Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Bitwa na topie kierownic: AccuForce, Leo Bodnar, OSW. Chętni do budowy?

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-06-2015, 21:13   Post #1 (permalink)
Awatar yunak

Bitwa na topie kierownic: AccuForce, Leo Bodnar, OSW. Chętni do budowy?

Godna obejrzenia recenzja topowych kierownic bez przekładni (Direct-Drive)
“Direct Drive FFB Wheel System Comparison” na youtube (język angielski)

Porównanie dotyczy SimXperience’s AccuForce wheel, Leo Bodnar’s SimSteering i OSW (Open Sim Wheel)
Dla ludzi w temacie nie trzeba przedstawiać dwu pierwszych…
Autor przestawia anotomię poszczególnych rozwiązań a następnie zaprasza kilku zapalonych simracerów i pyta o raking.
Dla mnie, kompletnym zaskoczeniem jest zwycięstwo (zrób to sam) OSW.
Leo Bodnar za 4000USD był dla mnie zbyt drogi, natomiast przymierzałem się do AccuForce za 1700USD.
Po tej recenzji, jestem zainteresowany zbudowaniem OSW (po uzględnieniu dodatkowych kosztów i podatków prawdopodobnie też około 1700USD)

Mam pytanie czy znalazłoby się więcej chętnych?
Sprawa dotyczy głównie ‘optymalizacji’ importu motorów z Chin oraz innych komponentów.
yunak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 12:54   Post #2 (permalink)
Awatar yunak

OSW działa

Melduje ze zadanie zostalo wykonane, zbudowalem OSW
Jak napisałem w moim angielskim podsumowaniu (poniżej), jazda z Logitech G27 była jak przy zaparowanych szybach, z OSW kryształ

Obrazek z budowy w zalaczeniu.

Niestety wszystko o OSW jest po angielsku. Yunak:

OSW really works Next positive testimonial. After evaluating different options I decided to build OSW totally on my own. Finally I was able to close the total budget below 1100USD. Not sure if it will work for everybody as I had plenty of stuff in my basement which I happily reused. I was little afraid to order something in China but everything was ok.
I probably could be in the leading pack for cost optimization but as you see in the figure, size and internal construction might be far from beautiful models already presented (after this experience I would probably change some things..). The main factor which determined the construction, was huge power supply I purchased on auctions for 60USD. True, it is second hand but it is Telco grade 48V from Siemens (I believe it was from PBX shelf) and it could deliver up to 30A . Then of course I needed to add separate PS for 12V, 24V more fans but that was no cost just basement-sourcing. To make whole thing more fancy I added voltmeter and ammeter (this one supposed to show current taken by all components but it does not work well for Mig servo, I suspect that current is to variable). Another fancy addition is cheap car thermometer I can check temperature of internal components, so far my 48V baby is cold like stone .
Wiring looks little messy but I checked everything triple times with ohmmeter and everything started to work since first kick. I was paranoid about grounding, emission etc. Anyway I recommend to be patient exactly follow guides and not jump over described steps.
Driving experience? I confirm it is great. If I would compare that to my previous G27 wheel, it was like driving with fogged windows, you see something but all details are blurred. With OSW now it is crystal clear, probably it is even more detailed than real driver could get (inertia, slacks in steering system etc) but I think it is ok as real drivers could get feedback from other senses..
Good luck with building yours
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg OSW building.jpg (286,0 KB, 290 wyświetleń)
yunak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 13:15   Post #3 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

Brawo, muszę przyznać, że znakomicie to wygląda! Wydałeś na całość 1100 dolarów? Nieźle! To porównywalna cena do samej bazy CSW. Direct Drive zawsze będzie lepszy od przełożeń paskowych czy zębatych, sam miałem przyjemność pojeździć na AccuForce i różnicę czuć, choć moim zdaniem nie na tyle, by zmieniać CSW na Direct Drive (tzn kiedyś na pewno zmienię, ale chyba dopiero około 2017-2018 ). Powiedz, zestaw jest głośniejszy niż G27?
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 14:16   Post #4 (permalink)
Awatar yunak

Sama praca serwa jest bardzo cicha, w zależności na co się najedzie może trochę cichutko brzęczeć. Po tuningowaniu filtra z damperami i efektami można to usunąć. W dużym stopniu zależy to od gry-symulatora.

Największym źródłem hałasu może być ruch całej konstrukcji związany z bezwłądnością kierownicy. Przy najeździe na tarki kierownica wibruje i jeśli całą konstrukcja nie jest dobrze umocowana wtedy może być głośniej.

Generalnie jeżdżę na 30% mocy i muszę nieźle napierać. Przy 100% trzeba chyba mieć kierownicę od Jelcza...
yunak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 14:34   Post #5 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP GT3 2017

Cytat: Napisał yunak Zobacz post
Sama praca serwa jest bardzo cicha, w zależności na co się najedzie może trochę cichutko brzęczeć. Po tuningowaniu filtra z damperami i efektami można to usunąć. W dużym stopniu zależy to od gry-symulatora.

Największym źródłem hałasu może być ruch całej konstrukcji związany z bezwłądnością kierownicy. Przy najeździe na tarki kierownica wibruje i jeśli całą konstrukcja nie jest dobrze umocowana wtedy może być głośniej.

Generalnie jeżdżę na 30% mocy i muszę nieźle napierać. Przy 100% trzeba chyba mieć kierownicę od Jelcza...
No tak tylko widzisz, Ty wydales 1100 USD na czesci.
Nie liczysz swojej wiedzy i robocizny, a jak mawial Joker...

AccuForce zapewne zamawia wiecej towaru, wiec ma jeszcze nisze koszty zakupu bebechow itd. Sadze, ze im calosc za kiere wychodzi z 700-800 USD
Reszta to ich zarobek - tak prawie 100% narzutu. Problem w tym, ze oni nie sprzedaja 100.000 szt. miesiecznie. Sprzedaja niewielkie ilosci robione na zamowienie de facto, wiec musza zyc na duzej marzy, zeby sie oplacalo. Co wiecej w tej kwocie sa tez podatki, transport z Chin, pensje dla pracownikow, oplaty za fabryczke no i ... zysk. DUH!?
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112440 | Skill: 9.70 | OpenRating: 4596 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 15:33   Post #6 (permalink)
Awatar yunak

Na szczęście zdobywanie umiejętności kosztuje coraz mniej – głównie czas.. Mogę teraz odpłacić i podzielić się również za darmo..

Przyznaję, że jeśli bym miał oferować OSW na sprzedaż i zapewnić wsparcie, gwarancje, naprawy itp to cena musi być większa niż 2000USD (przy założeniu jakiegoś tam wolumenu..). Jednostkowe sprzedaże zupełnie nie mają sensu.
Są również rozwiązania pośrednie gdzie goście agregują zakupy wszystkich kluczowych komponentów i dodają płytki upraszające budowę – opcja dla mniej zaciętych majsterkowiczów.

Mam już pedały od Fanateca i jestem bardzo zadowolony, myślałem o CSW, ale Fanatec zmienił ceny i ich strategia USA vs Europa + koszty przesyłek są bardzo irytujące. Wtedy pojawił się też AccuForce z relatywnie niedużo większą ceną (też mają DIY) i prawie zacząłem zbierać $$$. Na szczęści natknąłem się na porównanie zrobione przez Barrego…

Nie miałem ‘przyjemności’ z CSW ani AccuForce - więc nie będę się wypowiadał. Z zaczytanych opinii wynika, że OSW i LeoBodnar mają przewagę, ponieważ nie używają silnika krokowego jak AF i mają więcej momentu obrotowego. Domyślam się, że simxperience jest nieźle wkurzone na Barrego, podobno pracują nad wersją AccuForce PRO2 z podobnym serwo, ale pewnie ze znacznie wyższą ceną.
yunak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 15:55   Post #7 (permalink)
Awatar FIK 2012

Witam dzisiaj kolega mi wlasnie podsunal link o tej kierownicy OSW i powiem ,ze bardzo mi zaimponowala .Byl bym nawet w stanie ja nabyc jak sprzedam Fanateca V2 tylko jak bys mogl Younak podpowiedziec ile lacznie by mnie kosztowalo wszystko ,zeby podpiac i grac ? No chyba ,ze skonstruujesz jedna wiecej dla mnie (cena do dogadania ) Pozdrawiam Fik
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 17:23   Post #8 (permalink)
Awatar yunak

Przyznaję, że przez moment zastanawiałem się nad komercyjnym budowaniem OSW, mimo że lubię majsterkować to w ciągu najbliższego czasu nie przewiduje takiego procederu. Są dwa powody,
1) generalnie nie mam problemów finansowych (chyba każdy kto myśli o OSW nie powinien takowych mieć ). Z tego powodu satysfakcjonujące mnie wynagrodzenie byłoby prawdopodobnie bardzo niesatysfakcjonujące dla kupujących…

2) obsługa posprzedażna. Martwi mnie sytuacja, gdy awarii ulegnie serwo, którego koszt importu z Chin wynosi około 1700PLN. Klient oczywiście ma prawo do naprawy i gwarancji i tu trzeba dołożyć do interesu. Miałoby to sens przy bardziej masowej produkcji, na co się jednak nie zanosi…

Podpowiedzi, co od wyceny (bez kosztów transportu) oraz linki do innych źródeł można znaleźć na:
OpenSimWheel Wiki - Open Sim Wheel

Inne linki
https://marcushwang.wordpress.com/20...wheel-project/
Sim Racing servo ffb systems : OSW & Bodnar
Najwięcej informacji jest na iRacing forum ale trzeba chyba być memberem
Log in | iRacing.com™ Motorsport Simulations
yunak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 18:10   Post #9 (permalink)
Administrator Forum
Awatar sobol

Czy jest ktoś mi w stanie rzeczowo uzasadnić lub pokazać jakieś pomiary dowodzące sensowności użycia silnika o mocy 1kW?
sobol jest offline  
Rating: 14167 | Skill: 3.98 | OpenRating: -440
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2015, 18:17   Post #10 (permalink)
Awatar FIK 2012

Ok dzieki za info Jestem memberem od kilku lat, wiec poczytam co i jak Pozdrawiam Fik !
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
accuforce, bitwa, bodnar, budowy, chetni, kierownic, leo, osw, topie

« Oculus | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania