Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 12-10-2012, 14:22   Post #101 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Cytat: Napisał Krzysztof Szczech Zobacz post
Z resztą było powiedziane, że przed gold nie muszą zapewniać zgodności wstecz i jej nie obiecują, a po gold kompatybilność wstecz będzie zachowana.
czyli albo na gold poczekamy jeszcze co najmniej rok (albo wiecej) albo kolejny level osiagna dopiero w rF3 a my bedziemy sie kulac w tyum niezoptymalizowanym rf2.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:24   Post #102 (permalink)
Awatar feels3

Maxym, dam Ci dobrą radę. Nienawiść (w tym wypadku Twoja do ISI, która się wylewa przy każdej okazji) zjada tylko osobę która nienawidzi.

To tak jakby połknąć całe opakowanie tabletek na przeczyszczenie i liczyć że ktoś inny dostanie sraczki.

Odpuść sobie
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:32   Post #103 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Cytat: Napisał feels3 Zobacz post
Nienawiść zjada tylko osobę która nienawidzi.
Warto o tym pamiętać. Ludzie mi się czasem dziwią dlaczego ja taki spokojny jestem, ale to właśnie dlatego, że nie zamierzam męczyć sam siebie
Krzysztof Szczech jest offline  

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:37   Post #104 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

ja tam sie swietnie czuje, nikogo nie nienawidze i na pewno mnie nic nie zjada. ale dzieki za troske.
A ISI nie lubie za sciemnianie i wywracanie kota ogonem. ponadto na podstawie ich wypowiedzi oceniam sposob i jakosc pracy jako amatorke czym mnie raczej rozczarowali.
MaXyM jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:43   Post #105 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Cytat: Napisał MaXyM Zobacz post
ja tam sie swietnie czuje, nikogo nie nienawidze i na pewno mnie nic nie zjada.
Ale tak się zachowujesz.

Konstruktywna krytyka to jedno, ale co innego wywlekanie na naszym forum wypowiedzi z forum ISI na zasadzie "patrzcie co napisał". Tak samo narzekanie, że ludzie się cieszą z kiepskiej konwersji itp. i odzywanie się do mnie "w tej sprawie" na GG.

Temat trochę Ci jednak zalazł za skórę.

Ja wolę zdystansowaną postawę Charlesa Burns'a: LINK - wyobraź sobie, że Castroneves to ISI Charles nawet rąk nie podniósł

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:44   Post #106 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Nie do konca tak. Ale wystarczylyby 4 simy na poziomie produktow SBT. Bez mozliwosci modowania bysmy sie i tak dobrze bawili. Modowalnosc nie jest warunkiem koniecznym na istnienie simracingu. Jest to swego rodzaju bonus, ktorego brak nie powinien przekreslac jakosci danego sima - a tak troche mozna wnioskowac z wypowiedzi Lesia nt AC.
Pamiętam Twoją wypowiedź, że interesuje Cię jak najwierniejsze oddanie realizmu, natomiast jak ktoś chce się dobrze bawić i mieć po prostu fun, to niech sobie idzie do... i tu chyba podałeś serię NFS, prawda?

Jeśli produkcje SBT traktujesz jako symulacje no to OK... dla mnie nie jest to jednak poziom zadowalający (taki 3/4 sim, przy czym wiadomo że wszystko się rozbija o parametry aut a nie o sam silnik liczący fizykę). Oczywiście, pewnie bawiłbym się świetnie, tak jak się bawiłem podczas naszych jesiennych testów GTR2 (zaraz po jego premierze) oraz tak jak bawią się nasi w różnych wyścigach endurance na modach z nie raz dziwną, bardzo "specyficzną" fizyką

No ale przecież nie chodzi tylko o zabawę, prawda?

Dalej, funkcjonalność modowania nie wzięła się z powietrza. Kiedyś mieliśmy "zamknięte" produkty i byliśmy w pełni uzależnieni od tego, co nam dostarczy developer. Teraz mamy dużą swobodę i możemy sami tworzyć produkty, które mogą być lepsze od tego, co niejednokrotnie dostajemy w pudełku.

Maxym, ja nigdzie nie napisałem, że skreślam AC. Podałem natomiast argumenty, dlaczego na chwilę obecną nie traktuję AC jako czegoś, co mogłoby być naszą główną ligową platformą do ścigania.
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
| Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:45   Post #107 (permalink)
Awatar carson

Cytat: Napisał Larus Zobacz post
Ja też nie widzę najmniejszej potrzeby modowania. Jeśli sim jest ok i zapewnia content jaki potrzeba to nie widzę potrzeby własnoręcznego modowania.
No przykladem moze byc imo gtr, gtr 2 i gtl. Fakt ze czasy sie troche zmienily ale te tytuly oferowaly mase "contentu".
carson jest offline  
Rating: 21 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:48   Post #108 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Cytat: Napisał LesiU Zobacz post
Pokaż mi porządny kontent wydany przez twórców sima.
GT Legends... ale ludzie zrobili z niego kuwetę z piaskiem dla kotów... co potwierdza, że w świecie simów nieograniczona liczba kontentu i jego dobre właściwości fizyczne i przystojność nic nie oznaczają.

Koniec owego wątku... kontynuujcie Wasz, proszę...
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:53   Post #109 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Cytat: Napisał LesiU Zobacz post
Maxym, ja nigdzie nie napisałem, że skreślam AC. Podałem natomiast argumenty, dlaczego na chwilę obecną nie traktuję AC jako czegoś, co mogłoby być naszą główną ligową platformą do ścigania.
No wlasnie znowu to wlasciwie twierdzisz.
Nie moglaby byc glowna platforma do scigania czy do modowania?
Co tez oznacza "glowna" NIgdzie nie jest napisane ze musi byc jedna glowna. Moze byc i 10 - kazda dla innej serii. Ale zeby oferowaly jakosc.

Modowanie jest super i nie powstalo dlatego ze ISI wydalo otwarta platforme. Modowanie powstalo na platformach ktore nie byly do tego przewidziane. Ale pojawily sie firmy ktore wyweszyly w tym biznes: po co robic content. Wydamy platforme a userzy sami sobie content zrobia.
I wszystko by bylo fajne, gdyby mody reprezentowaly jakosc. Niestety jeden realistyczny mod GT, zaden mod F1 i pare srednio dobrych torow za 8 lat to bardzo malo... zeby uznac modowanie jako glowny czynnik ktory decyduje o "ligowosci" platformy.

@KS na ponizej
A moze inaczej: jaki tytul jest wstanie dorownac GTR2?
Bo mam wrazenie ze nie ma zadnego tak kompletnego nastepcy.
MaXyM jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-2012, 14:53   Post #110 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Cytat: Napisał carson Zobacz post
No przykladem moze byc imo gtr, gtr 2 i gtl. Fakt ze czasy sie troche zmienily ale te tytuly oferowaly mase "contentu".
Tak, GTR, GTR2 i GTL to dobre przykłady, ale jak piszesz - czasy się trochę zmieniły.

Czy GTR2 jest wystarczające na dzień dzisiejszy? Wiemy przecież, że miał trochę ponaciąganą fizykę, by ułatwić jazdę. Model jazdy / feeling trochę odstaje od tego co oferują dzisiejsze simy, deszcz był, choć tylko na zasadzie obniżenia przyczepności, kiepskie multi...

Jaki tytuł na dzień dzisiejszy zapełnia lukę po GTR2? Czy nie jest to przypadkiem NFS Shift?

Modowanie powstalo na platformach ktore nie byly do tego przewidziane. Ale pojawily sie firmy ktore wyweszyly w tym biznes: po co robic content. Wydamy platforme a userzy sami sobie content zrobia.
MaXyM, skąd Ty bierzesz takie teorie?

Quake nie miał dość contentu? Unreal nie miał dość contentu?
NR2003 nie miał dość contentu? GTL nie miał dość contentu?
GTR / GTR2 też są przecież modowalne, a swoją popularność zawdzięczały zawartym w nich zestawom aut i torów stworzonych przez SimBin.

Jak spojrzeć na tak stare tytuły jak Quake, to SDK pojawiało się dość szybko po premierze (kilka miesięcy), więc trudno powiedzieć, by modowanie pojawiło się na platformach do tego nie przeznaczonych.

Nie mówiąc już jak modowalny był Quake - nie tylko mogłeś robić mapy, ale wręcz programować silnik i protokół sieciowy. ID udostępniło narzędzia do liczenia radiosity, kompilator Quake-C itp.

@KS na ponizej
A moze inaczej: jaki tytul jest wstanie dorownac GTR2?
Bo mam wrazenie ze nie ma zadnego tak kompletnego nastepcy.
Otóż to - piszesz, że wystarczyłoby kilka kompletnych, niemodowalnych simów, ale co jeśli nie ma następcy?
Możemy mieć dobre platformy, ale bez pożądanego contentu, albo odwrotnie. Na szczęście dzięki modowaniu możemy mieć jedno i drugie, umieszczając wybrany przez nas content na wybranej przez nas platformie.

No chyba, że platformy w ogóle nie będzie i to masz na myśli Tylko jeśli tak, to do dobrego, kompletnego, niemodowalnego sima jest nam jeszcze dalej, skoro nawet dobrej platformy nikt nie zrobił

Ostatnio edytowane przez Krzysztof Szczech : 12-10-2012 - 15:05

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dyskuja, dyskusja, ogolna, rfactor

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania