Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
stare 20-09-2009, 19:21   Post #51 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Nic konkretnego nie mam, okazalo sie jednak ze ISI testuje rf2 z pomoca wspolpracujacych ludzi. M.in Mirzza (simracing.cz) jest testerem.

Niestety wersje do testowania sa calkowicie zamkniete, powiazane z fingerprintem hardware'u i ograniczone czasowo. Pewnie nie moga tez udostepniac mediow bo by cos bylo. Moze na jesiennym zlocie sr.cz mirzza cos pokaze.

Zadania testowania sa rozne, zazwyczaj pojedyncze. testuje sie osobno pogode czy np. menu.

Jak zapytalem jaka jest najwieksza zmiana w rF to odpowiedz brzmiala: czucie auta. Czuc bardziej jego mase a co wazniejsze granicze przyczepnosci opon. Auto sie zachowuje na granicy ciagle elastycznie i wiadomo gdzie ta granica jest juz przekraczana ale auto nie ucieka jeszcze w buraki. Tak ze poprawiony handling/ff.

Co do reszty nie wiem. mam nadzieje ze wkrotce bede mogl cos bardziej konkretnego dopisac.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-2009, 19:41   Post #52 (permalink)
Awatar SebaOnePL

W takim razie dobre wieści MaXyM przynosisz. Dobrze że coś się dzieje z tym rF2 bo już dosyć długo to wszystko trwa a tu żadnych konkretów ze strony ISI.
Jeżeli chodzi o to czucie auta to brakuje mi tego obecnie w rF, w Race07 w WTCC jak dobry setup zrobiłem to czułem jak balansuje na granicy uślizgu ale jeszcze kontrolowałem to i jechało się wyśmienicie, w rF (fakt że mniej czasu temu poświęciłem) nie udało mi się odczuć czegoś podobnego ale rF2 ma szanse to naprawić z nawiązką.
Na razie pozostaje czekać...
SebaOnePL jest offline  
Rating: 21893 | Skill: 3.25 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:29   Post #53 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Kiedy ma sie pojawic rF2 - to pytanie nas nurtuje juz od 2 lat. I wraca srednio co pol roku jak bumerang. Wg harmonogramu prac rF2 ma ujrzec swiatlo dzienne w 48 tygodniu roku. A to oznacza w koncu listopada Pytanie ktorego roku

Mialem pytanie od Lesia spisane ale teraz odpisuje z pracy i nie mam ich przy sobie. Wiec pewnie zapomne o niektorych rzeczach.

1. Mirzza twierdzi ze najwieksza zmiana to fizyka opon. Ale o tym pisalem w poscie wyzej

2. deszcz i woda - Mirzza widzial strugi wody cieknace po torze, kaluze i aquaplaning podczas ich przejezdzania. Woda wysycha szybciej na torze ktory jest nasloneczniony. Jesli na miejsce mokrego toru pada cien, to tam woda wysycha duzo wolniej i moze sie zdarzyc ze caly tor jest suchy a w jednym miejscu jest kaluza.

3. live-track. Bedzie realny livetrack liczony na podstawie toru jazdy aut a nie sztucznie wyznaczony na "sztywno". LT bedzie obejmowal wysychanie toru, zwiekszanie przyczepnosci w BL oraz zmniejszanie poza nia (brud, kawalki gumy), zmiane temp BL etc.

4. DX. Mirza nie wie jesli bedzie to wykorzystywalo specyfikacje DX9c, jednak powiedzial ze bedzie mozna dac ponad 200 niezaleznych zrodel swiatla dla sceny w miejsce kilku jakie mozna teraz. Jesli to potwierdza zmiane specyfikacji - nie wiem

5. grafika - podobno wyglada to jak shift ale z fizyka symulacji

6. zmiany kierowcow - podobno poprawione - nie potwierdzone

7. uszkodzenia (chlodnica, przejazdy przez progi spowalniajace etc). Wszystko bedzie... ale tez... to jest zaiplementowane juz w rF1. tylko ze nikt tego nie modeluje w obecnych modach. Jedyne co bedzie nowe to to, ze po zlapaniu gumy i jezdzie na flaku, mozna bedzie zniszczyc tez felge i w ogole nie dojechac do pitu. Felge tez bedzie mozna zniszyc uderzajac bokiem w kraweznik

8. Auta - niestety nic nie wiadomo. W wersjach testowych widac tylko tempcary.

9. zawieszenie dodanie nieliniowe sprezyny oraz nowe typy zawieszen.

10. Dev kit - dostepny bedzie soft sluzacy do definiowania obiektow (tory, auta) posiadajacy automatyczna kontrole jakosci. Ma to wyeliminowac bledy powodujace niedzialanie modow w jakis trybach DX, czy przy jakkis wybranych ustawieniach grafiki. Devkit umozliwi tez konwersje starych modow do nowych. Przy czym nie bedzie to plug-and-play. Konwersja toru ma zajac tylko 2 dni. Oczywiscie przekonwertowany stary tor nie bedzie posiadal niektorych ficzerow jak obsluga deszczu etc

11. wiatr - beda symulowane podmuchy wiatru

12. bedzie poprawione obliczanie efektu draftu uwzgledniajac aerodynamiczne ustawienia pojazdow (wingi) oraz zmniejszenie docisku aero przez auto jadace w drafcie.

Jesli mi cos przyjdzie do glowy to napisze.

Mirzza jednoczesnie ostrzega, ze nie ma gwarancji co do daty wydania, ale takze co do ficzerow zawartych w tym wydaniu. rF2 jest oparty o rF Pro - symulacje dla profesjonalnych zespolow - jest gotowy od roku. Jedyne na czym sie pracuje w ostatim czasie to grafika i ogolnie to co graczowi ma sie podobac.
MaXyM jest offline  

Logitech G25 | Logitech G25 + LC | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:36   Post #54 (permalink)
Awatar JacKill

To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe, ale jeżeli pojawi się w miarę przyzwoicie zrobiony mod wykorzystujący te nowinki, to chyba się skuszę na rF2 O ile wyjdzie przed Duke Nukem For(n)ever A co z FF?
JacKill jest offline  

Rating: 1897 | Skill: 0 | OpenRating: 0 | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:42   Post #55 (permalink)
Awatar SebaOnePL

Deszcz, woda, live-track...
Jak dla mnie wygląda bardzo obiecująco i mam nadzieję że moderzy będą umieli z tego skorzystać i jedyne czego bym sobie życzył to żeby rF2 w końcu się ukazał i kosztował mniej niz iRacing
SebaOnePL jest offline  
Rating: 21893 | Skill: 3.25 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:46   Post #56 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Cytat: Napisał JacKill Zobacz post
A co z FF?
Moze nie napisalem tego wprost. Ale to juz bylo w wywiadzie z Gijonem: FF jest przepisany od nowa i wraz z nowym modelem opon jest rewelacyjny.

Cytat: Napisał SebaOnePL Zobacz post
kosztował mniej niz iRacing
tu chyba nie ma watpliwosci.

Nalezy dodac, ze sezon 2010 na SRPL na pewno bedzie na rF1. Jesli rF2 faktycznie bedzie, to beda przeprowadzane testy i funrace'y.
MaXyM jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:47   Post #57 (permalink)
Awatar thuGG

WOW, to zbyt piękne żeby było prawdziwe, bardzo dużo liczenia. Wiadomo coś o wykorzystaniu wielu rdzeni?
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:48   Post #58 (permalink)
Awatar michalpan

brzmi super, juz widzialem kilka informacji ze moderzy wstrzymuja sie z modami na rf1 i zbieraja sily (i informacje) aby wystartowac mocno z rf2. Chyba nie ma lepszej pory na wydanie symulatora ('gry') niz okres prezentowy przed swietami, wiec wszystko by sie zgadzalo z tygodniem 48. Mam nadzieje ze sie doczekamy
michalpan jest offline  

Rating: 68818 | Skill: 8.24 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 12:57   Post #59 (permalink)
Awatar micro

HELL YEAH - It's about time
micro jest offline  

Rating: 15362 | Skill: 5.50 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 13:02   Post #60 (permalink)
Awatar Qbekbear

Dżizas, jak to pięknie wszystko brzmi. Tylko czy nie za pięknie ?

Coś czuję, że pan Kaemmer ma już mokro w gaciach

Ale ja się nie mogę doczekać na to. Dam nawet 1000 zł jak będzie wszystko to, co w poście MaXyMa.
Qbekbear jest offline  

Rating: 26003 | Skill: 6.62 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
newsy, rfactor2

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania