Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 31-07-2013, 07:14   Post #501 (permalink)
Awatar Marcoone

Cytat: Napisał retsam Zobacz post
Feels... porównywanie do kradzieży auta... teoria naciągana jak baranie jajca. Dopóki ktoś nie podpisuje się pod twoim dziełem oraz nie zarabia na nim... Powinieneś się cieszyć, że jesteś tak popularny, że każdy chce korzystać z dzieła twoich rąk... a ty ludzi wyzywasz od złodziei... Tym bardziej, że nic ci nie ukradli bo, powiedz, czegoś ci brakuje?

Dobre pomysły i wzory powinno się kopiować i uczyć się na nich robić jeszcze lepsze.
No widzisz feels ... a teraz szybciutko przeproś za to, że masz takie podejście jakie masz A no i ten tego ... ciesz się

Faktycznie nie wiadomo co powiedzieć bo ręce opadają.
Marcoone jest offline  
NAD nigdy nie był szybki - Kimi

Rating: 49418 | Skill: 5.07 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 07:57   Post #502 (permalink)
Awatar Klapaucjusz

Czasy marzycieli, którzy chcą mieć mody a nawet główny produkt za darmo się skończyły.
Podobne, a może jeszcze gorzej będzie w AC, bo Kunos jest na dorobku.
No ale zawsze znajdzie się pewna grupka ludzi którzy będą święcie przekonanych, że coś im się należy za darmo i nikt ich nie przekona że ich podejście do tematu nie przystaje do obecnej rzeczywistości.
Klapaucjusz jest offline  
Rating: 7561 | Skill: 3.60 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 09:22   Post #503 (permalink)
Awatar muscimol

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do muscimol
Cytat: Napisał feels3 Zobacz post
Czytaj uważnie, napisałem że odkąd zacząłem robić tory, zmieniło mi się spojrzenie na to, bo zrozumiałem jak to wygląda od drugiej strony.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

Rozumiem SimBina i rozumiem iR, który nakazał nierozpowszechnianie zripowanego Oulton na nKP. Nawet jeżeli autor konwersji nie czerpie z tego korzyści finansowych, to jednak autorzy tracą na wartości, bo to były ich, że tak powiem exclusive'y, chciałeś jeździć po Nordzie, albo zeskanowanym laserowo Oulton, to trzeba było zainwestować w dany produkt.

Feelsa do końca nie rozumiem, ale zdaję sobie sprawę, że trochę inaczej patrzy na te rzeczy i ma do tego całkowite prawo, to on stworzył ten tor - być może powinien gdzieś w creditsach umieścić, że nie życzy sobie rozpowszechniania na inne platformy.

Rozumiem też środowisko użytkowników rFa, dla których dostępność do wszystkiego, była wielkim atutem tej platformy i był to swego rodzaju simracingowy raj i perspektywa tego, że to se ne wrati jest przykra.
muscimol jest offline  
good zNec, max cdr/as/13y lfg 109+ ns

Rating: 6897 | Skill: 6.80 | OpenRating: 0
| Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 09:58   Post #504 (permalink)
Awatar gorzasty

Dla mnie wszystko jest jasne i zrozumiałe. Co więcej doskonale to akceptuję. Mody wymagają co raz więcej pracy bo dzisiejsze gry to nie jest to już kilka kwadratów na ekranie. Społeczność RF rzeczywiście jest mocno rozpuszczona, ale to się właśnie kończy i rozumiem, że może to boleć.

Moje stanowisko jest takie - chce dobrej jakości grę/mod - płacę za to komuś kto włożył w to dużo pracy, a wcześniej zdobył wiedzę jak to zrobić. Chce wiedzieć, że nie dostaję kradzionego produktu, tyko coś zrobionego od podstaw. Wtedy też mogę porównać wykonania różnych firm i ocenić, która się najbardziej dla mnie (potencjalnego kupca) postarała. Im więcej płacę tym dla mnie paradoksalnie lepiej (w granicach rozsądku) bo wiem, że ten produkt kupią tylko zapaleńcy, a to potem rzutuje m.in. na kulturę w MP. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czasem nie na wszystko będzie mnie stać, ale życie to sztuka wyborów i nikt nie ma wszystkiego co mu się zamarzy. Jeśli ktoś jest młody i jeszcze nie pracuje lub ma rodzinę i nie zarabia wiele, to tym dłużej będzie musiał ciułać na swoje marzenie, ale tym bardziej je później doceni. Tak to działa i tyle.

Feels ja Cię doskonale rozumiem. Jeśli już ktoś konwertował Twój tor na RF1 to przede wszystkim są pewne zasady i powinien zapytać autora. Po drugie nawet jeśli zrobił to brzydko, bez pytania powinien dać w widocznym miejscu info kto jest oryginalnym autorem (nie wiem czy tak zrobił). Szkoda słyszeć, że nie planujesz dalszej pracy nad torami bo zacząłeś robić to świetnie. Swoimi trzema torami udowodniłeś, że jesteś światową czołówką. Moim zdaniem powinieneś spróbować się związać z jakimś devsem na forum ISI czy AC i dalej robić to w czym jesteś świetny, hobbystycznie, ale za kasę dla społeczności. Inaczej zmarnujesz swój talent a to w mojej ocenie głupota.

Simbina też rozumiem.

Ludzie zrozumcie, że czas RF1 za 20 PLN w Biedronce i 7 lat darmowych modów się skończył. Teraz kolejny rok lub dwa będzie dogorywał aż pewnie padnie.

Niech żyją jakościowe produkty za które trzeba będzie zapłacić. Niech żyją ludzie którzy będą wspierać te firmy kupując to dobro i niech żyje simracing o nowej lepszej pod każdym względem twarzy!
gorzasty jest offline  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 10:30   Post #505 (permalink)
Awatar mateuszKM

Ja też jestem zdania, że ogólnie ludzie są coraz bardziej roszczeniowi. Chcą mieć prawo do wszystkiego kosztem niczego.
Np. rząd powinien dać ludziom wszystko, a oni powinni pierdzieć w fotele, czy wszystko co nie materialne (szczególnie w necie) powinno być za free.

Nie rozumiem czemu niektórzy czepiają się Feelsa. Z tego co rozumiem, chodzi o to, że nikt go o zgodę nie zapytał, a nie o samą konwersję, na którą możliwe, że wydał by zgodę gdyby go zapytano.

Odnośnie modowania rf2. Czytałęm nie dawno (chyba na virtualr, przy okazji wydania instrukcji do modowania opon, czy coś w ten deseń) wypowiedź, że ISI jak i użytkownicy rf2 mają problem, ponieważ rf1 miał "ciężki do prawidłowego odwzorowania/ zmodowania" model opon, czego skutkiem było to, że w tak dużej ilości modów, mało było tych dobrej jakości, a z rf2 i jego modelem opony niby jest jeszcze gorzej i tych dobrych modów może być jeszcze mniej.
Facet twierdzi, że ISI, jak i użytkownicy mogli liczyć na wysyp modów po wydaniu "golda", które by wniosły życie w rf2, a tu "malo" się dzieje- przynajmniej tak zrozumiałem przekaz jego wypowiedzi
mateuszKM jest offline  
Rating: 3138 | Skill: 4.49 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 10:35   Post #506 (permalink)
Awatar muscimol

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do muscimol
Cytat: Napisał gorzasty Zobacz post
Ludzie zrozumcie, że czas RF1 za 20 PLN w Biedronce i 7 lat darmowych modów się skończył. Teraz kolejny rok lub dwa będzie dogorywał aż pewnie padnie.
I don't think so .
Spójrz na GPLa - 15 lat po premierze ma ciągle aktywną społeczność, fakt nie jest duża, ale sim żyje dalej.
rF jako o wiele bardziej uniwersalna platforma będzie żył IMO o wiele dłużej, chociaż fakt, że będzie stawał się coraz bardziej niszowy.
muscimol jest offline  
good zNec, max cdr/as/13y lfg 109+ ns

Rating: 6897 | Skill: 6.80 | OpenRating: 0
| Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 10:53   Post #507 (permalink)
Awatar gorzasty

Tak Szymon. Może poszedłem za daleko mówiąc, że umrze w ciągu roku czy dwóch lat, ale w moim odczuciu mała społeczność i jeden godny polecenia mod na rok to jak śmierć dla tytułu.

Ostatnio zainstalowałem COD1, bo kiedyś spędziłem tam multum godzin i nawet przez jakiś klan się przewinąłem. Chciałem sprawdzić jak tytuł żyje. I co? Po tylu latach serwerów było kilkanaście (!), ale ludzi jak na lekarstwo i żadna ciekawa akcja się nie kleiła. Tytuł żyje, ale umarł już dawno.

RF będzie żył głównie za sprawą osób, które nie wyobrażają sobie płacenia za soft żeby mieć coś na miarę czasów. Nie mówię, że to źle. Być może będzie to dobry pierwszy krok do dzisiejszego simracingu. Darmowy krok. Potem nie będzie już tak miło, ale która miłość jest prosta?
gorzasty jest offline  
Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 11:15   Post #508 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Cytat: Napisał muscimol Zobacz post
I don't think so .
Spójrz na GPLa - 15 lat po premierze ma ciągle aktywną społeczność, fakt nie jest duża, ale sim żyje dalej.
rF jako o wiele bardziej uniwersalna platforma będzie żył IMO o wiele dłużej, chociaż fakt, że będzie stawał się coraz bardziej niszowy.
Oczywiście. Stanie się tak jak z PES4 (który ma multiplayer direct IP), który nadal jest grany. Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy, że ISI zamknie biznes, albo zachce mu się nazwać rF3 i wyłączy multi w rF2, tak jak to cudowne Konami sobie wykombinowało w kolejnych PES-ach. Bo chyba każdy wie, że lifetime to lifetime produktu. A rF1 będzie można zawsze odpalić i zrobić ligę czy wyścig. Long live rF1. "Stety lub nie".
Larus jest offline  
Rating: 131232 | Skill: 9.46 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 11:28   Post #509 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Zalezy jak liczyc to zycie produktu. Jesli uznamy ze 100 uzytkownikow w skali swiata oznacza ze produkt nadal zyje - to ok - masz racje. Choc ja np. nie rozumiem spolecznosci okolo GPL wiedzac jakie ma ten sim braki w fizyce (o grafie juz nie wspominam)

Nie nalezy sie jednak ludzic. Juz na dzien dzisiejszy rf1 odpycha grafika, dzwiekiem a i pod wzgledem fizyki (jej mozliwosci, nie kalibracji np. opon) jest juz nie tylko za rf2 czy iR ale pewnie i za AC i pCars. Mamy rok 2013 a simy dotychczas to jedyna chyba kategoria gier gdzie developerzy sikali prostym sikiem na medialna oprawe. W momencie gdy pojawia sie nastepcy ktorzy te luke wypelnia, rf1 pojdzie szybko do kosza.

W dzisiejszych czasach wszystko odbywa sie duzo szybciej. Kiedys nie bylo konkurencji i tak szybkiego rozwoju/zmian w sferze grania na kompach. Jest duzo mniej harcorowych uzytkownikow czerpiacych satysfakcje tylko z fizyki. Dlatego czym dalej tym czas zycia produktow bedzie krotszy (mowa o produktach, ktore pozostaja w tyle za postepem)
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2013, 12:10   Post #510 (permalink)
Super Moderator
Awatar Krzysztof Szczech

Cytat: Napisał mateuszKM Zobacz post
Ja też jestem zdania, że ogólnie ludzie są coraz bardziej roszczeniowi. Chcą mieć prawo do wszystkiego kosztem niczego.
Przykre, ale prawdziwe. To jest dzisiaj praktycznie wszędzie.

Ludzie często krytykują rzeczy, których nie rozumieją, a kto w dzisiejszych czasach zadaje sobie trud, by cokolwiek zrozumieć, kiedy zbyt pochłonięty jest roszczeniami i dochodzeniem "swoich praw"?

Myślę, że wielu ludziom dobrze by zrobiło poprowadzenie jakiejś ligi - przekonaliby się na własnej skórze jaki szacunek do czyjejś pracy ma "klient"

Od razu muszę zaznaczyć, że nie chcę uogólniać, bo w każdej lidze, którą prowadziłem, nie brakowało naprawdę świetnych zawodników, którzy do ścigania podchodzili z pasją. Wszystkim im razem i każdemu z osobna jestem wdzięczny za wspólne ściganie i wspólne emocje. Casem mam jednak wrażenie, że jesteśmy wymierającym gatunkiem, bo z każdym kolejnym rokiem, coraz więcej było roszczeń, wymagań, zastrzeżeń, pretensji, itp. Jednocześnie coraz mniej ludzie dawali od siebie. Głównie dotyczy funrace'ów.

Trochę sparafrazowałem, ale po prostu ten roszczeniowy trend jest teraz wszędzie. To chyba znak naszych czasów W końcu wszędzie wokół nas rozpieszczają. Co prawda tylko w reklamach i tylko do momentu kupna, ale konsumencki tok myślenia i tak wchodzi ludziom w krew...
Krzysztof Szczech jest offline  

Ostatnio edytowane przez Krzysztof Szczech : 31-07-2013 - 12:29

Rating: 45278 | Skill: 5.75 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dyskuja, dyskusja, ogolna, rfactor

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania