Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Symulatory > Dostępne symulatory > Assetto Corsa

T150 - jak ustawić?

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Assetto Corsa Wszystko o tym simie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-06-2017, 00:14   Post #11 (permalink)
Awatar mobo2

Nie wiem dlaczego kolega wyżej poleca spring na zero bo na zagranicznych stronach czytałem żeby dać na 100 i że to ważny parametr. Ta siła centrująca kiere i tak jest sterowana przez grę jak auto stoi to kierownica się nie centruje. Ja mam T150 i tylko dumper mam na zero. W ac warto włączyć efekt żyroskopowy w konfigu i włącz sobie efekt podsterowności. Reszta kerby itp na zero bo i tak je będziesz czuł.
mobo2 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-2017, 00:28   Post #12 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Spring to siła centrująca kierownicy niezależna od sygnału gry i dlatego musi być na zero. Bo ta siła jest nakładana na FFB dostarczane przez grę i jest zwyczajnie niepożądana, bo może "zagłuszyć" drobniejsze sygnały przesyłane przez grę. No i z realizmem nie ma nic wspólnego.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2017, 23:52   Post #13 (permalink)
Awatar Paseratti

Co daje efekt żyroskopowy?
Pisząc efekt podsterowności masz na myśli enhanced understeer effect?
Paseratti jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2017, 11:56   Post #14 (permalink)
Awatar Hapti

Cześć, podepnę się pod temat.

W AC latam głównie do upalania wirtualnych opon bokiem, jednak mam straszny problem z kierownicą t150 pro (aż zastanawiam się nad jej zwrotem).

Inicjując drift poprzez np. kopnięcie sprzęgła, puszcza się kierownicę, żeby koła same zaczęły się ustawiać w kierunku ślizgu. Następnie łapie się odpowiedni kąt i stara sie go utrzymać.

W teorii i praktyce jest to dosyć proste, jednak w AC z t150RS jest to praktycznie nie możliwe. Po kopnięciu sprzęgła jak puszczam kierownicę, to jej ustawienie się na kontrę jest mega powolne. Jeśli sam nie chwycę kierownicy i nią nie zakręcę to jest praktycznie nie możliwe, żeby driftować.
A tak być nie powinno.
Ponieważ jest to mój pierwszy styk z grami symulacyjnymi, to myślałem na początku, że to taka ułomność symulatorów i podpinanych do kompa zabawek.

Z ciekawości sprawdziłem na youtube jakieś poradniki do AC i zobaczyłem, że np. logitech g920 kontruje się aż miło. Co jest nie tak z moim t150? Ten typ tak ma czy może ustawienia zrąbane?
Z ustawieniami walczyłem już bardzo długo. Aktualnie:

Control Panel:
1080*
Overall 100%
Constant 100%
Periodic 100%
Spring 0%
Damper 0%
Auto-Center - by the game

W Assetto:
Gain na 200% (dopiero teraz kierownica trochę wraca - ale i tak muszę jej pomóc)
Reszta na 0%

Czy coś robię źle? Złe ustawienia? Może ten model kierownicy się nie nadaje do driftu (powolny FFB?)? Może ta konkretna sztuka jest jakaś trefna?
Hapti jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-2017, 22:41   Post #15 (permalink)
Awatar Domino_Jachaś

Mam podobny problem z kierownica T150, mimo że jestem nowicjuszem w simracingu a tym bardziej w driftowaniu, to próbowałem swoich sił na podstawie poradników i moge stwierdzić, że kolega ma rację, kierownica nie obraca tak szybko po wejściu w poślizg i trzeba jej pomóc. Dalej nie znalazłem idealnych ustawień FFB dla siebie. Eksperymentuję z FFBclip i LUT generator, lub sprawdzam ustawienia innych i testuje, obecnie gram na takich:

W panelu kiery:
overall - 100
constant - 100
periodic - 100
spring - 0
damper - 0
by the game

W grze:
gain - 100 reszta na 0 + wygenerowany plik LUT z csv Wheelchecka + FFBclip w grze na automode.
Proszę o pomoc i wyjaśnienie, czy to błąd moich ustawień, czy T150 nie wyrabia.
Domino_Jachaś jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
jak, t150, ustawić

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania