Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Symulatory > Dostępne symulatory > Project CARS

Project CARS 2 - dyskusja ogólna

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Project CARS Project CARS

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-09-2017, 16:13   Post #21 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Panowie Project Cars Polska organizuje banalny konkurs w formie Hot Lapa ,do wygrania kod na Steam Project Cars2 . Czasy kręcimy w Pcars 1 więcej info tutaj Wygraj Project Cars 2 na PC (Hot LAP) - pCARS.com.pl - Project CARS Polska
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 21:21   Post #22 (permalink)
Awatar Zenon

Ech....nie. Ogólnie to słabe to jest. Jakieś takie rozlazłe. Forcefeedback raz jest, raz gdzieś zanika, w menu jest mocny opór, a w czasie jazdy robi się luz wokół pozycji centralnej i nic nie czuć. Parę razy musiałem zatrzymać jazdę i kalibrować pedały, bo hamulec działał zero-jedynkowo. Pewnie, że mam starą kierownicę, ale inne tytuły nie mają z tym kłopotu. Tyle dobrze, że większość opcji działa od razu na torze, więc nie trzeba wychodzić do menu głównego.

Menusy wyglądają czasem jak sprzed 15 lat. Małe obrazki samochodów przy menu wyboru są rozpikselowane i ogólnie brzydkie. Nie można włączyć wirtualnego lusterka przy widoku z kokpitu, co jest bardzo dużym minusem. Nie ma ochrony przed double shiftingiem, więc z dwójki wrzuca się czasem trójka, a czasem piątka. To samo było w PC1, ale tam dało się to obejść za pomocą Profilera, w dwójce to nie działa. Jeszcze podłubię, ale come on, w każdym innym simie jest pozycja w menu od tego.....a w rF2 nie ma . Ale tam jest plik z configiem, przynajmniej.

Wizualnie, to PC1 chyba lepiej wygląda. Grafika w dwójce jest jakaś taka znowu rozlazła. Filtrowanie anizo jakoś nie bardzo działa, i linie na torze w dalszej perspektywie się rozłażą. Fakt, grafikę też mam starą , ale tekstury i jakość toru na High.

No i jazda. Jak było w recce na simrace.pl, auta GT3 są całkiem w porządku. Reszta jest słaba (np. przednie koła w Ginetcie junior mają chyba od roweru) a nawet totalnie koszmarna - w Maździe MX5 wystarczy musnąc gaz i auto kręci bączki, a FF jest szczątkowy, nic nie czuć.

Ogólnie to moim zdaniem, na tle konkurencji jest słabo.
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 21:27   Post #23 (permalink)
Awatar marrkj

rF2 Radical Summer Cup

Ja pojezdziłęm Bentleyem GT3 i myśle nawet spoko tak buja tym autkiem i taka krówka podobna do tego GT3 rf2. Zmieniłem na Corvette C7 i nagle zonk ffb w środku pusty kierownica chodzi lekko dopiero przy wysokich predkościach czuć. Myśle może cos w menu źle ustawione wchodze do opcji patrze wszystko ok. Wychodze i nagle ffb w srodku super i ogolnie spoko ale po paru kółkach znowu flak. Bentley super dzwięk i Corvetta tak samo tylko ten pisk opon przy hamowaniu jakiś taki słaby.
marrkj jest offline  
Rating: 4836 | Skill: 3.04 | OpenRating: 780
Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 21:33   Post #24 (permalink)
Awatar thuGG

Ok, pierwsze wrażenia. Na wstępie powiem, że w PC1 nie jeździłem w ogóle, upalam tylko AC.

Wziąłem 911 GT3 R na Monzę, i jest dobrze. Ale nie bardzo dobrze, bo w FF brakuje mi informacji o poślizgu przednich kół i podsterowności. Jeździłem infomative i bawiłem się różnymi suwakami. Główna wiedza o blokowaniu kół płynie z pisku opon i bardzo delikatnego szarpania kierownicą. Ale takiego minimalnego. Podsterowność też głównie z dźwięku odbieram.
Reszta odczuć jest dla mnie ok, czyli kerby, trawa uciekanie tyłu itd itp. Nie mam problemu z łapaniem poślizgów, kiera zachowuje się tak jak się spodziewam.

Zachowanie auta, nic szczególnie zarzucić nie mogę, jest tak jakbym się spodziewał, wpada w podsterowność, jak przedobrzę to w nadsterowność itd. Oczywiście zawsze można toczyć wojny że w tym simie to już by leciał bokiem, a tu jeszcze się trzyma. Na pewno nie określiłbym tego jako simcade, nie czuję tu jakichś ukrytych wspomagaczy, ani nic z tych rzeczy.
Czasy na początek to ok 1.55, więc chyba w okolicy tego co być powinno (wiele pewnie zależy od ustawień pogody, temperatury itd).
W secie jest od cholery opcji, włącznie z wyborem typu dyferencjału, ilość sprzęgieł dyfrze itp. To akurat rzeczy których nie widziałem w AC np. Tylko dziwi mnie, że mogę sobie wybrać zupełnie inny rodzaj dyfra, nie sądzę żeby w realu Porsche dawało taki wybór. No i jak wziąłem jakieś drogowe auto to też miałem od cholery opcji do zmiany, których w rzeczywistości nie mógłbym zmienić.

To co mnie urzekło i sprawiło, że miałem banana na twarzy (jakiego daaaawno w simracingu nie miałem) to cykl pogodowy. Od lekkiego deszczu po porządne opady, w tym chyba wiatr jest brany pod uwagę bo wygląda to świetne. To, że deszcz pada w najpierw w jednej części toru, potem w drugiej, potem wszędzie, tu się tworzą kałuże, tam znikają itd, to jest świetne. Kałuże tak w ogóle chcą nas zabić i trzeba konkretnie uważać, nie wiem czy nie do przesady nawet.
Oprócz tego świetnie wygląda wschód słońca, wraz z całą atmosferą. Albo zachód i zapadający zmrok, gdzie reflektory na prostej startowej zapalają się. Cała ta otoczka robi świetną robotę.

Podoba mi się to, że mogę grę obsługiwać w VR, menusy są dobrze zorganizowane i przejrzyste.

Natomiast nie wszystkie samochodu są dobrze zrobione, wziąłem swoją ukochaną Zondę i kicha, FF luźny, nic nie czuć, nie da się prosto jechać Także zapewne są samochody dobre jak i słabe, trzeba będzie po prostu znaleźć te dobre. Szkoda.

Co do grafiki to jeżdzę na ustawieniach jakie ustawiła gra, raczej niskie, ale i tak wygląda to mniej więcej na poziomie AC. Choć moim zdaniem VR w obu tytułach zamazuje jakość grafiki.

No i ciekawe jak działa multi, na razie tylko sam na torze się plątałem.

AI mnie nie interesuje, nie sprawdzałem.

Podsumowując, pierwsze wrażenia ogółem pozytywne, ale w FF brakuje informacji z przednich kół (nie jest to deal breaker dla mnie), nierówny kontent.
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 22:07   Post #25 (permalink)
Awatar victor79

A możecie się troszkę poobijać i najlepiej pokazać uszkodzenia i opisać jaki mają wpływ na jazdę bo od 0,5 roku czekam na jakąś wzmiankę na ten temat ale brak odzewu....
victor79 jest offline  

Rating: 21237 | Skill: 4.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 22:28   Post #26 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Ja powiem tak. Ściągnąłem z torentów, poustawiałem co i jak (wbrew pozorom trzeba sie najpierw połapać co ustawić bo teraz jest miodnie), przejechałem pierwszy race w Formule Rookie oraz zabrałem na spacer pare autek GT3 po LeMans i właśnie kupuje tą gre na steamie. Bo kurna, jak hejtowałem pCARS na maksa bo to była żenada tak teraz jest gra w którą przyjemnie pograć. A co do porównania AC-pCARS2 to AC jest zjadane na śniadanie.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 22:35   Post #27 (permalink)
Awatar marrkj

rF2 Radical Summer Cup

Akurat autka gt3 i formula rookie są całkiem ok.
marrkj jest offline  
Rating: 4836 | Skill: 3.04 | OpenRating: 780
Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 22:37   Post #28 (permalink)
Awatar thuGG

E, nie przesadzałbym, AC jednak ma lepsze czucie auta i generalnie auta prezentują podobny poziom.
Teraz poskakałem sobie po samochodach i jest trochę loteria.
thuGG jest offline  
Rating: 71463 | Skill: 8.53 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 22:46   Post #29 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

W pC2 jest więcej detali w kontekscie całej gry. Pogoda, dynamiczna nitka, wyścigi wieloklasowe, mocne wsparcie multi itp. O ile czysto odczuciowo AC może być na tym samym poziomie co pC2 to w kontekście całości niestety produkt kunosów nie może nawet podskoczyć pCARS2

A, i jak już ktoś ma tego pCARS2 to jak testujecie samochody i coś się prowadzi słabo to polecam jednak setupem się troche pobawić. I nie będzie już wymówki, że się nie znamy bo jest też opcja inżyniera wyścigowego któremu mówimy co nam nie pasuje w zachowaniu samochodu i on podpowiada co można w setupie zmienić. Tak więc nauka tworzenia setupów zaimplementowana do gry! ;D
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2017, 23:00   Post #30 (permalink)
Awatar rex81

Cytat: Napisał Danonak Zobacz post
Ja powiem tak. Ściągnąłem z torentów, poustawiałem co i jak (wbrew pozorom trzeba sie najpierw połapać co ustawić bo teraz jest miodnie), przejechałem pierwszy race w Formule Rookie oraz zabrałem na spacer pare autek GT3 po LeMans i właśnie kupuje tą gre na steamie. Bo kurna, jak hejtowałem pCARS na maksa bo to była żenada tak teraz jest gra w którą przyjemnie pograć. A co do porównania AC-pCARS2 to AC jest zjadane na śniadanie.
Bedzie liga? Tylko daj linka do torrenta.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
rex81 jest offline  
Rating: 2747 | Skill: 7.84 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
cars, dyskusja, ogolna, project

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania