Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Newsy i Artykuły > Newsy > SimRacingPL > Ze świata

W RaceSim po raz drugi - simblog

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Ze świata Newsy ze światowego simracingu

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-03-2017, 18:37   Post #1 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

W RaceSim po raz drugi - simblog

Dzisiaj będzie mniej formalnie, a bardziej w blogerskim stylu. Jako, że poprzednia moja wizyta we wrocławskim RaceSim'ie wypadła w środku tygodnia, to w niedzielę 05.03.2017 postanowiłem wybrać się tam ponownie aby zobaczyć na własne oczy jak wyglądają cotygodniowe wyścigi najlepszych zawodników.

Może dla niewtajemniczonych na początek trochę o samej idei wyścigów. W czasie całego tygodnia goście centrum kręcą czasy. Ci najlepsi zostają zaproszeni na niedzielny wyścig, który każdorazowo odbywa się innym autem na innym torze, a do wygrania jest breloczek w kształcie aktualnego obiektu oraz karnety na darmowe wejścia. Dodatkowo w wyścigu biorą czasami udział zawodnicy z dziką kartą i w takim właśnie charakterze pojawiłem się na torze w wyścigu na belgijskim torze Spa.
Na początku zawodnicy podzieleni zostali na 2 grupy pięcioosobowe, które przystąpiły do wyścigów kwalifikacyjnych. Po krótkim zapoznaniu z torem pierwsza grupa rozpoczęła wyścig na dystansie 5 okrążeń. Już samo oglądanie ich zmagań podnosiło puls powyżej normy dla zdrowego człowieka w stanie spoczynku. Gdy zakończyli oni rywalizację przyszła kolej na moją grupę. Dostało mi się stanowisko numer 5 wyposażone w kierownicę Thrustmaster T300. Zadanie przede mną było bardzo trudne z kilku względów, mianowicie: nigdy nie jechałem w Project CARS w BMW Z4 GT3, nigdy w pCars nie jechałem na Spa, nigdy wcześniej nie jechałem na T300 i w końcu drugi raz w życiu zdecydowałem się jechać w butach. Dokładając do tego moją długą przerwę od simracingu do mojego występu nie byłem nastawiony zbyt optymistycznie. Poszło jednak zdecydowanie lepiej niż myślałem. Owszem, popełniłem dużo błędów w tym też takich, które skończyły się spinem. Ale jak na przejechanie w sumie 7 okrążeń to na sam koniec moja jazda i czucie auta były więcej niż zadowalające. Duża w tym zasługa świetnie przygotowanych przez organizatora ustawień zarówno auta, jak i całego hardware simracingowego. Zachowanie auta było dokładnie takie jak powinno być, nie odbiegało realizmem od innych symulatorów na jakich miałem okazję jeździć.
Chociaż z moim czasem nie udało mi się awansować do wyścigu finałowego (zabrakło mi 10s) to nie znaczy to, że nie był on dla mnie emocjonujący. Możliwość bezpośredniej obserwacji 5 najlepszych zawodników zmagających się na dystansie 10 okrążeń i walczących do ostatniego kółka to świetna sprawa. Pomijając już sam fakt możliwości podejrzenia techniki jazdy u każdego z nich, to emocje jadących w pełni udzielają się wszystkim, którzy stoją za ich plecami. Jednak kij ma dwa końce i świadomość, że jest się obserwowanym przez widownię stojącą tuż obok może na jednego zadziałać motywująco, a na drugiego wręcz przeciwnie. I tu po raz kolejny wirtualne zmagania w RaceSim zbliżają się jeszcze bardziej do rzeczywistości, gdzie przecież umiejętność radzenia sobie z presją jest niebywale ważna.

Na końcu chciałbym bardzo podziękować Piotrkowi za danie mi szansy sprawdzenia się w tym wyścigu. Wiem teraz, że na pewno będę starał się zagościć jeszcze w kolejnej jego edycji z tą różnicą, że teraz w ciągu tygodnia postaram się do niego zdecydowanie lepiej przygotować. I to samo polecam każdemu z was – chociażby po to by zobaczyć jak realne mogą być emocje związane z simracingiem.
lelu0 jest offline  
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
drugi, racesim, raz, simblog

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania