Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Pozostałe Serie Wyścigowe

GTP is OUT !!! - GTP

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Pozostałe Serie Wyścigowe Archiwum

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-01-2005, 12:32   Post #11 (permalink)
Administrator
Awatar McLaren

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do McLaren
ciagnijcie narazie jak mozecie z innych zrodel bo bedzie moze wieczorem u nas
McLaren jest offline  
Rating: 72251 | Skill: 6.46 | OpenRating: 0
Logitech G25 | VPP Pedal-Set | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2005, 16:30   Post #12 (permalink)
Awatar camer

juz jest w downloads/nascar/mod
camer jest offline  
Rating: 103355 | Skill: 10.79 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-2005, 19:53   Post #13 (permalink)
Awatar Matey

no ladnie ja dopiero od dzisaj mam ponownie neta i tu taka niespodzianka kiedy planujecia posmiganie online w tego moda
Matey jest offline  

Rating: 2948 | Skill: 8.21 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-2005, 21:46   Post #14 (permalink)
Awatar Dimax

Jak wypuszcza patcha 1.1 lol
Dimax jest offline  
Rating: 12636 | Skill: 11.10 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-2005, 23:51   Post #15 (permalink)
Awatar Padek78

U mnie GTP leży ściągnięte od 2-3 dni ale na razie również czekam bo nie chce mi się babrać w tym skoro sątakie problemy. Dlatego jeszcze nie miałem okazji posmigać w tego moda. Poczekam cierpliwie na poprawiony instalator...
Padek78 jest offline  
Rating: 22050 | Skill: 6.49 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2005, 05:12   Post #16 (permalink)
Awatar nuroe

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do nuroe
Ale, jeździ się całkiem przyjemnie. Może jedynie w nocy nic nie widać pomimo świateł, co nie jest realne. "Enable cockpit glance" wyłącza sterowanie widokami - jest zablokowane kręcenie głową, co mnie przeszkadza, a taka dobra jest ta funkcja .
Może zebraliby to całe menu razem, mogliby styl menu poprawić według oryginalnego wzorca, a nie upierać się, że cztery samochody i koniec.
Żeby tak poprawili wczytywanie się torów. Mnie podział na tory dzienne i nocne niewiele daje, skoro nie mogę w nocy jeździć z włączonymi światłami i to tylko na czterech torach.
nuroe jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-2005, 10:15   Post #17 (permalink)
Awatar k3rmit

Nascar 2003

GTP mod re-released

GTP link: click
VROC link: http://www.vroc.net/

za BH Motorsports:
Cytat:
GTP Mod Re-released [06-03-2005 | JZ | Comments (7) ]
Brad McGiveron, Redline Dev.: "Its been quiet around here for a month now and alot has been going on behind the scenes while we have been reworking GTP for the release which is now ready. There are a few things different with it this time but the mod itself is totally intact and in fact with major improvements in all departments.

Everything from physics to the FPS counter and graphic glitches has been improved. The AI are also improved abit as well with so many other small fixes to mention... and I am sure there will be a few new bugs found.

We are however not releasing the tracks and the carset/paints we originally did. The community we feel can easily take up the slack and reproduce their own and any car paints they have been using or make new and better ones with ours and others templates. The work we have seen has really been top notch from carpaints posted by users and we urge and hope they all continue to do so.

The one thing we really hope is that VROC will get some real use as of this release. Its a top notch multiplayer lobby service with many feature being added ever day. The more leagues and people using it, the more it will improve so please use it and help it become a staple of the sim racing community as the original was and has been for so long for GPL.
The GTP V 1.0.0 (old version) is now not compatible with VROC and or GTP V 1.1.0 (new reworked). Also we, as our statement mentioned, will not support the first version and thus it should be considered a non topic around these parts. You can get Vroc here.

All of our forums are reopened so please post setups , carpaints and discuss GTP as you wish.

The install is a bit different this time and again ill mention that you do need a fresh copy of NR2003 installed and patched to version 1.2.0.1... I say a fresh one as you may mess up other mods if you install this to your standard install. Do so at own risk. Run our installer and when asked where to install, browse to the folder where the NR2003.exe would be ... and that is just about it.

We would like to thank First-Racing.net for their understanding and continued work to make simracing better for all. We also thank the many people who have talked to us and supported us. Finally and most importantly we want to thank everyone who worked on GTP. A year of work is alot in any form and specially for free THANK YOU!"
k3rmit jest offline  

Rating: 1322 | Skill: 2.89 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
gtp

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania