Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Bitwa na topie kierownic: AccuForce, Leo Bodnar, OSW. Chętni do budowy?

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-02-2018, 01:09   Post #51 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Czy ktoś z Was robił upgrade z MMoS 2014 do SimuCube beta? Przymierzam się do tego jak pies do jeża, ale z tego co czytam, to pewnie warto. Wróciłem do AC po kilku miesiącach, ale wciąż moje DD jakieś takie nijakie jest względem iR. O 2DOF nie wspominam, bo to inna droga krzyżowa w AC.
TPS jest offline  

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

| CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2018, 19:07   Post #52 (permalink)
Awatar FRAJDA Daniel

Chodzi Ci pewnie o SimuCube Configuration Tool, przesiadłem się na to już dawno temu i szczerze polecam, pierwsze wrażenie to jak byś miał zupełnie inny sprzęt. Chłopacy testowali ten soft już na simexpo i twierdzą że na tym sofcie nie ma różnicy między OSW a Leo Bodnarem, oczywiście poza ceną
FRAJDA Daniel jest offline  
Rating: -450 | Skill: 0 | OpenRating: -294
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2018, 16:15   Post #53 (permalink)
Awatar Kowalski

Witam serdecznie wszystkich, pierwszy post. No i mamy nowy enkoder do OSW. Ledwo pojawił się pierwszy 2.1 miliona CPR SinCos enkoder do Mige a tu już jest 4.2 miliona Biss-C. Na forum iRacing larum, że ich nowy enkoder już nie jest nowy a ledwo co kupili.. hehe. Tak się składa, że mam już w domu taki zestaw OSW z Biss-C od Tomo i lada dzień będę podłączał jak dotrze panel z shifterami. Zobaczymy co to jest warte. Niektórzy na iRacing forum porównują to to do Leo Bodnara SimSteering 2 który nota bene też ma 4.2 miliona CPR, chyba przesadzają bo servo Kollmorgena jest lepsze. Kierownice mam aż 35 cm więc trochę amperów pociągnę. Gdyby ktoś chciał wymienić swój stary enkoder na najnowszy Biss-C to niestety kabel nie jest kompatybilny i wymaga wymiany lub przeróbki. Do starszych silników Mige potrzebna jest też przejściówka, inaczej nie da się zamontować enkoder Biss-C, bo mocowanie ma znacznie mniejszy rozstaw śrub. Do nowszych Mige da się zamontować i starsze i nowsze enkodery bez przejściówek.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2018, 22:08   Post #54 (permalink)
Awatar FIK 2012

Kolego to jak juz potestujesz to daj znac tutaj oki jak wrazenia bo jestem bardzo ciekawy jak to w praniu wyglada ten najnowszy endcoder .Pozdrawiam Grzesiek .Ile teraz caly koplet u Tomo kosztuje z tym najnowszym 4.2mil endcoderem jesli mozna wiedziec ?
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2018, 22:26   Post #55 (permalink)
Awatar sebna

Na wypadek gdybyś nie widział jeszcze:

https://www.youtube.com/watch?v=YpKAiEvcpSE
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-2018, 10:21   Post #56 (permalink)
Awatar Kowalski

To video znam oczywiście ale dzięki. Nie wiedziałem, że Tomo daje zniżki i kupiłem normalnie. Ceny są na stronie. Mam small Mige ale reszta jest pod large Mige bo może wymienię lub podkręcę do 26Nm, kto wie. Kable te droższe bo lepiej ekranowane, nie chcę mieć problemów z EMI. Zrobiłem dodatkowy grounding, wszędzie filtry ferrytowe, kupiłem nawet rekomendowaną kartę USB 2.0 na PCI Express przez Carlosa z SRC. Huby USB, czy użycie USB3.0 nie jest rekomendowane. Hub USB to wąskie gardło a USB3.0 nie jest tak naprawdę w 100% kompatybilne z 2.0. Dzisiaj, jutro pierwsze odpalenie bo już wszystko mam.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-2018, 11:35   Post #57 (permalink)
Awatar sebna

Cytat: Napisał Kowalski Zobacz post
To video znam oczywiście ale dzięki. Nie wiedziałem, że Tomo daje zniżki i kupiłem normalnie. Ceny są na stronie. Mam small Mige ale reszta jest pod large Mige bo może wymienię lub podkręcę do 26Nm, kto wie. Kable te droższe bo lepiej ekranowane, nie chcę mieć problemów z EMI. Zrobiłem dodatkowy grounding, wszędzie filtry ferrytowe, kupiłem nawet rekomendowaną kartę USB 2.0 na PCI Express przez Carlosa z SRC. Huby USB, czy użycie USB3.0 nie jest rekomendowane. Hub USB to wąskie gardło a USB3.0 nie jest tak naprawdę w 100% kompatybilne z 2.0. Dzisiaj, jutro pierwsze odpalenie bo już wszystko mam.
Link był dla FIKa

Tomo ostatnio jakiś mniej skory do upustów. Ale tak to jest jak ma więcej klientów niż czasu. Nie ma po prostu potrzeby dawać discountów bo i tak się nie wyrabia.

Ja za starych dobrych czasów kupiłem od niego OSW ze sporą zniżką w stosunku do ceny ze stronki

Zresztą za namową FIKa zdecydowałem się sam zrobić upgrade do SimCuba z IoniCuba

Powiem Ci, że ostatnio miałem większe problemy z kartami USB niż zewnętrznymi hubami. Ostatecznie dwie karty zwróciłem (jedna przestała działać po 6 miesiącach użytkowania za sprawą windows feature update) a został hub

Pozdrawiam
sebna jest offline  

| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-2018, 21:52   Post #58 (permalink)
Awatar Kowalski

Chłopaki ja oczywiście nikogo nie namawiam żeby coś tam zmieniać w swoim sprzęcie. To jest Wasza sprawa, nic mi absolutnie do tego. Osobiście podchodzę do tego w ten sposób, że jak paru kolesi którzy siedzą w temacie od lat i mają duży autorytet i ogromną wiedzę twierdzą, że hub to wąskie gardło i może powodować mikro błędy, mikro lagi, dropy.. itp to ja im wierzę. Taki hub może normalnie działać i użytkownik może nawet nie zauważyć, że sygnał ulega w jakimś tam stopniu degradacji. Podobnie jest z używaniem USB3.0 zamiast 2.0. Teoria mówi, że to nie ma kompletnie znaczenia, praktyka jest inna. Brak w 100% kompatybilności. Sprawdzona z OSW i rekomendowana karta przez Carlosa z SRC to StarTech PCI 4 USB 2.0 PEXUSB4DP. Jest ona na PCI Express, kosztuje aż 169zł. Ja ją kupiłem bo chcę mieć wszystko na tip top, co nie znaczy, że Wy musicie.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-2018, 23:26   Post #59 (permalink)
Awatar FIK 2012

Dzieki wielkie Seba za link za duzo nie patrze bo zas wydatek bedzie haha
FIK 2012 jest offline  
Rating: -146 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2018, 01:49   Post #60 (permalink)
Awatar Kowalski

Pojeździłem już AC i iRacing i powiem tak.... OSW z Biss-C jest jak sen. Normalnie dupę urywa. Jest tak dobry, że nie używam dosłownie żadnych filtrów czy efektów w SimuCube oprócz Filtra Rekonstrukcji który ustawiłem tylko na minimum czyli na 1. Normalnie nie ma takiej potrzeby. Niewiarygodne. Podobnie w AC, zero filtrów/efektów. Nawał informacji o nawierzchni czy zachowaniu samochodu jest porażający w porównaniu z moim starym T500RS. Logi,Thrusty, Fanateci wszystkie miały lag mniej więcej 20-30 ms, nawet drogi CSW 2.5 ma coś 27 ms. Nowe OSW ma jakieś 1-2 ms, czuć to natychmiast. Z łatwością poprawiłem swoje czasy.
LAR555 dobrze opisuje ten enkoder, nawet porównuje go ze starszymi wersjami a ma kilka rigów z OSW.....
"I am a circuit/rally driver and for the past two years I spend around 8 hours a day on OSW.I am living of building simulators and coaching other drivers by using OSW DD system. I have 10 Simucube wheels and I specialize in assetto corsa since it is very easy to work with."
"I’ve just done couple days of testing BISS-C encoder! Got to say its the same awesome feeling like when I’ve upgraded my rigs from 10k to sincos. It provides much more surface information and wheel rotation especially when returning to center from slides is a lot more realiastic. Overall the whole driving feel is getting more and more refined and I cannot be happier for all the work it has been done by @Mika and others in the process.

Relating to my last post about ffb tweaks I started using 4700hz on 10k encoders and sincos, but biss-c has a lot more to offer in the whole feedback range so I changed it to Unlimited. All other effects are disabled except from friction at 0.50 or 1.00… still havent decided on that. In game all dampings at 0.00 and overall feedback 32%"

"I have rigs with 10k encoder , Sincos and bissc standing side by side and a few racing drivers that I’m coaching approved my thesis over the last.few days… The most significant diference in feeling that you get instantly is the amount of infirmation to the wheel you get from the road. I always test the cars and force feedback on Nordschleife. On the last straight when you’re full throttle let go the wheel and there is all the difference crystal clear between all three encoders even on the same ffb settings.
And then all of the sudden drivers who were always a bit slower in reactions can catch porsche cup slides (like they do in reality) which was almost impossible until this day."
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
accuforce, bitwa, bodnar, budowy, chetni, kierownic, leo, osw, topie

« Oculus | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania