Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
stare 20-05-2015, 01:43   Post #1 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Przed Kicevo Krug - Abarth 1000 TC

Kicevo Krug

Oczywiście, że kiedyś niczego nie było. Nie było papieru toaletowego, sznurka do snopowiązałek, prawdziwej czekolady, wolnego handlu walutą... nie no - niczego nie było. W sklepach na półkach były musztarda i ocet, które powodowały, że życie w tych kiepskich czasach było jeszcze bardziej ostre, kwaśne i niezjadliwe. Wiecie, może dlatego w latach 70 ludziska nie mieli innego wyjścia jak np. kopać piłę czy ścigać się samochodami. W "Auto Moto" z roku 1980 czytamy:

"Najciekawszą konkurencją IV eliminacji WSMP, rozegranych na torze Poznań była rywalizacja Fiatów 126p-do 652 ccm w klasie I.
Wygrał Mariusz Pych (AP Warszawawa) przed Włodzimierzem Krukowskim (AP Kielce) oraz Andrzejem Lubiakiem (AP Beskidzki). Startowało 41 kierowców."

A poniżej inny fragment zawierający równie imponujące dane:

"Szósta i ostatnia eliminacja WSMP odbyła się 28 września na kieleckim torze wyścigowym w Miedzianej Górze. Startowało 104 zawodników. Impreza była mimo nie najlepszej pogody, bardzo sprawnie zorganizowana przez działaczy Kieleckiego Automobilklubu."

Nawet jeśli tą liczbę podzielimy na 6 klas, które wzięły udział w tych zawodach, to i tak otrzymamy dwukrotnie większą liczbę startujących w klasie niż obecnie. Słyszy się nawet ostatnio, że na poszczególne rundy w klasie "Malucha" potrafiło przyjechać stu i wiecej zawodników gotowych na zmagania na jednym z kilku torów na terenie kraju. I to wszystko dzięki octowi i bułce tartej w szarych jak poranek 13 grudnia torebkach. Bo za żelazną kurtyną niczego nie było.

O jakże bym chciał, aby tamte czasy wróciły. Jakże bym chciał, aby na ustawianych na lotniskach, ulicach albo budowanych bez obaw o zdrowie psychiczne i fizyczne brzebrzoła brzuchobrzuchego lub ruchotki włochatej, na zalesionych pagórkach Pojezierza Pomorskiego, porządnych i pięknych torach, znów można było roziągnąć stłamszone przepisami ruchu drogowego mechanizmy naszych samochodów. Chciałbym, aby można było brać udział w wyścigu bez rzeszy sponsorów władających budżetem armii USA i dzięki temu można było zawsze znaleźć na torze jakiegoś przeciwnika, który zwyczajnie przyjechał się bawić, a nie walczyć do krwi ostatniej ropli z żył o każdy centymetr toru i każdą setną część sekundy. Chciałbym aby wyścigi wyglądały trochę jak nasz najbliższy wyścig na torze w Kicevie. Ten tor jest idealnym przykładem właśnie takiego mojego marzenia. Znajduje się na terenach bazy wojskowej. Jest wąski, poprowadzony alejkami z umownymi granicami, ale jednocześnie pozwala osiągać swobodnie dość duże prędkości. Idealnie nadaje się dla samochodu, którym będziemy startować w tym wyścigu - Abartha 1000 TC, który w Jugosławii nazywał się Zastava. Miała ona może trochę mniejszy i słabszy silnik, ale zdecydowanie jest bardziej kultowa niż włoski kuzyn, a po odpowiednim rasowaniu wcale nie wolniejsza. No ale w Historyku nie ma Zastavy, więc bierzemy co jest...

... podobnie jak milicjant Dusan "Fangio" Zivkocic, który w 1979 r. próbował złapać tajemniczego kierowcę zwanego "Fantomem", najlepszym sprzętem jakim wówczas dysponowała komenda w Belgradzie, czyli Fordem Granadą. Ta ciekawą historię opowiedziałem Wam jakiś czas temu w tym temacie: Historic 2012 - Nocą w mieście. Teraz z kolei zachęcam Was do obejrzenia filmu, który został zrealizowany w 2009 r. Jest to paradokumentalny zapis kilku dni, które na długo wryły się w pamięć mieszkańców Belgradu i całej Jugosławii. My mieliśmy Józef Piniora, Stanisława Huskowskiego, Piotra Bednarza a Jugosłowianie Fantoma. Nie wiecie, kim oni byli i co mają wspólnego ze sobą zapraszam do obejrzenia filmów o nich - zdecydowanie polecam, podobnie jak najbliższy wyścig w Lidze Historic.

ZAPRASZAMY
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2015, 12:18   Post #2 (permalink)
Awatar thooorn

Fajnie się tu śmiga. Ciekaw jestem ile silników padnie w długim wyścigu
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2015, 00:36   Post #3 (permalink)
Awatar Wendal

Rano prosiłem o serwer pod pretekstem zapisania się do wyścigu, a ja dwa tygodnie temu, jako drugi zapisałem się na ten wyścig licząc, że będę konkurencyjny w Abarthcie podobnie jak w Mini. O treningach przypomniałem sobie dzień przed wyścigiem, podziękowania dla kbl'a bo z nim okazały się owocne i na koniec udało mi się wykręcić 1:16:842, pozostaje z niecierpliwością czekać na jutro i liczyć, że jeszcze kilka osób zgłosi się do wyścigu.
Wendal jest offline  
Rating: 3895 | Skill: 2.36 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2015, 02:22   Post #4 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Z pełnym przekonaniem mówię, że ni da się zrobić mniej niż 1:21. Jeździcie w 1000 TC czy TCR
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2015, 02:52   Post #5 (permalink)
Awatar Wendal

TC, #38, 70 kW. Skąd u Ciebie takie pełne przekonanie?
Wendal jest offline  
Rating: 3895 | Skill: 2.36 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2015, 11:34   Post #6 (permalink)
Awatar thooorn

SirDuncan, podeślij mi Twój replay Ode mnie setup, rep, opis trasy, wskazówki, strategię dostaliście z UncleBobem.
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
1000, abarth, kicevo, krug, przed

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania