Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor Historic > Historic

Przed Nurburgring - Ford Capri 3100 + konkurenci

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Historic Historic

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-03-2015, 23:46   Post #1 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Przed Nurburgring - Ford Capri 3100 + konkurenci

Nurburgring GP

Kolejna runda Ligi dowodzi, że na SimRacingPL nie ma ciekawszej ligi niż Historyk. Skok jakościowo ilościowy w następnym wyścigu, w stosunku do poprzedniej rundy, przyprawi o zawrót głowy tak wielki, że Walter White będzie nam zazdrościć tego towaru.

Nie wiem czy wiecie, ale tor Ingliston to tak naprawdę teren wystawowy, na którym na przemian z wyścigami odbywały się targi rolnicze. Na trybunie głównej raz zasiadali kibice sportowi, a raz rolnicy oklaskujący prezentowane na wybiegu krowy. Tym razem zmieniamy zupełnie otoczenie i przenosimy się na współczesną wersję toru Nurburgring, która w przeciwieństwie do sąsiadującego Norda została zaprojektowana przez ludzi, a nie przez naturę. Dodatkowo należy wspomnieć, że Nurb jest też 5 razy dłuższy od Ingliston.

Drugą istotną zmianą jest ilość i parametry samochodów. Mini – musicie przyznać – jest świetne do zabawy na torze. Jedziesz, trzesiesz się i nie wiesz czy bardziej ze śmiechu, czy z powodu zawieszenia na gumowych gruszkach. Tym razem do wyścigu będziemy musieli podejść z miną z jaką o 6 rano wpadną nam do chałupy smutni panowie, gdy dalej będziemy dilować w Historyku naszym świetnym towarem.

Lata 70 to koniec niewinności w spotach motorowych. Grupa 4, w której mogły ścigać się samochody GT stały się poligonem doświadczalnym dla producentów samochodów. Rozwój technologiczny spowodował, że moc silników grubo przekroczyła 300 KM, upowszechniło się zastosowanie aletrnatywnych do stali i aluminium materiałów, zawieszenia z powodu dedykowanych do sportu elementów oraz geometrii przestały przypominać te z aut cywilnych, a nadwozia obrosły spoilerami. Szalone lata sportów motorowych trwały mniej wiecej do początku lat 80, a tory przypominały inny wynalzek lat 70 - kluby disco. Z jednej strony technologiczne brzmienie Kraftwerk, a z drugiej gorączka sobotniej nocy.

Aby lepiej sobie wyobrazić co nas czeka podczas kolejnej rundy proponuję najpierw obejrzeć klasykę motoryzacyjnego kina disco “Wyścig Armatniej Kuli”, a w nim same gwiazdy. Lamborghini Countach, Ferrari 308 GTS, RR Silver Shadow, Aston DB5, Chevrolet Monte Carlo i Chevelle, Subaru Leone oraz gwiazdy drugiego planu Burt Reynolds, Roger Moore, Farrah Fawcet, Dom DeLuise, Sammy Davis Jr, Dean Martin, Peter Fonda, Jamie Farr, Jackie Chan, Michael H u i, Bianka Jagger. Świetna komedia opowiedziana z przymróżeniem oka, pełna autoironii oraz przerysowanych stereotypów. Burt Reynolds marzący o jeździe Trans-Amem, Roger Moore niszczący wizerunek Bonda, role kobiece zredukowane do dekoltów i obcisłych strojów, Arabowie nieliczący się z kasą i nikim oraz Japończycy jadący w napakowanym wynalazkami samochodzie. Dziś taki film już by “nie przeszedł” podobnie jak samochody bez całej nowoczesnej otoczki. Łapcie póki jeszcze jest legalny.

ZAPRASZAMY
SirDuncan jest offline  
12:27

Rating: 25452 | Skill: 2.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-2015, 00:03   Post #2 (permalink)
Awatar thooorn

Nie wiem jak Wy, ale ja strasznie nie lubię tej nowej pętelki w pierwszym sektorze, a już wyjątkowo krzywo patrzę na T1 z tym ostrym załamaniem terenu na wewnętrznej. Stara szykana była bardzo fajna. Miała swój flow, jakoś tak płynnie się po niej jeździło, przyjemnie...
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2015, 01:49   Post #3 (permalink)
Administratur GiW
Awatar Szczepan

Cytat:
Mini – musicie przyznać – jest świetne do zabawy na torze. Jedziesz, trzesiesz się i nie wiesz czy bardziej ze śmiechu, czy z powodu zawieszenia na gumowych gruszkach.
A myślałem że tylko ja to miałem .

Jamie Farr zawsze będzie przeze mnie zapamiętany za rolę w M.A.S.H.
Szczepan jest offline  
Rating: 137755 | Skill: 8.22 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2015, 02:27   Post #4 (permalink)
Administrator Wszystkiego
Awatar lelu0

btw tor powinien się już pobierać przez synca
lelu0 jest offline  
Forged in Valhalla by the hammer of Thor

Rating: 4475 | Skill: 2.02 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2015, 13:43   Post #5 (permalink)
Awatar Wendal

Wyścig będzie odbywał się na wersji Nurburgring RO Z tego co kiedyś czytałem jest to wersja torów raczej nie używana, bez oporów...
Wendal jest offline  
Rating: 3895 | Skill: 2.36 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2015, 13:48   Post #6 (permalink)
Awatar thooorn

Tak R0. Bez R0 używamy do Megane.
thooorn jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-2015, 23:54   Post #7 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Aleśmy sobie dziś ze Szponem i Kablem poczopili. Kbl w Corvettcie, Shpon w Fordzie i ja w BMW. Żadne auto nie było bez szans. Corvette zasilane było chyba silnikiem z Saturna V. No takiego odejścia to dawno nie widziałem... a nie czekaj, widziałem jak 935 ścigało się z Abarthem 850. Za to na zakrętach ten Saturn V wpadał w nieważkość i co zyskał to stracił. Ford natomias dotrzymywał kroku BMW i różnice były niewielkie na korzyść Forda. Jeśli do tego tria dodamy jeszcze Panterę, to będzie miks grubszy niż u Złomnika.

Tylko na Rany Chrystusa uważajcie z gazem. I nie dlatego, że jesteśmy w Niemczech i możemy ich obrazić... Ja silnik BMW zakatowałem w 9 okrążeń z czasami 2:22. No to gdzie mi do szybszych. Będę musiał na lusterku powiesić Choinkę Adakara... no XD znaczy, żeby sprawdzić czym zabijam silnik. Wam też gorąco polecam.
SirDuncan jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-2015, 01:04   Post #8 (permalink)
Administrator ACC
Awatar Shpon

To ja jeszcze dodam żeby się nie zrażać do jakiegokolwiek auta próbując jazdy na defie bo ustawienia def się do niczego nie nadają.
Shpon jest offline  

Rating: 29788 | Skill: 4.52 | OpenRating: 0
Logitech Momo Racing | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-2015, 01:10   Post #9 (permalink)
Administrator Gogli
Awatar SirDuncan

Ojtamojtam.

Moje BMW zmiękczylem z tyłu i to wszystko. No prawda, że gripu na przedzie brakuje... znaczy nie ma, ale mi to ryba, bo choćbym jechał po szynach, to i tak będę ostatni
SirDuncan jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-2015, 01:51   Post #10 (permalink)
Awatar thooorn

Oj tam, oj tam
thooorn jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
3100, capri, ford, konkurenci, nurburgring, przed

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania