Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Nowości
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Hardware / Software

Sprawdzony Monitor do SimRacingu.Potrzebuje podpowiedzi.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Hardware / Software Problemy ze sprzętem i oprogramowaniem

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-06-2018, 17:51   Post #491 (permalink)
Awatar sebna

Cytat: Napisał Zenon Zobacz post
Gdyby tak było faktycznie, gdzieś tak od 15 lat powinienem być ślepy jak kret.

Pamiętajcie, żeby monitor nie tylko nie miał tego ohydnego PWM, ale i był bezlgutenowy. Inaczej wypali wam penisa.
Dzięki Zenon za tą bezcenną poradę

Jeżeli chodzi o mnie to ja się ślepnięciem zbytnio nie przejmuję ale mam po prostu bule głowy od PWM jak i od g-synca i też od 60hz w technologi kineskopowej (zresztą 60hz tak mnie raziło po oczach, że nie mogłem na to patrzeć w przypadku monitorów komputerowych) Dalej czasami tęsknię za moją 200hz Iiyjamą kineskopową (która kurzy się gdzieś na strychu..)

Najlepsze jest to, że g-sync wcale dla mnie nie wygląda płynnie. Ciągle zmiany refreshu wyglądają tragicznie i są bardzo widoczne. Animacja wygląda nienaturalnie, inni nie mogą żyć bez g-synca, ot takie tam różnice w postrzeganiu rzeczywistości (szkoda, że zorientowałem się, że g-sync nie dla mnie po tym jak kupiłem 3x Asus Swifty 27" bo mogłem zaoszczędzić kupują monitory bez g-synca).

Pozdrawiam

EDIT: O proszę i w ten oto sposób zmotywowany przez Zenona napisałem 1000-nego posta... po 13 latach na forum haha
sebna jest offline  

Ostatnio edytowane przez sebna : 10-06-2018 - 18:06

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2018, 18:35   Post #492 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

od g-synca masz bóle głowy? w jaki sposób?

Ps: a ja równo 4200
Dmnick jest offline  
Zalman Z3 Plus | Win 7 x64 | AMD Phenom II x4 965@3,7GHz@Zalman CNPS14x | ASRock 970 Pro3 | AMD Radeon 6950@6970 2GB | Kingston KHX1600C9D3B1RK2/8GX 8GB| Tacens Radix V 650V | Creative Xtreme Music | Superlux HD 681 | Logitech DFGT | Saitek X52 | Saitek Cyborg Evo | Steelseries Rival |

Rating: 16581 | Skill: 6.74 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2018, 18:45   Post #493 (permalink)
Awatar sebna

Cytat: Napisał Dmnick Zobacz post
od g-synca masz bóle głowy? w jaki sposób?

Ps: a ja równo 4200
A gdybym to ja wiedział ale tak jak pisałem obraz z gsynciem dla mnie nie wygląda ani płynnie ani naturalnie. Rozpoznaje jak spada refresh rate a gdzieś po 30 minutach boli mnie głowa, zgaduję, od ciągłych zmian.

Gratki 4.2k

PS. 1001 też wygląda dobrze
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2018, 19:19   Post #494 (permalink)
Awatar Kowalski

Duża ilość FPS, czyli najlepiej powyżej 140, do tego v-sync off. To się najlepiej u mnie sprawdza i daje też najmniejszy lag. G-sync może dla mnie nie istnieć. Przy dużej ilości FPS nie ma efektu rozrywania obrazu więc g-sync jest zupełnie zbędny. Wadą jest to, że czasami muszę zmniejszyć jakość grafiki żeby uzyskać FPS powyżej 140hz. Coś za coś. Z g-sync lag jest odrobinę większy niż z tradycyjnym v-sync off.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2018, 19:48   Post #495 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

Cytat: Napisał Kowalski Zobacz post
Duża ilość FPS, czyli najlepiej powyżej 140, do tego v-sync off. To się najlepiej u mnie sprawdza i daje też najmniejszy lag. G-sync może dla mnie nie istnieć. Przy dużej ilości FPS nie ma efektu rozrywania obrazu więc g-sync jest zupełnie zbędny. Wadą jest to, że czasami muszę zmniejszyć jakość grafiki żeby uzyskać FPS powyżej 140hz. Coś za coś. Z g-sync lag jest odrobinę większy niż z tradycyjnym v-sync off.
Rzeczy, które zaznaczyłem na czerwono to kompletne bzdury (dokładniej te pierwsze dwa).

1. Przy dużej ilości fps tak samo występuje rozrywanie, bo też zdarzają się sytuacje, że monitor wyświetli część poprzedniej i część następnej klatki. Kwestia jest taka, że przy większym odświeżaniu jest to mniej widoczne, bo każdy obraz wyświetlony na monitorze trwa krócej.

2. FPS powyżej 140Hz- tu wychodzi raczej nieznajomość tego o czym piszesz. Możesz mieć 140 fps i 140Hz, a klatki mogą być zdublowane i pominięte. FPS- liczba klatek na sekundę (z różnymi odstępami czasowymi pomiędzy kolejnymi klatkami), Hz- częstotliwość (w równych jednostkach czasu)

3. To trochę na siłę, ale wszystko zależy od sterowania. W teorii będziesz miał najmniejszy możliwy input lag, gdyż każda klatka będzie wyświetlona natychmiast po jej wygenerowaniu. Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że po prostu jest słabe sterowanie i monitor zbyt długo jest wstrzymywany z wyświetleniem.
Dmnick jest offline  
Zalman Z3 Plus | Win 7 x64 | AMD Phenom II x4 965@3,7GHz@Zalman CNPS14x | ASRock 970 Pro3 | AMD Radeon 6950@6970 2GB | Kingston KHX1600C9D3B1RK2/8GX 8GB| Tacens Radix V 650V | Creative Xtreme Music | Superlux HD 681 | Logitech DFGT | Saitek X52 | Saitek Cyborg Evo | Steelseries Rival |

Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2018, 20:45   Post #496 (permalink)
Awatar Kowalski

Ok dmnick, doprecyzujemy, mówisz chyba o teorii a ja o praktyce:
1. Przy dużej ilości klatek rozrywanie w praktyce nie jest widoczne, podtrzymuję to bo jak tego nie widzę w ogóle, może ślepy jestem...
2. Przejęzyczenie, powinno być... powyżej 140 FPS. Po za tym Hz na sek / a frame per second nie widzisz podobieństwa?
3. Tu masz porónanie G-sync vs V-sync, może to Cię przekona Mr.Dmnick wszystkowiedzący.
https://www.blurbusters.com/gsync/gs...nd-settings/6/
Kowalski jest offline  

Ostatnio edytowane przez Kowalski : 10-06-2018 - 22:18
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2018, 18:49   Post #497 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

Sorry, że tak na Ciebie naskoczyłem. Po prostu nie lubię gadać o dosyć precyzyjnych rzeczach jak ktoś nie pisze konkretów.

Co do pierwszego to cały czas twierdzę, że tearing jest i to pewnie występuje nawet częściej, niż w przypadku niższego odświeżania, tyle że w przypadku wysokich częstotliwości każda klatka jest bardzo krótko wyświetlana i stąd też ciężej to zauważyć. Ciekaw jestem co w przypadku gdybyś miał powiedzmy 15FPS i dwa monitory: jeden 60Hz, a drugi 200Hz. Na tym pierwszym chyba by rzadziej występowały rozerwane klatki, niż na drugim (ale by dłużej trwały).

Drugie, myślę, że warto być tu bardzo precyzyjnym, bo sporo osób myśli, że 60Hz to to samo co 60FPS, a to kompletnie dwie różne rzeczy.

Odnośnie trzeciego to się nie kłócę z Tobą. Możliwe, że tak jest. Ciekawe tylko jak to zależy od konkretnego monitora i np. wersji oprogramowania. Mówię w ostatnim punkcie oczywiście o teorii , bo z założenia g-sync czy inny adaptive sync ma możliwość osiągnięcia najniższego czasu opóźnienia i to powtarzalnego.
Dmnick jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2018, 22:20   Post #498 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Cytat: Napisał Kowalski Zobacz post
1. Przy dużej ilości klatek rozrywanie w praktyce nie jest widoczne, podtrzymuję to bo jak tego nie widzę w ogóle, może ślepy jestem...
Tak, najwidoczniej jesteś.
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-2018, 02:01   Post #499 (permalink)
Awatar Kowalski

@Lesiu krótko i zwięźle... hehe. Może masz rację, ale bardziej to chyba jest związane z innym postrzeganiem rzeczywistości to o czym wspominał sebna, lub innej wrażliwości na pewne zjawiska u każdego z nas. Na przykład PWM w monitorze u mnie jest nie do zniesienia, jest nawet gorzej niż u sebny. Natomiast przy monitorze ustawionym na odświeżanie 144Hz i przy FPS powyżej 140 i V-sync off - działa jak dla mnie świetnie, oczywiście zdaję sobie sprawę, że teoretycznie rozrywanie wciąż tam jest ale w praktyce, w moim konkretnie przypadku jest niezauważalne. Kluczem jest tu utrzymanie wysokiego FPS, przy niższym FPS rozrywanie klatek oczywiście widzę natychmiast i jest to mocno denerwujące bo zwykle jest dokładnie na tej samej wysokości gdzie koncentruję wzrok.
Zjawisko mniej widocznego rozrywania klatek przy wysokim FPS dosyć jasno wyjaśnia ten koleś in english. Konkluzja jest taka, że przy dużej ilości FPS jest po prostu dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że następna klatka będzie się znacznie różniła od poprzedniej, zmiany są stosunkowo niewielkie, ot cała tajemnica, zupełnie inaczej jest przy małej ilości FPS:
https://www.youtube.com/watch?v=1Cojhr1fAhE

@Dmnick spoko... Trochę zaskoczony byłem Twoją tak mocną reakcją, no cóż... czasami tak bywa. Teoria i praktyka to często dwie różne rzeczy, przynajmniej w moim przypadku.
Kowalski jest offline  

Ostatnio edytowane przez Kowalski : 12-06-2018 - 02:29
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-2018, 07:54   Post #500 (permalink)
Awatar marrkj

rF2 Radical Summer Cup

U mnie na rf2 bez gsynca na wyższych detalach klatki potrafią skakać od 140 nawet do 70 przy odświezaniu na 100hz. Przy włączony gsyncu trzma 99-101 i jest super płynnie. Oczywiście zdarzaja sie przypadki ze musze zjechać z detalami ale to raczej wina niektórych źle zrobionych torów pod dx11.
marrkj jest offline  
Rating: 4741 | Skill: 2.81 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
monitor, podpowiedzi, simracingupotrzebuje, sprawdzony

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania