Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 25-06-2011, 01:27   Post #101 (permalink)
Awatar marty_k

A Ty pozwalasz nowym od razu jezdzic w FIA GT? Placenie nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to sa drobne. Przy tylu tysiacach osob zawsze znajdzie sie paru artystow.

Ja mam licencje A na road i B na owalach. Na zwyklych torach nie spotkalem sie osobami, ktore chca innym robic na zlosc. Jesli juz ktos powodowal dzwony to albo spinowal, zbyt optymistycznie probowal wyprzedzac albo po spinie wjezdzal po kola. Bardziej brak ogarniecia w moim odczuciu.

Natomiast na owalach pare razy spotkalem sie z artystami, ktorzy np. nie mogac mnie wyprzedzic zaczeli spychac z toru albo po przypadkowym kontakcie musieli oddac. Bylo to jednak doslownie pare sytuacji, a ja jednak troche jezdze

Co jak co, ale uwazam, ze SR jest akurat okay.
marty_k jest offline  
Rating: 3448 | Skill: 5.71 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 01:43   Post #102 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Cytat: Napisał MaXyM Zobacz post
dziwi mnie czemu w tak elitarnym srodowisku jak iR community, gdzie trzeba placic, jest rygorystyczny SR etc, na torze jest tyle ludzi ktorzy nie tyle spinuja ale nie umieja sie zachowac? takie odnioslem wrazenie z waszych wypowiedzi.
Skąd wziąłeś to "elitarne community" ?
Przecież w klasie Rookie są nierzadko ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w simracingu.

To nasze Level0 w/g takiej definicji jest "mega elitarne", bo trzeba jakąś konsystencję uzyskać na treningach i egzamin teoretyczny zaliczyć.
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 01:47   Post #103 (permalink)
Awatar marty_k

Otoz to. Jak zaczalem jezdzic to nie poswiecalem zbyt wiele czasu na treningi. Wyscig i do przodu Skutki tego byly oplakane, ale w koncu sie nauczylem.

edit: Krzysiek, z iRatingiem 800 to Ci serdecznie wspolczuje wyscigow, pewnie jest mega hardcore
marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 01:55   Post #104 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Ja na nowych owalach zawsze trenuję by się upewnić, że panuję nad autem. Nawet jak już mam jakiś obcykany to sobie zrobię powtórkę.

Za to w NVIDIA Cup odwrotnie - zrobiłem 4 okrążenia na Okyamie - właściwie tylko sprawdziłem w którą stronę są zakręty i pojechałem wyścig - start z końca, ominięcie armageddonu i pogoń za P2 w miarę jak uczyłem się toru i robiłem coraz lepsze czasy
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 02:36   Post #105 (permalink)
Awatar RafQ

Jakos udalo sie zrobic ten SR .Widzialem dzisiaj chyba wszystkie przejawy ludzkiej glupoty jakie tylko sa mozliwe.Od dublerow koszacych czolowke,przez dachowania a na wspomnianej jezdzie pod prod skonczywszy.
Zrobilem 11 wyscigow dzisiaj i...nie chce tego Legendsa wiecej na oczy widziec .

Co do poziomu startujacych to IMO najgorzej jest w seriach z fixed setami.Sa osoby ktore wchodza na rozgrzewke i po 5 min treningu na czesto nieznanym dla siebie torze od razu jada race (nie musza grzebac w secie wiec nie musza kombinowac tylko jechac).
W wyzszych seriach i bardziej wymagajacych samochodach tego nie ma a jak juz to takie sytuacje zdarzaja sie sporadycznie.
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 02:57   Post #106 (permalink)
Awatar marty_k

Eee, Ty juz prawie B masz! W ogole jaki iRating nastukales. Ja na owalach mialem chyba 1800 ale pojechalem pare wyscigow bez wiekszego treningu i mam teraz 1300 ;]

edit: to teraz jak Impala MPR zrobisz to bedziesz mial B, tak?
marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 03:03   Post #107 (permalink)
Awatar marty_k

Jesse Nieminen wykrecil 2:08.9 z optimalem 08.45

Doug Willey wrote:
I wonder how these fast times compare to the practice sessions for the real nationwide practice today.

Kevin Bouhalassa:
About 4 seconds quicker here than in RL.
marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 06:58   Post #108 (permalink)
Awatar norbi

Wypowiedz Eric'a Hudec'a odnosnie prawidlowych temperatur pracy dla opony w Impali
"No, the drop off is a stock car tire compound design effect. Sports cars and open-wheelers will have an optimum temperature range above ambient. "

Wynika z tego, ze rzeczywiscie opona nascarowa najlepiej trzyma w temperaturze otoczenia, czyli ok. 30 stopni celsjusza. A inne samochody nie beda az tak cierpialy przy malym malym poslizgu, bo po pierwsze sa lzejsze a po drugie optymalna temeratura pracy ich opon jest duzo wyzsza.

A tu relacja z rozmowy z kierowca nascar.
"I was in a practice with Chad McCumby (pretty sure that is spelled wrong, but he's a real nascar driver) and he said its pretty spot on. Not exact but much much closer than what we had."
norbi jest offline  

Ostatnio edytowane przez norbi : 25-06-2011 - 07:35
Rating: 23896 | Skill: 9.68 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 12:17   Post #109 (permalink)
Awatar RafQ

Cytat: Napisał marty_k Zobacz post
Eee, Ty juz prawie B masz! W ogole jaki iRating nastukales. Ja na owalach mialem chyba 1800 ale pojechalem pare wyscigow bez wiekszego treningu i mam teraz 1300 ;]

edit: to teraz jak Impala MPR zrobisz to bedziesz mial B, tak?
Zrobie kilka TT i bede mial B.iRating mialem nieco powyzej 2000 ale poszedłem za dobrą radą Krzyśka i "zbijałem" go celowo jadąc bezpiecznie niekiedy w koncu stawki .

Bardzo fajnie jezdzi sie Late Modelem po Concord ale ze wzgledu na NTM chyba mniej osob jezdzi w ostatnie dni.

Co do czasu Nieminena,to wcale sie nie dziwie - wkoncu to alien .
Śmiesza mnie troche teksty ze alieni beda miec problemy z NTM.Alieni zawsze bedą alienami a GH zawsze bedzie sobą . Z ich umiejetnosciami spokojnie beda w stanie sie dostosowac .
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-2011, 12:39   Post #110 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał norbi Zobacz post
Wypowiedz Eric'a Hudec'a odnosnie prawidlowych temperatur pracy dla opony w Impali
"No, the drop off is a stock car tire compound design effect. Sports cars and open-wheelers will have an optimum temperature range above ambient. "

Wynika z tego, ze rzeczywiscie opona nascarowa najlepiej trzyma w temperaturze otoczenia, czyli ok. 30 stopni celsjusza. A inne samochody nie beda az tak cierpialy przy malym malym poslizgu, bo po pierwsze sa lzejsze a po drugie optymalna temeratura pracy ich opon jest duzo wyzsza.
Czyli co? oni maja opone ktora optymalnie umie pracowac tylko jak lezy w boksach, a odkad sie ja zalozy do auta to juz nigdy nie bedzie optymalnych temperatur? No chyba ze podczas jazdy po owalu ona sie chlodzi caly czas do tych 30*
Co jednak w przypadku stock'ow na torach drogowych? dostaja specjalne opony czy jezdza na tych samych? A jakos tego nie widze, zeby grzac opone na ok 100* kiedy jej optymalna temp pracy (raczej lezenia) jest 30*
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
iracing

« Nie włącza się | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania