Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Archiwum > Liga rFactor F1 > Liga F1

Wyrównanie osiągów bolidów? [F1C]

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Liga F1 Ogólne tematy związane z Ligą F1

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-06-2006, 19:38   Post #1 (permalink)
Awatar Beomir

Wyrównanie osiągów bolidów? [F1C]

Pytanie brzmi tak samo jak w te, w temacie Kto bylby za wyrownaniem osiagow bolidow Na poczatku sezonu gdy wybieralismy, jakimi bolidami bedziemy jezdzic, bylem za tym, zeby bolidy mialy rozne osiagi, aczkolwiek nie wpadlem na to, że najlepsi wsiada w najszbsze bolidy. Wiec, ja chcialbym pojsc jeszcze dalej i nie wyrownywac bolidow, lecz dostosowac umiejetnosci do osiagow bolidu... Tak aby stawka byla bardziej wyrownana...

A jak wy myslicie ?
Beomir jest offline  

Rating: 20389 | Skill: 8.79 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-2006, 19:54   Post #2 (permalink)
Awatar Karas

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Karas
Ja mysle ,ze jedyne wyjscie to zunifikowanie fizyki dla wszystkich, bo wtedy wszyscy maja jednakowe szanse. A pomysl Beomira moze i dobry ,ale musialoby isc za tym wylaczenie TC zeby kierowcy jezdzacy najlepszymi bolidami nie mieli sztucznej przewagi

O TC zapomnij, a przynajmniej nie w tym sezonie
maly
Karas jest offline  

Ostatnio edytowane przez mALy : 26-06-2006 - 20:01
Rating: 144730 | Skill: 13.26 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-2006, 20:32   Post #3 (permalink)
Awatar hucul

ja jestem za i mam nawet pewien pomysl. moze sie spodoba. otoz przed kazdym wyscigiem najslabszy w klasyfikacji generalnej badz ktos nowy bedzie wybieral pierwszy, obojetnie jaki bolid, pozniej przedostatni w klasyfikacji, nastepnie 3 od konca i tak wybieramy az dojdziemy do lidera. mysle ze to jakos uatrakcyjni rozgrywke. oczywiscie wybieraja bolidy Ci ktorzy sie zglosili do wyscigu. jezeli ktos tego by nie uczynil wtedy sorry ale bierze to co pozostanie.
to jest propozycja. jestem ciekaw waszej opinii
hucul jest offline  
Rating: 17629 | Skill: 5.63 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-2006, 20:59   Post #4 (permalink)
Awatar simon999

az trafie na McLarena( bolid oczywiscie) i niepojade
simon999 jest offline  

Rating: 71017 | Skill: 8.13 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Sim-Sport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-2006, 22:43   Post #5 (permalink)
Awatar Race_Master

Hucul ale kazdy bolid sie prowadzi inaczej i o ile alienom (and, mALy, karas) nie sprawi to roznicy o tyle dla slabszych kierowcow to moze byc problem i tylko poglebi dysproporcje miedzy czolowka a reszta...

Race_Master jest offline  

Ostatnio edytowane przez Quelxes : 26-06-2006 - 23:17
Rating: 130938 | Skill: 7.96 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Act Labs | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-2006, 23:11   Post #6 (permalink)
Awatar hucul

mysle race master ze sie jednak mylisz. nie bedzie problemem przyzwyczajenie sie do Maca, Ferrari, Renault moze Williamsa, a takie bolidy prawdopodobnie wybiora Ci nizej sklasyfikowani, a alieni wlasnie beda musieli dosiadac ciezkie w prowadzeniu auta. i tu upatruje wlasnie wyrownanie szans.
a poza tym jezdzac na wielu bolidach jeszcze wiecej wyciagniesz dla siebie z F1C. zreszta... to jest tylko propozycja. dzieki za opinie RM
hucul jest offline  
Rating: 17629 | Skill: 5.63 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2006, 00:06   Post #7 (permalink)
Awatar Race_Master

Hmm moze rzeczywiscie warto pomyslec nad ta propozycja... Jednak ten system ma jedna wade - nie bedzie wtedy teamow i klasyfikacji teamowej - straci na tym troche duch walki zespolowej - chyba ze by zrobic cos na ksztalt GTRa, ze keirowcy tworza fikcyjne teamy (np. syrenka team ) nie powiazane z markami bolidow...
Race_Master jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2006, 00:57   Post #8 (permalink)
Awatar mALy

Akurat ten pomysl odpada z kilku wzgledow - raz to co zauwazyl RM - kazdy bolid jezdzi innaczej - niby czasy podobne (ferrari, bar, williams, toyota) ale jednak czuc roznice w prowadzeniu, a ciagłe zmienianie bolidu raczej nikomu na dobre nie wyjdzie. Druga sprawa to co ja wtedy zrobie w SLS? Bedziemy sie ciagle przepisywac z teamu do teamu? Burdel sie zrobi i nic po za tym. Generalnie mysle ze to chyba nie ejst najlepszy pomysl, po mimo mojej pozycji w kalsyfikacji generalnej (srodek).

Z podjeciem decyzju trzeba sie spieszyc bo czasu jest malo - w ciagu 23h ma byc decyzja zebym zdazyl w razie czego wrzucic poprawione pliki do updatu ligowego, ktory mial sie pojawic juz dzis, ale kolejne protesty skutecznie przesuwaja date jego wydania.
mALy jest offline  
Rating: 42340 | Skill: 16.06 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2006, 01:10   Post #9 (permalink)
Awatar Kawaretti

Hmm mi się wydaje, że w tej lidze nie ma słabszych i lepszych kierowców, są tylko szybsze i wolniejsze bolidy i to część atrakcji całej zabawy. Umiejętności różnicujące kierowców to około 0,4 sekundy na okrążenie, podam to na przykładzie setupu Karasia, gdzie widnieje prawdopodobnie jego PB na Canadzie 1:13,54x w Reno. Sam po przejechaniu dziesięciu lapów w Renówce wykręciłem ku mojemu zdziwieniu 1:13,90x, a w kolejnym podejściu atakowałem -0,3 w pierwszym sektorze, poczym dałem sobie spokój i wróciłem do RB. Zatem obawiam się, że zamienienie się kierowców samochodami poprostu przekręci tabelę do góry nogami. Zrównanie osiągnięć bolidów znacznie bardziej zrównałoby stawkę.
Kawaretti jest offline  
Rating: 42661 | Skill: 8.98 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2006, 02:02   Post #10 (permalink)
Awatar Race_Master

I tu sie mylisz kawaretti - moze jestes fenomenem, moze alienowales a moze po prostu helpow nie wylaczyles (albo naszych ligowych plikow nie wgrales)
Powiem ci, ze ja jadac tym samym bolidem co mALy, na tym samym secie jestem od niego duuuzo wolniejszy. Dopiero jak sam pokombinuje przy secie robiac go bardziej lagodniejszy i pode mnie to moge dojsc go do jakichs 2 sek.

A co powiesz na to, ze mALy Red Bullem (bodaj najslabszym bolidem w stawce), robil na treningach lepsze czasy niz ja w McL? Dalej uwazasz, ze to nie kierowcy sie roznia poziomem a tylko bolidy?
Race_Master jest offline  

Ostatnio edytowane przez Race_Master : 27-06-2006 - 02:07
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
bolidów, f1c, osiągów, wyrównanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania