Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 22-06-2011, 23:45   Post #11 (permalink)
klr
Awatar klr

hmm a ja chyba stary jestem, bo walczę na Road Atlanta już kilka min i dopiero 1 pełne okrążenie mi się udało przejechać Dziwnie przód lata na boki, czasami mam wrażenie, że pomimo trzymania kierownicy nieruchomo jedzie gdzie go koleiny poniosą, tak jakby były luzy w układzie kierowniczym lub w zawieszeniu. Chyba, że faktycznie opona pracuje, ale możliwe, że tylko sobie to wmawiam.
klr jest offline  
"i tried it and really, didn't like that crap"

Rating: 31841 | Skill: 7.06 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-2011, 23:49   Post #12 (permalink)
Awatar marty_k

Zrobilem dwa kolka na RA. Auto wydaje sie bardziej podsterowne, pewnie na tym secie fixed takie jest, ale rowniez DUZO bardziej przewidywalne. Trzeba tez sie wiecej nakrecic, ale np. udalo mi sie przeleciec ten dlugi luk bokiem i wyratowalem pod koniec DDD
marty_k jest offline  
Rating: 3448 | Skill: 5.71 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-2011, 23:57   Post #13 (permalink)
Awatar muscimol

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do muscimol
Ja śmignąłem na Spa i jest rewelka, auto przewidywalne, nie ma nic z przywar OTM, które mnie odrzucały, można depnąć gaz na wyjściu, nie trzeba gazem skręcać, no i ta consistency , na starej impali miałem rozrzut między optimalem a bestem 3s, a tutaj kręcę równiutkie kółka i na każdym kolejnym urywam kolejne dziesiąte .
FFB rewelka, przy pierwszym kontakcie wydawał się jakiś dziwny, oczekiwałem czegoś a'la nKP, a tu wyszło coś pośredniego, w każdym bądź razie jest słabszy, musiałem zwiększyć siłę w opcjach iR, ale cały czas pracuje, nie tak jak na starej oponie tylko kerby i zakręty, tutaj non-stop silnik coś mieli .
Edit. Chłopaki, chodźcie na hosted "NNW @ Spa" .
muscimol jest online  
"Being wrong is erroneously associated with failure, when in fact, to be proven wrong should be celebrated, for it is elevating someone to a new level of understanding, furthering awareness.

There is no such thing as a smart human being, for it is merely a matter of time before their ideas are updated, changed or eradicated." Jiddu Krishnamurti

Rating: 6897 | Skill: 6.80 | OpenRating: 0
| Logitech G27 + LC | Własna sekwencja | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:11   Post #14 (permalink)
Awatar Yaper

No i kurna nie wytrzymałem. Załadowałem eKartę i kupiłem ImpalęB wraz z Sebringiem i Road Atlantą (które już wcześniej miałem zakupić).
Yaper jest offline  
Rating: 3501 | Skill: 4.29 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:12   Post #15 (permalink)
Awatar IceMan

no to ja mam całkowite odmienne wrażenia
autem kompletnie nie da się jechać
opony jak już stracą przyczepność to tak jak by były z plastiku zrobione, kompletnie nic nie czuć

inna dziwna sprawa
spróbujcie ruszyć paląc gumy - opona jakoś dziwnie się nagrzewa tylko na środku (pomimo małego ciśnienia bo zimna), ciśnienie w niej rośnie i jak już napisałem nagrzewa się na środku i kompletnie, ale to kompletnie nie ma przyczepności, nie da rady przejechać zakrętu nawet sporo wolniej normalnie
i nie palę gumy na maxa, poprostu małe przypalenie na starcie, co powinno raczej rozgrzać gumę, a tutaj efekt jest odwrotny

narazie to ledwo w stanie jestem przejechać pół lapa, niby optimal na road america dobry bo 2:13, ale okrążenie muszę robić na raty

max co udało mi się ujechać to półtora lapa
IceMan jest offline  

Rating: 84438 | Skill: 10.81 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:26   Post #16 (permalink)
klr
Awatar klr

Załaduj fixed zamiast basic - wydaje się być stabilniejszy i bardziej do zapanowania. Generalnie sam nie wiem, ale mam wrażenie, że jest o wiele trudniej niż na OTM i że jednak zwiększy się dystans między alienami a ludźmi.

Co do braku gripa po przypaleniu opony to coś chyba jest nie tak - nie wierzę, że nawet owalowa opona w rilu może się aż tak szybko rozgrzać i że aż takie różnice w gripie na niej są.
klr jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:36   Post #17 (permalink)
Awatar IceMan

otm byl w tym aucie bomba
teraz wystarczy najmniejszy uślizg i już koniec jazdy ! czuć momentalnie że brak przyczepności na tej osi która się uślizgnęła, więc jak ta opona ma wytrzymać na owalu jak jest non stop obciążona ?
IceMan jest offline  

Rating: 84438 | Skill: 10.81 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:42   Post #18 (permalink)
Awatar RafQ

Moje pierwsze wrazenia:

1.Auto duzo bardziej przewidywalne na dohamowaniach.Nie trzeba już "trzymać tyłka gazem" i spokojnie mozna dohamowywac precyzyjnie robiac lekkie przegazowki.

2.Duża stabilnosc i grip przy "bezpiecznej" jezdzie natomiast po zerwaniu przyczepnosci samochod w porownaniu do starego modelu szybko ześlizguje sie i spinuje.

3.Brak driftowania samochodu,dzwieku slizgajacych sie opon oraz znaczne zmniejszenie sie granicy pomiedzy pelna kontrolą a niekontrolowanym uślizgiem samochodu.Stosunkowo latwo jedzie sie nie cisnąc za to trudniej wyczuć limit.

4.Łatwiej o powtarzalnosc okrazen jadac z lekkim zapasem a trudniej jedzie sie na maksa.Jak zblokuje sie koła na dohamowaniu i szybko nie zareaguje,to samochod jedzie prosto jak po lodzie.

Dodatkowo zauwazylem podobnie jak klr lekki "luz" w punkcie centralnym polozenia kiery oraz delikatne wężykowanie samochodu.

Nie wiem co dalej z tego wyniknie ale pierwsze wrazenia pozytywne.Nareszcie jazda samochodem jest bardziej stabilna i przypomina bardziej tą z oglądanych onboardów.

Nie jestem ekspertem ale IMO to bardzo duza zmiana w porownaniu do poprzedniego zachowywania sie samochodu na torze.Driftowanie przez cały zakręt,"łapanie" gripu w szczycie łuku prowadzacy ostatecznie do znacznego zysku czasowego nie wchodzi w gre.

Czasy porownywalne do tego co robilem na RA w starej Impali B na OTM ale trudniej jedzie sie na limicie.

EDIT: testowalem na RA na setach fixed oraz advanced.
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:48   Post #19 (permalink)
klr
Awatar klr

Albo jak się na dohamowaniu zblokuje jedną stronę, lub tylko jedno koło - nie da się potem jechać, nawet powoli... jakaś masakra

btw, spory "traffic" na Spa, normalnie ciężko kawałek wolnego asfaltu wyhaczyć i nieźle się ludzie wykładają w zakrętach (zresztą ja też)
klr jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 00:55   Post #20 (permalink)
Awatar RafQ

Cytat: Napisał klr Zobacz post
Albo jak się na dohamowaniu zblokuje jedną stronę, lub tylko jedno koło - nie da się potem jechać, nawet powoli... jakaś masakra
Dokłanie odnioslem takie samo wrazenie.Zblokujesz dłuzej na dohamowaniu to...narta .

Jak wspomnialem - trudniej wyczuc limit i trzeba bardziej polegac na FF niz skupiac sie na dźwiękach opon (ktore sa ograniczone do minimum w porownaniu do poprzedniej wersji).
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
iracing

« Nie włącza się | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania