Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Problemy ze sprzętem

Logitech DFGT - zbiór problemów

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Problemy ze sprzętem Wszystko co wiązane awariami sprzetu

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-10-2017, 22:33   Post #191 (permalink)
Awatar sebna

Jak by ktoś był zainteresowany to mam DFGT na sprzedaż. Stan idealny. Pedały nigdy nie używane. Kierownica okazyjnie. Wymieniona na T300 a potem na OSW.
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-2017, 01:06   Post #192 (permalink)
Awatar pocisk

Cytat: Napisał rad Zobacz post
Wygląda na to, że padł mi microswitch od lewej "łopatki". To znaczy, zazwyczaj wykrywa wciśnięcie, ale nie ma odczuwalnego skoku, więc najprawdopodobniej czeka mnie wymiana.

Znalazłem informację jaki powinien być zamiennik: https://www.digikey.com/product-deta...SW400-ND/33150, ale czy dowolny inny o takich samych wymiarach powinien się sprawdzić?
Nie chcę zamawiać w internecie, jeśli mógłbym kupić go w lokalnym sklepie:
Mikroswitch 0,8mm A06 6x6x4,3-Podzespoły Elektroniczne

Skok jest większy (0,8mm zamiast 0,25mm), ale to nie powinien być duży problem.
Wszystko w tym temacie znajdziesz tutaj w 1-szym poście:
Mikrostyki - Logitech DFP / DFGT | IRG World

Edit:
Jak, coś również jeszcze trzymam swoją DFP
pocisk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2018, 16:02   Post #193 (permalink)
Awatar krycha132

Witam, mam problem z kierownicą logitech driving force gt. Kupiłem od kolegi mało używaną kierownicę pierwszego dnia zainstalowałem u siebie sterowniki i podłączyłem kierownicę do komputera. Kierownica się skalibrowała poustawiałem sobie trochę profili w programie od logitecha i wszystko było dobrze. Pograłem tak może z dwie godziny z przerwami i wyłączyłem komputer. Następnego dnia podłączam kierownicę do komputera skalibrowała się normalnie ale zaczęła ciężko się obracać tak jakby force feedback był ustawiony na maksa, więc postanowił usunąć wszystkie profili, które ustawiłem ale nic to nie dało. Kierownica nie reaguje na żadne ustawienia, które wprowadzę w programie logtiech (zmiana kąta, zmiana szybkości centrowania kierownicy force feedback itd.) jak włącze w grze tak samo mam możliwość zmiany ffb ale kierownica nie bierze tych ustawień pod uwagę. Postanowiłem przeinstalować sterowniki ale nic to nie dało. Na drugim komputerze jest to samo. Kierownica jest normalnie wykrywalna przez komputer wszystkie przyciski działają jak i obracanie kierownicą tylko nie można nic zmienić w opcjach tak jakby miała zapamiętane jedne opcje na sztywno i tyle. Przeszukałem cały internet ale takiego problemu to nikt nie miała jak ja. Ktoś ma może pomysł co może być nie tak czy kierownica na śmietnik?

[Dmnick] Przepinam tamten post:
Cytat:
Witam, kupiłem niedawno od kolegi mało używaną kierownicę Logitech driving force gt. Pierwszego dnia po zakupie zainstalowałem sterowniki i podłączyłem kierownicę do komputera. Kierownica skalibrowała się. W Logiteh profiler ustawiłem sobie kilka profili pod gry, które posiadam. Pograłem dwie godziny z przerwami wszystko chodziło bardzo dobrze.
Następnego dnia podłączam kierownicę do komputera i odczułem, że kierownica nie działa tak jak poprzedniego dnia. Kierownicę bardzo ciężko obrócić tak jakby był FFB ustawiony na maksa, a poprzedniego dnia ustawiłem na 40%. Zmiana ustawień w profilerze logitecha nic nie zmienia mogę ustawić siłę efektu na zero, a kierownica nie reaguje na ustawienia jedynie co działa to zmiana kąta kierownicy. Przeszukałem sporą cześć internetu ale nie znalazłem podobnego problemu. Zainstalowałem nawet sterowniki na drugim komputerze ale jest to samo. Kierownica kalibruje się ale nie można zmienić ustawień w profilerze oprócz zmiany kąta obrotu. Wiecie może co jest z nią nie tak?
krycha132 jest offline  

Ostatnio edytowane przez Dmnick : 23-10-2018 - 20:19
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
car, city, dfgt, driving, efekty, force, gry, hamulec, kalibracja, kaliracją, kierownica, kierownicy, logitech, logitech dfgt, naprawa, pomoc, pomocy, problem, problemów, proszę, skreca w prawo, wibracje, zbiór, zerojedynkowy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania