Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Pozostałe Serie Wyścigowe

Poczatki Nascara ;-) - NR2003

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Pozostałe Serie Wyścigowe Archiwum

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-08-2004, 12:33   Post #1 (permalink)
Awatar Dimax

Tak sobie wlasnie zlookalem na filmiki z pierwszych wyscigow ligowych 3 lata temu w Nascar4 i az sie lezka w oku zakrecila
Nasze fun i test race wygladaja raczej lepiej w stosunku do wynalazkow tamtych czasow

Jezeli sa osoby ktore chcialyby zobaczyc material archiwalny to za starych dobrych czasow Adik robil filmiki no i jest ich sztuk 3 - dwa maja 40MB trzeci 50MB moge wrzucic na FTP
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg atlanta5.jpg (28,8 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg atlanta4.jpg (23,7 KB, 177 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg atlanta3.jpg (23,9 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg atlanta2.jpg (28,1 KB, 175 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg atlanta1.jpg (24,6 KB, 173 wyświetleń)
Dimax jest offline  
Rating: 12636 | Skill: 11.10 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 12:33   Post #2 (permalink)
Awatar Dimax

Poczatki Nascara ;-) - NR2003

wlasciwie to jak sie dodaje obrazki w poscie
Dimax jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 12:50   Post #3 (permalink)
Awatar witek_p

Widzę że też ostro było
witek_p jest offline  
Rating: 22229 | Skill: 7.17 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 13:19   Post #4 (permalink)
Administrator
Awatar McLaren

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do McLaren
obrazki odblokowane jedynie rozmiar musi byc w granicach 600x800

odnosnie N4 to dymy byly wieksze napewno ale wtedy wszyscy uczyli sie online pozatym w N4 samochody byly pancerne N2003 to teraz wafel
McLaren jest offline  
Rating: 72251 | Skill: 6.46 | OpenRating: 0
Logitech G25 | VPP Pedal-Set | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 13:57   Post #5 (permalink)
Awatar camer

No takich kraszy to ja chyba jeszcze "za moich" czasow nie widzialem.
camer jest offline  
Rating: 103355 | Skill: 10.79 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 14:34   Post #6 (permalink)
Awatar Padek78

Cytat: Napisał McLaren
... pozatym w N4 samochody byly pancerne N2003 to teraz wafel
No ja akurat mam zdanie takie że w N4 auta za bardzo się ślizgały, często piszczały opony na łukach itp.
w Nascar 2002 to były właśnie pancerne wozy. Czuć było ten ciężar. W zasadzie proponuję test. Wgrajcie sobie teraz NR2002 i przejedźcie się po Sears Point. Maaasakraaaa...!

W 2003 nie tyle wafle ile nareszcie wozy jadą jak w realu to znaczy przy normalnym wchodzeniu w łuk co najwyżej opony szumią (bo profile kładą się na asfalt) a auto jedzie jak po szynach ( i to jest realistyczne właśnie)

Teraz wgrywając sobie NR 4 mam wrażenie że jadę w grę arcade. Auto ślizga się jak w "Colin Ma Kre 23".

PS. Ostatnio wgrałem sobie Nascar 1. Boshe, poczułem się jak ta starsza pani z filmu "Titanic" która nagle zobaczyła swoje lusterko i inne bibeloty po tyludziesięciu latach wydobyte z dna oceanu. Tu to mi się łezka zakręciła. Po prostu miałem cały obraz przed oczami jak jeszcze jeździłem techniką "klawa/joy" - znaczy gaz/hamulec i biegi na klawie i skręt na joyu analogowym. Ech to były czasy.
Wtedy też wnikliwiej zacząłem interesować się Indycarami i Nascarami. Pamiętam jak próbowałem znaleźć informacje o wszystkich kierowcach nascar, w jakich autach jeździli, z jakimi numerami nawet jak się zmieniały ich malowania wozów w poszczególnych latach. Takie najbardziej charakterystyczne auta to były wówczas:

- jasnożółty Penzzoil #30 - Michael Waltrip
- ciemnożółty Kodak #4 - Sterling Marlin
- tęczowy Dupont #24 - Jeff Gordon
czy też
- Valvoline #6 - Marka Martina
i
cały czarny wóz Ford #2 - Rusty Wallace

Nie było w Nascar 1 auta Dale Earnhardta #3 i pamiętam że musiałem ręcznie malować jeszcze przy wykorzystaniu tych narzędzi w Paincie Nascara auto Dale Earnhardta i jeszcze paru innych.

A potem był Nascar 2. Fizyka mi się mniej podobała bo w porównaniu do Nascar 1 czułem jakby ktoś za mnie sterował tym wozem mimo że wszystkie helpy miałem wyłączone. Ale nie to było najważniejsze. Najważniejszą nowością było wprowadzenie "spottera". Normalnie przeżyłem szok jak usłyszałem że spotter do mnie nagle woła żebym uważał bo po którejś tam mam kogoś i żebym na niego nie wjechał. Aż się przyjemnie jechało...

Przy Nascar 3 to zobaczyłem nagle nową jakość. Wozy jakieś takie bardziej obłe się zrobiły i takie lśniące. Zupełnie co innego.

A najbardziej mnie rozwalił tytuł "Nascar Legends". Cholera szkoda że moda nie zrobią teraz. Ach te Plymouthy, Fordy, Cadillaki i Chrystlery. I do tego na krótkie tory byly normalne wozy z kwadratowymi (nieaerodynamicznymi) przodami a na superspeedwaye były takie nakładki na przody opływowe i przeogromnie wysokie spojlery na tył. I w ogóle ekstra te wozy od środka wyglądały. Normalne uliczne gabloty.

No i potem N4 ale ja w to nie jeździłem przez długi czas bo przez długi czas nie miałem sprzętu który by to pociągnął . A jak już miałem to w międzyczasie już trwałą liga NR2002, więc dołączyłem w połowie sezonu i tak już zostałem...

PS2. A graliście w taką grę jeszcze starszą niż Nascar 1. Nazywała się "Bill Eliott coś tam" I w zasadzie bardzo przypominała w swym układzie opcji isetupu Nascar 1 (zupełnie jakby Papyrus w tym łapki maczał ale to była gra kogośinnego) . Ten "bill Elliot..." to coś jak dla Indycara było wcześniejsze "Indianapolis 500" - a propos pamiętacie? .

Ech to były czasy...
Padek78 jest offline  
Rating: 22050 | Skill: 6.49 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-2004, 15:52   Post #7 (permalink)
Awatar Dimax

Ja ostatnio zassalem demko N4 bo fulla ani N4 ani N2002 jzu nie mam czemu wywalilem nie wiem wiec musialem sobie zassac N4 demko i to jest LOL jak tam sie jezdzi dokladnie bokiem slizgi total arcade jak jakis Nascar Thunder 2005 no troszq lepiej
A porownanie zrobilem dobre bo w demku Michigan i Dover a Dover akurat wtedy jakos jechalismy w N2003 i to byla kiszka zupelna ;]
Dimax jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2005, 23:40   Post #8 (permalink)
Awatar woyteka

Mój pierwszy kontakt z nascarem to rok 1997 nascar1 i tak zostało do dziś Uwielbiam jeżdziś w tłoku! Sterowanie z klawiatury to jest jazda , ale czas kupić sobie kierowniczkie
woyteka jest offline  
Rating: 5736 | Skill: 9.53 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2005, 23:56   Post #9 (permalink)
Awatar nuroe

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do nuroe
U mnie na półce stoi jeszcze Nascar Racing 1 i 2. W 1997 kupiłem pierwszy komputer PC. Potem były rajdy, bo nascar na klawiszach był dla mnie za trudny. Pamiętam jak rok temu ciemna masa omal nie kupiłem w supersamie NR 3 bo akurat rzucili w dużej ilości (znikło po paru dniach).
nuroe jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-2005, 09:23   Post #10 (permalink)
Awatar Padek78

Cytat: Napisał woyteka
Mój pierwszy kontakt z nascarem to rok 1997 nascar1 i tak zostało do dziś
Do dziś jeździsz w Nascar 1 :
Padek78 jest offline  
Rating: 22050 | Skill: 6.49 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Logitech G25 | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
nascara, nr2003, początki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania