Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 23-06-2011, 01:08   Post #21 (permalink)
Awatar IceMan

nawet nie zblokowanie na hamowaniu, wystarczy malutki drift i koniec normalnej jazdy
nigdy nie jeździłem na slickach, ale patrząc na wyścigi nie wygląda to w ten sposób
chyba że to są opony qualowe ale po przejechaniu 2 lapów zeszło "tylko" 5% wiec raczej nie
IceMan jest offline  

Rating: 84438 | Skill: 10.81 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:13   Post #22 (permalink)
Awatar muscimol

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do muscimol
Ha ha, jednak alieni mają problem .
Heat is everything, przestrzelisz jeden zakręt i cierpisz na następnych trzech.
To jest mega ciężkie auto, żeby to wyhamować, trzeba przerobić olbrzymie ilości energii, które jak zblokujesz koła magazynują się właśnie w nich.
muscimol jest offline  
"Being wrong is erroneously associated with failure, when in fact, to be proven wrong should be celebrated, for it is elevating someone to a new level of understanding, furthering awareness.

There is no such thing as a smart human being, for it is merely a matter of time before their ideas are updated, changed or eradicated." Jiddu Krishnamurti

Rating: 6897 | Skill: 6.80 | OpenRating: 0
| Logitech G27 + LC | Własna sekwencja | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:13   Post #23 (permalink)
Awatar marty_k

Przejedzcie sie po Lime Rock Park. Przod zachowuje sie dosyc dziwnie, jakby sobie "zabkowal" w zakretach. Niezbyt naturalnie to wyglada. Jechalem na secie fixed.

Ogolnie jezdzi sie bardziej jak samochodem, co mi sie podoba. Stara Impala to jakas masakra byla, jazda jak na lodzie. Tylko teraz ciezko mi wyczuc auto. FFB "bzyczy" od nierownosci na torze, ktorych nie widac, ale jak jade po kerbach to prawie ich nie czuje, a dzwiek sugeruje, ze nie sa plaskie.

Fajnie, ze jak sie wyjedzie poza tor to nie ma juz instant spina i ogolnie jak sie jest delikatnym to mozna przewidziec co sie stanie. Nie podzielam jednak opinii, ze na czuja mozna jechac, bo jak dla mnie to czuc wiecej bylo wczesniej, teraz bardziej na wyuczenie.

Poza tym pare razy zlapalem jakiegos dziwnego spina, ze krecilem sie i podskakiwalem chyba z 15 sekund

Jak nam takie cos do Skipa zamontuja to bedzie dosyc interesujaco, ale pare osob chyba poszuka innego samochodu
marty_k jest offline  
Rating: 3448 | Skill: 5.71 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:18   Post #24 (permalink)
Awatar Zenon

Nom, wrażenia mam podobne. Też na początku dziwnie zachowywał mi się FF, coś jakby odwrócenie sił realffb pod rF, ale po załadowaniu fixed setupu się poprawiło - może dlatego, że na basic setup steering lock (czy jak się to tam pod iR nazywa) ma 12 a na fixed 14.
Mam wrażenie, że pisk opon teraz oznacza, że koło się zablokowało, bo gdy już zapiszczy, to ciężko się skręca. Dziwnie trochę, wcześniej piszczało przy każdej okazji, więc nauczyłem się ignorować, teraz pisk=panic! . Na Road America chcąc zmieścić się w ten ciasny lewy po zjeździe z górki muszę zaczać hamować jeszcze w sąsiednim stanie . Tak jak RafQ pisze, przy spokojnej jeździe jest OK, ale chcąc pocisnąć...hmm, nawet nie bardzo mi jeszcze wiadomo, jak pocisnąć.
Ogólnie na razie wrażenie dość pozytywne, ale to zachowanie opony po nawet niewielkim uślizgu trochę dziwne, od razu robi się ślisko.

No właśnie, jeszcze o czuju: do tej pory uczyłem się jechać w zakrętach właśnie na czuja, i generalnie jeśli czułem, że się zmieszczę, to się mieściłem . Teraz to tak pól na pół, niektóre zakręty całkiem spoko, , a niektóre to niby wszystko OK, a tu nagle jadę w buroki. Choć z drugiej strony, po Road America jeździłem ostatnio Mustangiem, i może nawyki z niego mi zostały, a może Impala już tak ma - nie jeździłem na starej wersji.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:23   Post #25 (permalink)
Awatar RafQ

Hmmm....jestem ciekaw co powiedza kierowcy z reala jezdzacy w iRacing.
Nie mowie tutaj o tych,ktorym powiedziano co mowic ale o tych ktorzy na prawde mowia co myslą.
Widzialem ze van Gisbergen upalał ostatno starą Impale na RA wiec moze cos napisze na forum V8.
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:35   Post #26 (permalink)
Awatar marty_k

Towler juz powiedzial, ze

"I can't really win by discussing it in the general discussion, but so far I think this is awful even compared to the current model, I know its a 'preview' but there's way too many issues right now and my FF is totally screwed up which doesn't help."

marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:42   Post #27 (permalink)
Awatar RafQ

Jezeli bedziemy brac doslownie reklame iR2.0 ktora glosila ze bedzie to "rewolucja" w swiecie simracingu to jezeli obecny model opon zostalby na stale (w co wątpie) mozemy spokojnie potwierdzic te słowa.
Tylko pytanie brzmi czy to na prawde kolejny krok w dążeniu do reala czy może przejscie ze skrajności w skrajność tak aby wyraznie sie coś zmienilo .

FF faktycznie zachowuje sie inaczej.Duzo slabiej czuc nierownosci i ze wzgledu na "martwą strefe" w centralnym punkcie auto jest trudniejsze do wyczucia.
RafQ jest offline  
Rating: 75921 | Skill: 11.24 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:50   Post #28 (permalink)
Awatar marty_k

Podoba mi sie, ze trzeba dbac o opony, ale jak powiedziales: ze skrajnosci w skrajnosc. Poczekamy do sierpnia, zobaczymy co wymylsla. Najwyzej trzeba bedzie poczekac jeszcze pare miesiecy na rF 2
marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 01:53   Post #29 (permalink)
klr
Awatar klr

Może to kwestia parametrów opony i może problemem też jest to, że jeździmy na owalowej (bo wygląda na to, że zachowuje się tak jak we wcześniejszych opisach/zapowiedziach owalowej wersji) oponie po drogowych torach.

Zauważył ktoś drganie kierownicy na zużytych oponach?
klr jest offline  
"i tried it and really, didn't like that crap"

Rating: 31841 | Skill: 7.06 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2011, 02:02   Post #30 (permalink)
Awatar marty_k

Ja zauwazylem ogolne drganie kierownicy nie wiem z jakiej przyczyny. Pozniej przeczytalem watek, ze to moze byc bug
marty_k jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
iracing

« Nie włącza się | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania