Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Symulatory > Dostępne symulatory > DiRT Rally

Dirt Rally problem z kierownicą

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

DiRT Rally Temat symulatora DiRT Rally

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-01-2017, 22:10   Post #1 (permalink)
Awatar WonteR

Dirt Rally problem z kierownicą

Witam serdecznie.

Mam problem z zachowaniem kierownicy w grze. Niedawno zmieniłem komputer, na poprzednim kierownica działała zgodnie z przeznaczeniem, wychylenie kierownicy w aucie w grze odpowiadało temu na mojej kierownicy. Kiedy spróbowałem wtedy odpalić Dirta na padzie, zauważyłem, że tam działa coś w rodzaju "wspomagania sterowania", szybkie wychylenie gałki z lewej do prawej sprawiało, że kierownica w grze nie przechodziła dynamicznie z lewej do prawej, tylko odgrywała dłuższą animację, czyli (wychylenie osi w prawo 100%, kierownica w grze w tym czasie dopiero przechodziła przez środek, z opóźnieniem dochodząc do prawej). Na nowym komputerze dokładnie to samo co z padem dzieje się z kierownicą, kiedy szybko wychylam oś, kierownica w grze nie nadąża, położenie kierownicy w grze nie odpowiada kontrolerowi. Uniemożliwia to sprawną reakcję. Sprawdzałem wiele rodzajów ustawień, nie pomagają.

System ten sam, wersja gry ta sama.
Dodam, że w innych grach, np. RBR kierownica zachowuje się tak jak powinna.

Czy kogoś spotkało to samo, lub wie, jak temu zaradzić?
WonteR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-2017, 23:35   Post #2 (permalink)
Awatar Krynger

A nie jest to przypadkiem kwestia Input Lag'a? Winowajcy szukałbym w tym kierunku.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Krynger jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 00:02   Post #3 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Nie, to nie jest wina input laga. Jak ustawiłeś Dirta na pada to Dirt spowalnia ten ruch osi żeby gracze na Padach nie mieli wielkiej przewagi w czasie reakcji kontrolera. Podejrzewam, że jak podłączyłeś kiere to nie zrobiłeś ponownej kalibracji bo wcześniej działała. Polecam ustawić od nowa kiere po wczytaniu presetu do niej. Ewentualnie gdyby to nie działało to wtedy odinstaluj i zainstaluj od nowa gre (ale pamiętaj wtedy o wykasowaniu wszystkich plików - a więc kariera pójdzie w *****. No chyba, że można jakoś swój progres teraz na serwery mistrzów kodu wgrać)
Danonak jest offline  
Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 00:32   Post #4 (permalink)
Awatar WonteR

Reinstalka wraz z usuwaniem plików była, nawet cały format systemu (aż tak jestem zdesperowany), kalibracja również. Nie wiem, czy problemem może być przesiadka na nową płytę główną (wraz z nowym komputerem), na poprzedniej miałem same wejścia 2.0, na tej mam 3.0, i 2x 2.0, ale nie działa na żadnym.
WonteR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 08:45   Post #5 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
to na pewno nie kwestia plyty. jak koledzy pisza, bedzie to kwestia wyboru profilu kontrolera i/lub ustawien helpow roznych.
Ew sprzetowe opoznienie widac na graficznej reprezentacji wychylenia kontrolera w panelu kalibracji
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 17:13   Post #6 (permalink)
Awatar WonteR

Wszystko działa perfekcyjnie w trakcie kalibracji, jak i w innych grach, jak np. RBR, więc to na 100% nie kalibracja.
WonteR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2017, 18:01   Post #7 (permalink)
Awatar WonteR

Znalazłem rozwiązanie, problemem były sterowniki, dziwne, że wcześniej działały dobrze, natomiast teraz wystąpił z nimi problem. Wykrywało mi kierownicę jako joystick. Zainstalowałem na siebie na chama sterowniki od wszystkich kierownic Tracera i zadziałało. Choć najprawdopodobniej pomocne były to sterowniki od modelu "drifter". Piszę, bo może komuś się przyda, będzie w podobnej sytuacji.
WonteR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
dirt, kierownica, problem, rally

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania