowym „labiryncie”. Nie chcesz nadwyrężać swojego „daily”? Nie ma sprawy, nie musisz wynajmować lawety i samochodu sportowego. Na miejscu czeka cała stajnia przyspieszających tętno maszyn – ja zauważyłem m.in. GT86, M4, Tesle S, Mini S oraz całkiem pokaźne stadko Focus’ów RS. Tymi ostatnimi możesz nawet urządzić ze znajomymi prywatne zawody. Jeżeli chcesz sprawdzić się w szerszym gronie, bogata lista cyklicznych imprez dostępna jest na stronie https://pixers.ring.gp/ - ja nawet nie jestem w stanie ich wszystkich tutaj przytoczyć.
Wymieniłem wcześniej sporo dostępnych samochodów, nie wspomniałem jednak jeszcze o jednym – wspaniałym Mustangu z 1964 roku, którym mi przypadło w udziale poruszać się po torze. Na wolnych obrotach nic nie wskazuje na to, że pod maską znajduje się blisko 5- litrowe V8. Jednak nawet najmniejsze wciśnięcie prawego pedału powoduje wstrząśnięcie całą karoserią i wydobycie spod maski niesamowitego ryku. Nie będę tu opisywał zwinności w zakrętach czy właściwości jezdnych – nie o to tu chodzi. Złożony dach, jesienne słońce i wstęga czarnego asfaltu, na której nie trzeba się przejmować ograniczeniami, a tuż przed moim nosem bije ośmiocylindrowe serce, którego rytm przyprawia o zawał wszystkich właścicieli hybryd. Czy może być lepiej?

Tyle może o samochodzie. Każdy wie przecież, że Mustang jest jeżdżącą legendą. Wypadałoby wspomnieć coś o samej nitce toru. Bez wątpienia jest ona mocno techniczna. Dominują średnie zakręty – wolny nawrót jest tylko jeden, a hamowanie do niego prowadzi po lewym łuku, który je dodatkowo utrudnia. Kluczowe jest utrzymanie równego tempa i kontroli nad autem – o ile nie miało to znaczenia w moim pontonie, to stojąc z kawą w biurze toru, widziałem czteronapędowe Focusy poruszające się obszernymi „powerslidami” po stracie przyczepności podczas przekładania się z lewego w prawy zakręt. Na pewno nie można określić tego toru jako „stop & go” – Pixers Ring wymaga złapania swojego rytmu, nauczenia się płynności jazdy przez kolejne zakręty. Na pewno pomaga w tym obecność na prawym fotelu instruktora w białym kombinezonie (swoją drogą bardzo fajna aluzja do „wszyscy wiemy kogo”).

Dobrze, że niedaleko Wrocławia powstał taki obiekt jak Pixers Ring – z nawiązką wypełnia on pustkę po wyburzeniu Toru Rakietowa. Jeszcze lepiej, że gama dostępnych samochodów jest tak zróżnicowana. Przez moment poczułem się jak w wyścigach ligi „Historic”. Dopiero po powrocie do domu zobaczyłem, że na mojej głowie pojawiły się gogle, a pod nosem zapuścił korzenie sumiasty wąs. Paradoksalnie na ultranowoczesnym obiekcie przeniosłem się daleko wstecz. Ciekawe, czy Tesla byłaby w stanie sprawić, że zapomnę o tym co było, a zachwycę się tym, co będzie? Odpowiedź jest w zasięgu ręki.
lelu0 jest offline  

Ostatnio edytowane przez lelu0 : 11-10-2017 - 11:56
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2017, 22:35   Post #2 (permalink)
Awatar gorzasty

Bardzo dobry tekst! Zazdroszczę przejażdżki takim klasykiem. Może kiedyś też się skusze... Szkoda jednak ze to taka odległość od Wrocka. Eliminuje to osoby z bardziej pomodzonymi furami które taki dystans to bardziej na lawecie jezdza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
gorzasty jest offline  
The perfect curves: 90-60-90
90km/h, 60 pulse, 90° drift angle

Rating: 10307 | Skill: 4.86 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2017, 22:42   Post #3 (permalink)
Awatar feels3

Ja pójdę trochę pod prąd i obiektów takcih jak Pixer Ring nie będę polecał, bo jak się przyjmie to jak grzyby po deszczu będą powstawały płaskie i krótkie nitki wylanego asfaltu na starych lotniskach, udające tor wyścigowy.

Jestem na nie, mimo że fajnie się czytało
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2017, 23:17   Post #4 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Ach Lelu, jak Ty mnie pod włos bierzesz.

Tak, przyznaję, że klasykiem po torze, to ewenement na skalę krajową... albo nie szukałem dokładnie. Skusił bym się z przyjemnością... ale na Litość Boską - nie Mustang

NSU Prinz TT, Porsche 914, Audi 50, Golf 1, BMW 2002, Spifire, Giulietta, Mini (ale z drugiej strony nie 125p czy E30). Porobione na tor, śmierdzące nieprzepalonym paliwem i gorącym olejem, strzelające w rurę wydechową. Tego bym spróbował, gdyż tor wymaga właściwego podejścia - najlepiej na pełnym gazie. Mustangiem nie da się tak na torze. Może wokół Strefy, w plener, z koszem piknikowym... i żeby dziewczyna miała sukienkę w grochy i wielkie okulary.

Ale to nie tak, że Mustang jest całkowicie chybionym pomysłem. Ważne, że jest. Gdy będzie jeździć, to prędzej czy później na torze musi się pojawić kolejny klasyk. Ważne, żeby ten następny był "na tor". Ale jeszcze raz - nie Corvette C3, Camaro czy W124. Jeśli na torze Pixers pojawi się następny zapleśniały śmierdziel, to będzie sygnał dla innych torów, że to dobry kierunek. Potem - jestem pewny - ruszy wielka fala. Ważne, żeby być na jej grzbiecie.

Do tego czasu życzę Pixers sukcesów i trzymam kciuki za powiększenie oferty starych gratów.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2017, 16:44   Post #5 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

rF2 Megane Trophy 2016 I

Cytat: Napisał feels3 Zobacz post
Ja pójdę trochę pod prąd i obiektów takcih jak Pixer Ring nie będę polecał, bo jak się przyjmie to jak grzyby po deszczu będą powstawały płaskie i krótkie nitki wylanego asfaltu na starych lotniskach, udające tor wyścigowy.

Jestem na nie, mimo że fajnie się czytało
Czasem taka płaska nitka jest dużo lepsza niż robione na siłę wyboje. Problemem nie jest raczej "płaskość", a szerokość, za dużo powstaje "torów" 6-8m, które nadają się jedynie do "singlowej" jazdy, albo co najwyżej na moto/karty. Sensowna szerokość to min. 10m.
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2017, 20:49   Post #6 (permalink)
Awatar feels3

Nie wiem o jakich wybojach mówisz, chyba za dużo rf'a upalasz , przejedź się do pszczółek, mimo że tor wąski i krótki jak większość nowych obiektów to posiada sporą różnicę wysokości, fajne pochylenia w zakrętach, taki mały rollercoster, jest mały ale to mozna nazwać torem, do tego przemyślane tarki/kerby i bandy, nowoczesny budynek, namioty itp.

To że można się powygłupiać na parkingu i mieć z tego fun...no można

ps. to pszczółki/autodrom pomorze

feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2017, 07:24   Post #7 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

rF2 Megane Trophy 2016 I

Weź mnie nie wku**wiaj, nie jeżdżę w simy od paru miesięcy

Nie no wiadomo, że wszelkiego rodzaju podjazdy i zjazdy, a jeszcze w połączeniu z zakrętami dają dużo funu, sam mam teraz czadowy pod tym względem dojazd do pracy (kiedyś nagram onboard ), generalnie odcinek Pszczew-Łowyń przez Świechocin, trasa, która nadawałaby się z powodzeniem na OeS. Nadal twierdzę jednak, że brakuje torów do wyścigów samochodowych, o to mi chodziło w poprzednim poście. Te Pixersy, Pszczółki, Jastrzebie, Łodzie, to się nadaje tylko do time triali i "wyścigów wąskich"
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2017, 11:56   Post #8 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

To, że nie nadają się do ścigania to mały pikuś. Najgorsze jest to, że są budowane w sposób i formie ewidentne skrojonej tylko dla dryfterów.
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 24459 | Skill: 2.40 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2017, 11:59   Post #9 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
cos sie denerwujecie. Za rok czy 2 wybuduja obok osiedle mieszkaniowe albo supermarket a te wasze obiekty niby wyscigowe zamkna z powodu huku i szkodliwego wplywu na efekt cieplarniany
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2017, 13:43   Post #10 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

Cytat: Napisał Zinho Zobacz post
Nie no wiadomo, że wszelkiego rodzaju podjazdy i zjazdy, a jeszcze w połączeniu z zakrętami dają dużo funu, sam mam teraz czadowy pod tym względem dojazd do pracy (kiedyś nagram onboard ), generalnie odcinek Pszczew-Łowyń przez Świechocin, trasa, która nadawałaby się z powodzeniem na OeS.
Miałem tak w niemcowni jak dojeżdżałem na budowę . Brukowane fragmenty, przejazdy przez zabytkowe kamienne mostki, kręta droga, w dodatku tak wcześnie rano nie było tam nikogo i było poza terenem zabudowanym.

- oczywiście to tylko fragment, bo później już byla autostrada
Dmnick jest offline  
Zalman Z3 Plus | Win 7 x64 | AMD Phenom II x4 965@3,7GHz@Zalman CNPS14x | ASRock 970 Pro3 | AMD Radeon 6950@6970 2GB | Kingston KHX1600C9D3B1RK2/8GX 8GB| Tacens Radix V 650V | Creative Xtreme Music | Superlux HD 681 | Logitech DFGT | Saitek X52 | Saitek Cyborg Evo | Steelseries Rival |

Rating: 16581 | Skill: 6.74 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dwa, dzien, goliłem, którym, razy, się

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania