Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery > Problemy ze sprzętem

Logitech Formula Force EX jako RX ???

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Problemy ze sprzętem Wszystko co wiązane awariami sprzetu

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-10-2007, 14:42   Post #1 (permalink)
Awatar kapuch

Logitech Formula Force EX jako RX ???

od dwóch dni "cieszę się" moja pierwsza kierownicą jest to Logitech Formula Force EX. Cieszę się napisałem w cudzysłowiu ponieważ mam z nią problem. Przy próbie zainstalowania sterowników z płyty okazało się że jest ona pęknięta, nie dziwni mnie to bo nie była specjalnie przymocowana w kartonie i przy transporcie mogła się zniszczyć. Ściągnąłem więc sterowniki ze strony Logitecha wersja LGS 5.01, wreszcie kierownica ożyła. Jednak XP wykrywa ją jako model Formula Force Rx a nie Ex i nie da się z tym nic zrobić. W opcjach ustawień nie ma mozliwosci ustawienia force feedback, w jakich grach mogę sprawdzić czy to działa ? na razie opaliłem na próbę NFS U2 (tylko to chwilowo miałem spróbuję jeszcze na jakimś demo noweszej gry ale wydaje mi się że to nic nie da bo system nie wykrywa kierownicy prawidłowo. Program Logitecha ktory zainstalował się w programach nie chce się uruchomić. Jak w takiej sytuacji uruchomić i ustawić force feedback?
kapuch jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 07:27   Post #2 (permalink)
Awatar Majron

To normalne; nowe stery do logitecha tak mają. Nie wpływa to jakkolwiek źle na pracę.
Majron jest offline  
Rating: -856 | Skill: -4.12 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 08:17   Post #3 (permalink)
Awatar scoobie

Kapuch - przeczytaj readme.txt, tam może być coś na ten temat. Ja wczoraj zainstalowałem 5.01 z jednego powodu - nie ma innego sposobu, żeby przeczytać śmierdzący readme (a chciałem wiedzieć, co nowego zrobili) - co za mędrcy
Natomiast, jeśli kiera ma FF, a u Ciebie na kompie tego FF nie widać, jeśli Profiler w ogóle się nie odpala, no to nie powiedziałbym, że to tak ma być
Nie wiem, czy są różne wersje tego softu dla różnych OSów? Tam, na stronie Logitecha, co prawda wybiera się system (przed ściągnięciem), ale może to lipa - może to jeden i ten sam soft. Na wszelki wypadek jednak ściągnij jeszcze raz, ale upewnij się, że wybrałeś taki system, jaki masz na kompie i zainstaluj ponownie. Możesz, po ściągnięciu, porównać pliki (nie nadpisuj starego, tylko ściągnij w inne miejsce na dysku) - czy to jest to samo (pewnie tak), czy nie.
Gdyby okazało się, że nowy Profiler po prostu "olewa" EX, tzn. że "ten typ tak ma", to szukaj starszych sterowników. Na pewno można gdzieś jeszcze dorwać wersję 4.60, która bardzo długo obowiązywała (prawie rok) - może ona dobrze "gada" z EXem?

A najlepiej, jakby ktoś, kto ma EXa, Ci doradził - na jakich sterownikach jeździ (jaka wersja) itp.
scoobie jest offline  

Rating: 19406 | Skill: 10.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 13:43   Post #4 (permalink)
Awatar piotroo

Dziwne to, przyznam.
szczególnie że sam logitech do tej kiery oferuje soft 5.01
http://www.logitech.com/index.cfm/44...n?osid=1&file=
ja tam nie widziałem tych starszych sterów 4.60

KAPUCH - daj mi na PM meila - to ci odeśle starsze stery ver. 4.60 Możliwe, że zadziałają

Dodam tylko, że te stery ze strony logitecha do mojej G25 też działały zupełnie inaczej od tych z dołączonej płytki.
czyżby klientom z ich kierownicą premiowali lepszym softem, niż tych którzy go ściągają z netu...?

w ogóle - te dołączone z płytką miały nawet ciekawsze menu.
Też tak mieliście
piotroo jest offline  

Ostatnio edytowane przez piotroo : 26-10-2007 - 13:50
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 13:45   Post #5 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
scoobie a jakie nowosci w tej 01 wersji?
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 13:54   Post #6 (permalink)
Awatar scoobie

Na oko żadne Liczyłem na to, że wreszcie będzie można bindować commandsy na biegi w shifterze, ale byłem młody i naiwny - nadal nie można

Jak nie zapomnę, to wstawię tu readme (może komuś się przyda), bo - jak mówiłem - na stronie logi nie ma readme online, tylko trzeba ściągnąć soft i go zainstalować... dopiero wtedy przeczytać readme - genialne

Ogólnie ten 5.01 to jakieś bzdety typu więcej domyślnych setupów do gier typu... The Sims ( ) oraz "compatibility fixes" i odwrotnie - porzucenie supportu dla niektórych urządzeń (chodzi głównie o niekótre joysticki, jeśli dobrze pamiętam).
scoobie jest offline  

Rating: 19406 | Skill: 10.61 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2007, 18:00   Post #7 (permalink)
Awatar Majron

No poza pęknięciem to wszystko jest normalne. FFb w grach jest z reguły domyślnie wyłączony - w opcjach należy zaznaczyć wheel i ustawić siłę na ujemną (bądź zaznaczyć w innych tytułach odwrócenie sił FF). Ta kierownica ma być widoczna jako RX.
Zaś nie włączanie się Logitech Profiler'a nie przytrafiło mi się, zgaduję, że problem nie leży w kierownicy, lecz gdzieś w systemie. Lecz do ustawiania FFb nie potrzebny ci Profiler, tylko zwykła kalibracja. Tam też możesz sprawdzić czy działa.
Zakładam, że w ogóle podpiąłeś zew. zasilanie do kierownicy i na środku kółka świeci się zielona dioda?
Majron jest offline  
Rating: -856 | Skill: -4.12 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2007, 19:16   Post #8 (permalink)
Awatar kapuch

Zasilacz podpięty, zielona diota się świeci, instalacje zrobiłem według instrukcji kierownica działa ale nie ma force feedback, zrobiłem screeny żeby zobrazować sytuacje. Screeny są zrobione przy zaintsalowanych LGS v5.01 dla windowsa XP 32.

Kontroler gier:

Właściwości testowanie:

Właściwości ustawienia:

Kalibracja:

Czy tak to powinno wyglądać?

Znalazłem w internecie sterowniki LGS v4.60 i v5.00 niewiele ona dają, Profiler uruchamia się ale nie wykrywa kierownicy.

Przy LGS v4.60 kierownica w okienku Kontroler gier jest wykrywana cały czas jako Logitech Formula Force FX natomiast kiedy otworze Właściwości, otwiera się okienko z właściwościami dla kierownicy Logitech Driving Force.

Tam w Settings są opcje ustawienia force feedback moge je właczyć (widok na screenie ponieżej) ale wychodząc z opcji nie są one zapisywane i cały czas pozostają wyłączone.

Sam już nie wiem czy to wina sterowników, samej kierownicy czy może mam coś spieprzone w systemie. Kiedy odinstaluje zupełnie LGS kierownica nadal jest wykrywana przy podłączaniu do komputera.

Zgłosiłem uszkodzenie płytki w sklepie w którym kupowałem i otrzymałem wiadomość ze wysłali do mnie dobrą płytkę. Spróbuję jeszcze stery z płytki jak ją otrzymam.
kapuch jest offline  

Ostatnio edytowane przez kapuch : 28-10-2007 - 21:09
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2007, 19:29   Post #9 (permalink)
Awatar Zenon

Mogą być jakieś śmieci w systemie.Masz możliwość ją sprawdzić na innym kompie?
Zenon jest offline  
Rating: 78667 | Skill: 5.82 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2007, 19:31   Post #10 (permalink)
Awatar Misiu

dziwne rzeczy, czy na wersji 4.6 czy 5 kierownice wykrywa mi jako RX i sa ustawienia takie jak na dwoch ostatnich obrazkach które pokazales tylko z wlasciwym obrazkiem kierownicy

sprawdz ja moze na innym kompie
Misiu jest offline  
Rating: 23894 | Skill: 7.18 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania