Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Hardware / Software

Jest tu jakiś cwaniak znający się na Buttkickerach? ;)

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware / Software Problemy ze sprzętem i oprogramowaniem

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-11-2017, 13:14   Post #1 (permalink)
Awatar monkuan

Jest tu jakiś cwaniak znający się na Buttkickerach? ;)

Stoję przed zakupem do PS4 i swojego riga. Słyszałem, że bywa różnie z awaryjnością wzmacniaczy w tych zestawach (np Gamer 2). Ktoś może się podzielić doświadczeniami / napisać gdzie kupował etc?

EDIT: Na forum gtplanet znalazłem gością o ksywie Mr Latte, poleca mocno Behringera iNuke 3000 DSP jako zamiennik wzmacniaczy do takiego sprzętu - ktoś używał?
monkuan jest offline  

Ostatnio edytowane przez monkuan : 16-11-2017 - 22:27
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2017, 20:47   Post #2 (permalink)
Awatar sebna

Szkoda, że do PS4 bo o ile się nie mylę w takiej sytuacji będziesz miał efekty generowane jedynie na podstawie audio bez uwzględnienia telemetrii jak to jest w przypadku PC (z dodatkowym softem).

Co do awaryjności to Ci nie pomogę mój na razie działa (Pearl THMP-1 Throne Thumper).

A ten wzmak to oczywiście bardzo dobra jednostka ale chyba z dość głośnymi wiatrakami... o ile nie mylę modeli to ludzie wymieniają w nich wiatraki na cichsze. Jeżeli nie boisz się lutownicy to można za grosze kupić gotowy wzmacniacz, do którego jedynie trzeba podpiąć własny zasilacz (ponownie groszowa sprawa) i zapakować to wszystko razem w jakieś pudełko (albo i nie).

Pozdrawiam
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2017, 22:07   Post #3 (permalink)
Awatar przmor

To te same buttkickery co w car audio sie stosuje/stosowalo? Wzmacniacz car-audio sie nie nada?
przmor jest offline  
Rating: -64 | Skill: -0.28 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2017, 22:27   Post #4 (permalink)
Awatar monkuan

Cytat: Napisał sebna Zobacz post
Szkoda, że do PS4 bo o ile się nie mylę w takiej sytuacji będziesz miał efekty generowane jedynie na podstawie audio bez uwzględnienia telemetrii jak to jest w przypadku PC (z dodatkowym softem).

Co do awaryjności to Ci nie pomogę mój na razie działa (Pearl THMP-1 Throne Thumper).

A ten wzmak to oczywiście bardzo dobra jednostka ale chyba z dość głośnymi wiatrakami... o ile nie mylę modeli to ludzie wymieniają w nich wiatraki na cichsze. Jeżeli nie boisz się lutownicy to można za grosze kupić gotowy wzmacniacz, do którego jedynie trzeba podpiąć własny zasilacz (ponownie groszowa sprawa) i zapakować to wszystko razem w jakieś pudełko (albo i nie).

Pozdrawiam
Jest dokładnie jak piszesz, widzę, że jesteś oblatany w temacie. Przeglądam to ich forum już drugi dzień, sporo dobrego info tam zawartego, facet odwalił kupę dobrej roboty rozkminiając temat. Oczywiście w moim pierwszym poście zjadło mi "0", chodziło o model 3000 DSP.

Cenowo drogo to stoi wszystko. Kombinuje czy nie da się*wykorzystać jakoś modelu 1000 DSP i podpiąć*do niego dwa buttkickery mini lfe na pedały w stereo, a później wjechać z osobnym, większym ampem 3000 i modelem LFE bez dopisku mini pod siedzenie. Choć aż się prosi zacząć od mocnego tupnięcia czyli 3000 + ten duży pod siedzenie by faktycznie poczuć porządną trzęsawę.

Co do wzmacniacza to zależy mi na tych opcjach które daje DSP, bo na konsoli nie ma softu do tego, jakiś equalizer przydałoby się mieć do podbijania / obniżania określonych zakresów.

Skąd zamawiałeś swój sprzęt?
monkuan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2017, 23:14   Post #5 (permalink)
Awatar sebna

Cytat: Napisał monkuan Zobacz post
Co do wzmacniacza to zależy mi na tych opcjach które daje DSP, bo na konsoli nie ma softu do tego, jakiś equalizer przydałoby się mieć do podbijania / obniżania określonych zakresów.
Faktycznie może się przydać EQ w takim wypadku.

Skąd zamawiałeś swój sprzęt?
Używka z forum za grosze z UK

Możesz spokojnie zacząć od jednego pod siedzeniem i zobaczyć co i jak Zawsze zdążysz dokupić więcej szczególnie jeżeli celujesz w nowe.

Pozdrawiam
sebna jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-2017, 23:35   Post #6 (permalink)
Awatar monkuan

1, Twój to odpowiednik gamera / mini lfe? Nie widzę info na ten temat nigdzie.
2. Masz go zamontowanego pod fotelem (w rigu)?
3. Podzielisz się wrażeniami?
4. Czuć mocnego kopa czy raczej przydałoby się coś większego?
monkuan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2017, 14:28   Post #7 (permalink)
Awatar sebna

1, Twój to odpowiednik gamera / mini lfe? Nie widzę info na ten temat nigdzie.
2. Masz go zamontowanego pod fotelem (w rigu)?
3. Podzielisz się wrażeniami?
4. Czuć mocnego kopa czy raczej przydałoby się coś większego?
1. On jest pomiędzy Gamerem 2 a pełnym LFE. Z tym, że bliżej mu do Gamera 2 niż do LFE z tego co pamiętam.

2 i 3 i 4. Obecnie jestem między rigami. Nowy już dotarł ale jeszcze nie miałem okazji go złożyć. Nie mam porównania do innych buttkickerów ale w poprzednim setupie miałem zamontowane pod siedzeniem i nie mogę powiedzieć żebym narzekał na brak wrażeń, z tym że ja nie próbuje naśladować pracy betonowego zawieszenia (przynajmniej w pełnym wymiarze).

Dużo zależy od tego gdzie i jak zamontujesz shakera. Można z najmocniejszego niewiele wyciągnąć jak się go źle ulokuje albo sama platforma się średnio nadaje z takich czy innych powodów.
sebna jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2017, 14:49   Post #8 (permalink)
Awatar monkuan

Cytat: Napisał sebna Zobacz post
1. On jest pomiędzy Gamerem 2 a pełnym LFE. Z tym, że bliżej mu do Gamera 2 niż do LFE z tego co pamiętam.
Czyli odpowiednik Buttkickera Advance (to taki mid level u nich własnie) z tego co piszesz, tnx.
monkuan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-2017, 13:10   Post #9 (permalink)
Awatar monkuan

Zamówiłem combo Behringer iNuke 3000 DSP + Buttkicker LFE (ten największy bydlak). Oczekuję wstrząsających efektów. Mogę wrzucić jakiś filmik + relację z montażu, jeśli ktoś jest zainteresowany.
monkuan jest offline  

Ostatnio edytowane przez monkuan : 23-11-2017 - 13:29
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-2017, 13:27   Post #10 (permalink)
Awatar pawels

Zamówiłem combo Behringer iNuke 3000 DSP + Buttkicker LFE (ten największy bydlak). Oczekuję wstrząsających efektów. Mogę wrzucić jakiś filmik + relację*z montażu, jeśli ktoś*jest zainteresowany.
Jasne, wrzuć tutaj jak będziesz mógł filmik i opis jak to się sprawuje, na pewno trochę osób interesuje ten temat.
pawels jest offline  
Rating: 925 | Skill: 2.33 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
buttkickerach, cwaniak, jakiś, jest, się, znający

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania