Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 13-09-2012, 11:34   Post #21 (permalink)
Awatar ZeeBee

Tak sobie czytam raz tu, raz tam (forum ISI) i można zgłupieć Ta cała dyskusja o F2 trochę mi się kojarzy z tytułem filmu What to Expect When You're Expecting Nawet sobie pomyślałem, że trzeba zacząc zbierać kasę na Thrustmastera. Rzeczywiście, ffb w F2 jest lżejszy niż w innych autach. Na defaultowym setupie kierownica robi się lekka w zakrętach i to jest dziwne. Na forum ISI jest do ściągniecia setup F2 na Mid Ohio. Nawet nie sprawdzałem co tam jest pozmieniane w stosunku do defaultowego ale jest to na tyle uniwersalny setup, że pasuje do większości torów - Palm Beach, Sebring, Estoril itd. Na Sebring większość zakrętow to własnie takie na których kierownica powinna się robić lekka i akurat tutaj jest to najłatwiej sprawdzić. Paliwo na 30 okrążen, jazda na limicie, oczywiscie moim i kierownica (ffb) w zakrętach zachowuje się tak jak powinna. Jest duży opór do momentu kiedy przesadzimy i zaczniemy tracić przyczepność, czyli tak jak być powinno; dotyczy to szybkich i wolnych zakrętow. Może więc to jest kwestia setupu?

Jeszcze sprawa tego telepania się G27 na nierównościach i kerbach.
W sterownikach ogólna siła na 105%, steering torque filter zmieniłem z 20 na 30 (wiem dużo), w grze car-specific ffb dla F2 70 (wiem mało), i force feedback w większości samochodów w rf2 jest boski W przeciwieństwie do innych simów
ZeeBee jest offline  

Ostatnio edytowane przez ZeeBee : 13-09-2012 - 11:46

Logitech G27 | Logitech G27
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:07   Post #22 (permalink)
Awatar feels3

Cytat: Napisał MaXyM Zobacz post
Tyle ze to ty chcesz sie pozbyc hejterow. Ja hajperow nie atakuje.
Ty naprawdę nie widzisz różnicy między rzeczową i konstruktywną krytyką jak np ta klik a takimi postami jak ten klik?

Dziwie się że ISI takich ludzi nie banuje. Ale może skończmy ten temat.

@ZeeBee

Podzielisz się tym setupem?
feels3 jest offline  
Rating: 28473 | Skill: 6.27 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:13   Post #23 (permalink)
Awatar ZeeBee

Feels, jest na forum ISI w dziale setups.
http://isiforums.net/f/attachment.ph...5&d=1347457681
ZeeBee jest offline  

Logitech G27 | Logitech G27
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:15   Post #24 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Ja pierdykam. Przecież normalnie hiohaa opisał to co myśli. Zero wulgaryzmu, zero braku kultury. Rzeczowo i przy samej dupie ? Owszem, ale sama prawda

PS. Post Thugga wg mnie był znacznie bardziej "negatywny". Ale ja nie potrafię pojąć jak za negatywne oceny można kogoś banować, dla mnie to niepojęte.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:27   Post #25 (permalink)
Awatar feels3

Czytaj ze zrozumieniem.

Nie chodzi mi o krytykę rf2, nikogo tam nie rusza że komuś się rf2 nie podoba.

Chodzi o sposób wypowiedzi. Czy to tak trudno pojąć
Czy ktoś się tam thuGGa czepia za wyrażanie swojej opinii? Nie. A tego gościa z drugiego linku owszem mimo że oboje opisują te same bugi.
feels3 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:30   Post #26 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Tak, i tu tkwi problem właśnie. Ja nie widzę żadnego problemu. Tak samo jak nie widzę problemu z postami Maxyma, które tak Tim tępi.
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 12:33   Post #27 (permalink)
Awatar feels3

No to teraz sam widzisz jak wygląda dyskusja.

Wchodzi taki hiohaa i pisze że FFB jest fatalny, po czym pod nim ktoś pisze tak jak Ty teraz "ja nie widzę problemu".

Po czym hiohaa jest zszokowany że ktoś nie widzi problemu który on ma i tak powstaje wartościowy temat o F2 gdzie przez 15 stron wszyscy próbują się przekrzyczeć, oczywiście każdy z przekonaniem że ma racje
feels3 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 13:03   Post #28 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Tez jestem czasem zszokowany, ze niektorzy nie widza oczywistych bledow. Jeszcze jak ktos napisze ze jemu to wystarczy - to ok. Ale jak ktos pod twoim postem wskazujacym na bledy pisze ze bledow nie ma, grafa jest super i w ogole hiend to czasami mozna stracic nerwy.

Ostatnio pochwaliem za kamery ze zblizeniem na zawieszenie jednak dodalem (lagodnym tonem na szczescie) ze widok zawieszenia graficznie nie jest najladniejszy. To Tim mi napisal go to dziwi, bo mam lepsza grafe od niego i ze moze cos z moimi ustawieniami jest nie tak. Po takiej odpowiedzi powinienem dac screenshot ze swojego kompa a obok screenshot z pCars aby wiedzial ze jednak u mnie wszystko wporzadku.
Zgadnij jak by to sie skonczylo.
Wiec co? mam w ogole nie pisac ze modele, materialy, sa slabe? A to nie chodzi tylko o engine graficzny. Opony przenikaja przez elementy zawieszenia. Punkty laczenia elementow zawiechy sie rozjedzaja podczas ruchu, etc. Speculary tez zle... zeby byly zle w starych modach. Ale wypuszczaja nowy mod i zadnych poprawek (Krzysiek tlumaczyl mi ze to nie wina engine'u tylko pluginow do 3dmaxa). Innymi slowy ISI chodzi na skroty i leja na jakosc a ty chcesz abysmy tylko piali z zachwytu.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 13:12   Post #29 (permalink)
Awatar feels3

Innymi slowy ISI chodzi na skroty i leja na jakosc a ty chcesz abysmy tylko piali z zachwytu.
A mnie trafia jak mi ktoś wypisuje coś takiego. Proszę wskaż mi miejsce gdzie sugeruje żebyś piał z zachwytu.

Jak Ty tak czytasz moje posty to ja się nie dziwię że na forum ISI dyskusja tak wygląda.
Może złego translatora używasz?
feels3 jest offline  

Ostatnio edytowane przez feels3 : 13-09-2012 - 13:25
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-2012, 13:13   Post #30 (permalink)
Awatar Bzyku

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Bzyku
Wiec co? mam w ogole nie pisac ze modele, materialy, sa slabe? A to nie chodzi tylko o engine graficzny. Opony przenikaja przez elementy zawieszenia. Punkty laczenia elementow zawiechy sie rozjedzaja podczas ruchu, etc. Speculary tez zle... zeby byly zle w starych modach. Ale wypuszczaja nowy mod i zadnych poprawek (Krzysiek tlumaczyl mi ze to nie wina engine'u tylko pluginow do 3dmaxa). Innymi slowy ISI chodzi na skroty i leja na jakosc a ty chcesz abysmy tylko piali z zachwytu.
Pytanie jest tylko takie czy w RF2 jest możliwość animacji elementów zawieszenia ? narazie ja czegoś takiego nie znalazłem albo oczymś nie wiem. napewno mozna piaste przymocować do zacisku i to bedzie pracować ale elementy wachacze i inne pierdoły niesą ruchome.
Bzyku jest offline  

Rating: 34967 | Skill: 9.97 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dyskuja, dyskusja, ogolna, rfactor

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania