Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Symulatory > Dostępne symulatory > iRacing

Czy iRacing jest drogi? Analiza po 80 miesiącach

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

iRacing Platforma iRacing

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-12-2018, 22:50   Post #21 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Cytat: Napisał xarturr Zobacz post
Przede wszystkim tory, wszystkie skanowane laserowo. Tekstury i dbałość o detale to top quality. Póki co iR ma najlepsze tory i co ważne ma ich dużo.

ciach

Chyba wyraziłem się wyczerpująco
Potwierdzam. Mam takie samo zdanie. Za jakość trzeba zapłacić. Poza tym co innego ściganie się z AI, a co innego z człowiekiem. To dodaje niesamowitego realizmu. Nawet jeśli sprowadza się do trybu practice. AC mam jako backup na wszelkie downy ze strony iR. Myślałem, żeby wrócić do rF2, ale z tego co czytam, optymalizacja pod VR jest słaba - tzn zasoby trzeba miec na poziomie większym niż mam teraz. W iR nawet mam cienie i PPD na 1.3, chociaż procek to tylko i7 3770 i GTX 1070
TPS jest offline  
"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Fanatec Porsche 911 GT2 Wheel | CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-2018, 23:04   Post #22 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Poniosło cię maxym

Nie muszę prowadzić prawdziwego samochodu GT3 żeby stwierdzić, które rzeczy są nie do końca takie jak być powinny.
I owszem, prowadziłem kilka samochodów w realu, które są też w simie. Mogę się założyć że nie tylko ja, co to za głupie stwierdzenie.
Co do aut i simów. W realu prowadziłem Caterhama 1.6 ~odpowiednik CAT Academy 165 i tu jak dla mnie różnicy nie ma zbyt dużej, a mówię to z pozycji 2DOF i VR i DD, gdzie z tego co wiem, DD jest najważniejszym wskaźnikiem czucia prawdziwości auta.

Mustang - mam w garażu s197 V8, który nie jest tak do końca odpowiednikiem FR500S w iR, ale wrażenia są bardzo zbliżone na pierwszy rzut oka i pierwsze czucie dupskiem. Obydwa ciężko ustawić do zakrętu, swoim nigdy nie spinowałem i to fatalne hamowanie

Mustang s550 (ten z AC) - jeździłem w realu 5.0 V8 i tu tez wrażenia podobne. Kanapa, podsterowna i ciężka.

KTM X-bow - tym śmigałem po torze pod Kielcami. Jest to jedyne auto, które prowadziłem w sposób bojowy, niecywilny - wrażenie z AC subiektywnie 1:1

W kwestii realności dla mnie jest OK. Nie mam doświadczenia z dociskania tych aut do progu ich fizycznych możliwości, ale nie lubię wsiadać do swojego auta w realu po symulatorze, ponieważ łapię się na tym, że nie widzę ani nie czuję jakiejś specjalnej różnicy, co może byc niebezpieczne.
TPS jest offline  
"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Fanatec Porsche 911 GT2 Wheel | CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-2018, 23:19   Post #23 (permalink)
Awatar Zenon

Poniosło cię maxym

Nie muszę prowadzić prawdziwego samochodu GT3 żeby stwierdzić, które rzeczy są nie do końca takie jak być powinny.
I owszem, prowadziłem kilka samochodów w realu, które są też w simie. Mogę się założyć że nie tylko ja, co to za głupie stwierdzenie.

A skąd wiesz, czym jeździł lub nie jeździł MaXyM? Poza tym, to już wszystko było. Jak na elektrodzie: temat wałkowany wielokrotnie, użyj funkcji ,,Szukaj" . Ale mam wrażenie, że MaX jeździł w simy, gdy ty byłeś na etapie pieluchy. I nie jeździłeś zapewne w iRacing, gdy tamtejsza reprezentacja samochodu z realem miała tyle wspólnego, że oba miały po cztery koła. Przynajmniej w modelu 3D, bo za model fizyczny z iR głowy nie dam.

Co do prowadzenia aut z simów w realu, to zwykle* reakcje były takie, że w realu jest tona przyczepności, a ludzie nauczeni simem boją się cisnąć. I potem zdziwienie, że można tak jechać i nie wypaść . Pomijam już kwestię postrzegania świata w realu vs w symulacji.

* za czasów rF1/rF2/iR. Teraz to nie wiem.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-2018, 23:28   Post #24 (permalink)
Awatar xarturr

Cytat: Napisał Zenon Zobacz post
A skąd wiesz, czym jeździł lub nie jeździł MaXyM? Poza tym, to już wszystko było. Jak na elektrodzie: temat wałkowany wielokrotnie, użyj funkcji ,,Szukaj" . Ale mam wrażenie, że MaX jeździł w simy, gdy ty byłeś na etapie pieluchy. I nie jeździłeś zapewne w iRacing, gdy tamtejsza reprezentacja samochodu z realem miała tyle wspólnego, że oba miały po cztery koła. Przynajmniej w modelu 3D, bo za model fizyczny z iR głowy nie dam.

Co do prowadzenia aut z simów w realu, to zwykle* reakcje były takie, że w realu jest tona przyczepności, a ludzie nauczeni simem boją się cisnąć. I potem zdziwienie, że można tak jechać i nie wypaść . Pomijam już kwestię postrzegania świata w realu vs w symulacji.

* za czasów rF1/rF2/iR. Teraz to nie wiem.
Nie jeździł bo sam tak napisał
A co mnie to obchodzi kiedy on jeździł, co to ma do omawianego wątku? Jak dla mnie to mógł za komuny w lidze jeździć.
Omawiamy simy na stan obecny, jakoś niezbyt istotne jest to jak kiedyś wyglądały.
xarturr jest offline  
| Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-2018, 23:51   Post #25 (permalink)
Awatar Zenon

A, czyli jesteśmy aroganckim dupkiem. Spox, już od dawna tacy jak ty mnie nie ruszają.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2018, 00:00   Post #26 (permalink)
Awatar xarturr

Aroganckim dupkiem bo....
Odpowiedziałem na bezsensowne argumenty? No skoro tak to jestem
xarturr jest offline  
| Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2018, 10:20   Post #27 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

iRacing jest drogi, mnie kontent w Sims4 taniej wychodzi więc przeszedłem na ten sim.
Szczepan jest offline  
Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2018, 10:24   Post #28 (permalink)
Awatar Sewer

He he he
Sewer jest offline  
ASROCK Z77 PRO3 Extreme 4 , i7 2600K@ 4.8 GHz , Thermalright MACHO HR-02, Corsair DominatorGT 2x8GB 1866@2133 , Palit GTX 1070 JetStream,Crucial MX100 256GB, Crucial M4 64 GB, Samsung F3 500GB, Seagate Barracuda 12 500GB, Barracuda 2TB ST2000DM006, Corsair RM650X , Logitech G25, DELL 2209WA

Rating: 33274 | Skill: 2.24 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2018, 12:22   Post #29 (permalink)
Awatar przmor

A co z wykupiona zawartoscia jesli przestanie sie placic abonament? Mozna jakos z niej korzystac offline?
przmor jest offline  
Rating: -64 | Skill: -0.28 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2018, 13:15   Post #30 (permalink)
Awatar Danonak

<div class=
Żeby wgl mieć możliwość korzystania z platformy to trzeba mieć wykupione abo. A kontent który wykupiłeś jest cały czas dostępny na Twoim koncie. Bez abo nawet na forum iR nie wejdziesz ;P
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
analiza, czy, drogi, iracing, jest, miesiącach

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania