Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
SimRacing wyścigi online

SimRacing wyścigi online (http://simracing.pl/forum/)
-   DRM'79 (http://simracing.pl/forum/f267/)
-   -   [DRM'79 2014] Sprawy organizacyjne (http://simracing.pl/forum/f267/drm79-2014-sprawy-organizacyjne-15857/)

SirDuncan 04-01-2014 02:24

[DRM'79 2014] Sprawy organizacyjne

2014 r. będzie dla nas dziadków bardzo trudny. Rośnie nam konkurencja w postaci Asetto Corsy, rFactora 2 i Project C.A.R.S. i musimy bardzo się spinać, aby utrzymać prowadzenie w rankingu - jak to się kiedyś określało - przebojowości. Czy zmusi nas to do wyczyniania niesamowitych akrobacji i błazenady np. do używania języka, który sprawi wrażenie, że jesteśmy przefajni i zadawanie się z wąsatymi kolesiami nie jest obciachem?

Tak więc nadchodzący sezon w tym miejscu powinienem określić jako EPICKI... ale jako, że jestem już stary, to generalnie mam to gdzieś i sezon 2014 nazwałem roboczo "Nasza Scarlett Johannson". Potrzebuje ona jednak ostatniej poprawki, dzięki której jej piersi będą jeszcze bardziej jędrne, jej głos będzie leczył wszystkie choroby i wszędzie gdzie stanie jej stopa powstanie źródło nektaru i ogród ambrozji.

Wasze uwagi zgłoszone w 2013 r. nie trafiły w próżnię. Pierwotnie opracowany plan na 2014 r. spłonął w koszu na śmieci. Nowy plan poprawiać będziecie Wy.

Prosimy Was o stworzenie listy maksymalnie 15 torów, które chcielibyście odwiedzić w nachodzącym sezonie. Główne kryteria doboru torów to:
  1. Możliwość pomieszczenia minimum 20 samochodów o mocy powyżej 400 KM. (czyli nie np. Cadwell czy Knutstorp)
  2. Czas trwania wyścigu - minimum 2 godziny (czyli niech okrążenie trwa przynajmniej 1:20 sek.)
  3. Tory powszechnie znane i lubiane (czyli nie Anderstorp czy Ciudad Satelite La Trinidad)
  4. Tory nie muszą być "z epoki" (czyli można wskazać np. współczesną Lagunę czy Zandvoort)
Ponadto zachęcam też do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie powyżej tego posta. Z uwagi na planowane wydłużenie dystansu wyścigów rozważamy możliwość zniesienia podziału klasowego. Uważamy, że na dłuższym dystansie przewaga samochodów obecnej Div I wynikająca z mocy zostanie zniwelowana zwiększonym zużyciem paliwa i opon. W przypadku zwycięstwa opcji nr 3 wszystkie samochody zostaną wrzucone do jednego wora i Lancia będzie mogła wreszcie powalczyć na równych zasadach z Porsche.

W ankiecie mogą brać udział jedynie osoby, które będą startować w DRM'79 2014. Termin ankiety i tworzenia listy torów mija 12 stycznia 2014 r.

Szczepan 04-01-2014 04:03

1. Nord
2. Le Mans '77
3. Silverstone '79
4. Silverstone '11
5. Monza '88
6. Misano (świetnie się lata w M1, a tego toru juz chyba pare lat na SRPL nie było)
7. Spa (z pitlane na zjeździe w dół)
8. Road America
9. Dijon
10. Rouen '55 (żeby hardkorowo trochę było :))

Tak, będę jechał w M1 :mrgreen:

5 torów sobie zostawię na później bo pewnie wyjdzie jeszcze coś z Australii/Brazylii/Skandynawii.

Zagłosowałem za połączeniem dywizji bo liczę na więcej ścigania i nie chcę żeby znowu 5 aut się kulało w Div1.

RobRSI 04-01-2014 06:46

Motjuich
Buenos Aires
Rouen-les-Essarts
Dijon-Prenois
Kyalami
LeMans
Sebring
Road America
Long Beach
Watkins Glen
Monza
Jarama
Zandy

Jestem za połączeniem div , a co kto wybierze to juz jego sprawa ;)
No i w końcu coś dla ludzi " min 2 godz " Brawo !

Kiedy startujemy ? :D

UncleBob 04-01-2014 11:50

Jak dla mnie może być bez podziału na dywizje, jeśli faktycznie szanse będą w miarę wyrównane.
A co do torów to:
1. Nord
2. Spa
3. Monza
4. Watkins Glen
5. Road America
6. Le Mans
7. Zandvoort
8. Osterreichring 79
9. Salzburgring
10. Silverstone
11. Interlagos
12. Mugello
13. Hockenheimring 79

MaXyM 04-01-2014 12:04

2 godz scigania? To najbardziej meska decyzja na tym portalu od paru lat. Modern GT to mieczaki ;)
Wchodze w to.

Adakar 04-01-2014 12:44

Nord ale w wersji współczesnej z kawałkiem południowej pętli, żeby każdy miał swoje miejsce w garażu.
Spa też jakieś nowe
LeMans może być wersja bez szykan na prostej
Monza mimo wszystko
DONINGTON PARK
Silverstone lub Brands Hatch
Autódromo Internacional Nelson Piquet czyt. Jacarepagua
Bathurst !
Kyalami
Jarama
Road America / Road Atlanta / Lime Rock coś U.S. musi być
więcej grzechów nie pamiętam

a może by tak ujednolicić moc zwyczajnie wszystkich aut ... nie mógłby się ktoś pobawić plikami aut ? Tak żeby wszystkie były w jednej dywizji ?

rosomak 04-01-2014 12:50

Coś z antypodów

Bathurst vel Mołnt Panorama
Oran Park
Simmons Plains

Reszta świata
Laguna Seca '67 czy jakos tak
Austin (jeżeli jest)
Imola
Yas Marina
Barcelona bez ostatniej szykany
Donington GP

Thermalito (wirtualny, ale bardzo fajny tor)

Oczywiście knur ;-)

MaXyM 04-01-2014 13:45

Cytat:

Napisał Adakar (Post 525721)
a może by tak ujednolicić moc zwyczajnie wszystkich aut ... nie mógłby się ktoś pobawić plikami aut ? Tak żeby wszystkie były w jednej dywizji ?

Myslisz ze moc aut to jedyny parametr ktory wplywa na performance? ;)

thooorn 04-01-2014 14:02

http://jaredblakedicroce.files.wordp...04/saywhat.jpg
A gdzie podział się amerykanisz sezon? Wat? Co się stało? Jankesi bali się konkurencji dla ich kręcenia się w lewo? A tak chciałem po tych starych torach pojeździć, bo normalnie obracamy się w garnuszku 10 najbardziej znanych.

A ja właśnie chętnie bym pojechał Anderstorp, bo mi Zinho o nim przypomniał :-P

1. Anderstorp
2. Interlagos 1979
3. Spa 1947
4. Imola 2008
5. Hallet
6. Road Atlanta
7. Road America
8. Mid-Ohio Chicane VLN
9. Sebring VLN
10. Le-Mans no chicane VLN
11. Virginia Full Course
12. Lime Rock
13. Sears Point
14. Watkins Glen Long
15. Brainerd

Co do ujednolicania mocy to bardzo chętnie. Dajcie mojej 320tce ze 200 kuni więcej, a objadę Porszaki i eMki :-P

Szczepan 04-01-2014 14:48

Ja w odróżnieniu od ciebie thooorn potestowałem te tory które wypisałem... I np. Brno chcialem dać ale okazał się bardzo nierówny, a na takim Misano fajnie że hej :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:12.