Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > DRM'79

[DRM] Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

DRM'79 DRM'79

Zamknięty Temat
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-02-2013, 21:05   Post #1 (permalink)
Awatar Krystik27

[DRM] Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

1. Skąd mogę wziąć mod i wszystkie tory ?

Wszystko można ściągnąć za pomocą Aplikacji SRPLSync lub z Download Center

2. Czy mogę wystartować w lidze?

Aby wystartować w lidze należy posiadać minimum 1000pkt ratingu i licencję jedną z wymienionych w regulaminie (pkt 2.3.1). Jeżeli jednak nie posiadasz minimum ratingowego i jednej z licencji wymienionych w regulaminie, możesz zgłosić się po otrzymanie licencji tymczasowej, ale przed tym należy pokazać się z najlepszej strony na treningu i zdać egzamin praktyczny.

3. Słyszałem że przy większej ilości osób na serwerze, mogę zostać wyrzucony z gry. Jak temu zapobiec?

W celu uniknięcia kłopotów z połaczeniem z serwerem Administracja zaleca, aby zawodnicy dokonali następujących zmian w ustawieniach rFactora:
  1. Zmiejszenie ilości widzianych zawodników do 15
  2. Ustawienie jakości cieni maksymalnie do "medium"
  3. Ustawienie efektów specjalnych maksymalnie do "low"
  4. Ustawienie detali wozów przeciwników maksymalnie do "high" (w zalezności od ilości ramu na karcie graficznej). W przypadku występowania dalszych problemów, właśnie to ustawienie należy zmniejszać.
  5. W opcjach połaczenia z serwerem ustawienie wartosci "download" i "upload" na conajmniej 256kbps (obrazek poglądowy -> http://i49.tinypic.com/34hjvyu.jpg)
  6. Osoby posiadające systemy 64 bitowe mogą zastosować ten plugin zwiększający możliwości rF-a do zaalokowania większej ilości pamięci
  7. Jeśli ktoś uzywa "Data acquisition plugin" w wersji starszej niż najnowsza powinien go odinstalować. Prawdopodbnie najnowasza wersja ww. pluginu nie będzie powodować CTD.

4. Ustawienia FFB mi nie pasują, czy jest dla nich jakaś alternatywa?

Można skorzystać z tych ustawień.

5. Kiedy odbywają się treningi ligi DRM'79 2013 ?

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i sobotę.

6. Jak wygląda okrążenie formujące przy starcie lotnym?

1) Auta ruszają po kolei (rusza dopiero jak osoba poprzedzająca ruszy do przodu, a nie wszyscy na raz) i tworzą jedną kolumnę.
Szyk jest dosyć luźny. Oczywiście obowiązuje zakaz wyprzedzania (poza kilkoma wyjątkami ujętymi w regulaminie, jak np. gdy osoba przed nami zespinuje). W naszym przypadku szyk może być nawet bardzo luźny - ważne żeby się nie pchać 2 wide. Podczas FL nikomu to nie jest potrzebne,

2) Zwykle na 2 - 3 zakręty przed startem, pada na czacie komenda SZYK, stawka formuje 2 kolumnowy, dosyć ciasny szyk, oczywiście z zachowaniem pozycji z gridu,

3) Gdy samochód bezpieczeństwa zjeżdża do alejki, poleman przejmuje obowiązek prowadzenia stawki aż do startu wyścigu i cała stawka utrzymuje prędkość około 90km/h,

4) Auta, jadąc w szyku, czekają na zielony sygnał startu. To jest znak do rozpoczęcia wyścigu (u nas jest sygnalizacja plus komunikat "green, green").

Kolejną sprawą jest ustawienie się w szeregu tuż przed startem. cała formacja jest dosyć zbita, dlatego nie można sobie zwalniać (albo, co gorsze, hamować) i przyspieszać. Utrzymujemy w miarę stałą prędkość, która waha się w granicach kilku km/h i pokonanie w ten sposób nawet bardzo krętego toru nie powinno nikomu sprawiać trudności. Jeśli ktoś ma problemy z wyczuciem gazu, niech sobie taki przejazd poćwiczy.

7. Po komendzie GREEN otrzymałem karę Stop/Go. Czy mogę ją sobie jakoś zdjąć?

Czasem rFactor potrafi podczas startu wyścigu nadać komuś karę Stop/Go. Karę taką można zdjąc poprzez napisanie na czacie /!remsg dla kary Stop/Go lub /!remdt dla kary Drive Through. Karę można zdejmować wyłącznie jeżeli zostanie ona nadana w momencie startu wyścigu. Zachęcamy, aby te komendy przypisać sobie pod przyciski QuickChat co umożliwi w wyścigu wprowadzenie ich za pomocą jednego klawisza.

8. Pojechałem wyścig, ale nie ma mnie w wynikach. Co zrobiłem źle?

Najprawdopodobniej nie wybrałeś auta jakim jechałeś wyścig w SLS. Zmienić to można w SLS>Kierowcy>Edycja>Sezony>DRM'79 2013>Edycja

9. Zauważyłem że inni kierowcy szybciej zmieniają biegi, z czego to wynika?

Przy zakupie auta w rFactorze w zakładce Upgrades można zakupić drugą skrzynie biegów (gated), skrzynia ta umożliwia szybszą zmianę biegów, ale wymaga zdjęcia na moment nogi z gazu.
Krystik27 jest offline  

Ostatnio edytowane przez Szczepan : 04-02-2014 - 03:05

Rating: 106384 | Skill: 7.63 | OpenRating: 0
Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Zamknięty Temat

Bookmarks

Tagi
2013, drm, drm79, faq, odpowiedzi, pytania

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania