Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Hardware / Software

Problem z kalibracją thrustmaster t3pa

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware / Software Problemy ze sprzętem i oprogramowaniem

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-06-2020, 22:38   Post #1 (permalink)
Awatar Bartex

Problem z kalibracją thrustmaster t3pa

Posiadam kierownicę Thrustmaster t150 i pedały t3pa z brake mod, nie był dokręcony do końca, no i mam ostatnio taki problem, grając w assetto corsa zauważyłem że pedał hamulca nie dochodzi do końca(wcześniej dochodził bez problemu), nawet gdy próbowałem go wcisnąć z całej siły nie dało rady, w końcu przykręciłem brake mod do samego końca żeby był jak najmniejszy opór, ale dalej jest problem, jak starałem się nie naciskać hamulca do samego końca to przez 10minut grania było git, ale kiedy postanowiłem trochę mocniej go przycisnąć to znowu zrobiło się tak że trudno go wcisnąć do końca, teraz jest dobrze do puki nie przycisnę zbyt mocno hamulca, jak już przycisnę mocniej to muszę odpinać i podpinać kierownicę żeby na nowo się skalibrowało, z pedałem sprzęgła/gazu nie ma problemu i nie jest to problem z assetto corsa bo w control panel jest tak samo, próbowałem na nowo sterowniki najnowsze oczywiście ze strony thrustmastera, ale to nie pomaga, co mam zrobić?I od razu mówię że wciśnięcie hamulca na początku i przytrzymanie go przez parę sekund nic nie daje, bo znalazłem gdzieś że tak należy to kalibrować, ale u mnie nie działa, oczywiście najpierw podłączam pedały do kiery, a potem kierę do kompa i do prądu i nie dotykam niczego do puki kierownica się nie skalibruje.
Bartex jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2020, 21:39   Post #2 (permalink)
Awatar B.Zborowski

Przecież brake mod ogranicza pole manewru pedału. Nie da się go wtedy wcisnąć do końca i tak ma być. Własnie wciśnięcie pedału jak najmocniej kalibruje go po podłączeniu do kiery i wtedy ci nie działa pełny zakres (tak ma być), bo jest ograniczony przez moda. Musisz ustawić zakres hamulca w kazdej grze tak, aby łapało pełne wciśnięcie w takiej pozycji, jaka ci pasuje.
B.Zborowski jest offline  
AMD Ryzen 5 2600, MSI B350 Tomahawk, Patriot Viper 2x8GB 3000MHz CL16, nVidia GeForce GTX 1060 6GB, Logitech DFGT

Rating: 1369 | Skill: 1.69 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2020, 16:21   Post #3 (permalink)
Awatar Bartex

tylko na początku tak nie było, a co najlepsze po paru dniach się naprawiło i teraz znowu jest tak jak wcześniej, w tedy nie dość że nie mogłem go wcisnąć, to jeszcze tak dziwnie skakał, a nie był w miejscu, teraz samo się naprawiło i już nie ma problemu, jak raz go wcisnę, to potem nie ma już sytuacji że nie moge go wcisnąć czy coś, no i chodzi płynnie, bez skakania, nwm co to było i czemu się naprawiło po paru dniach samo.
Bartex jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
kalibracja, problem, t3pa, thrustmaster

« Kierownica tracer | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania