Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Dyskusja: bazy Thrustmastera - T500 vs T300 vs TX

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-04-2015, 18:21   Post #1 (permalink)
kaz
Awatar kaz

Dyskusja: bazy Thrustmastera - T500 vs T300 vs TX

Cze wszystkim (po długiej przerwie),

[Nie ma jeszcze takiego tematu na forum, a myślę, że by się mega przydał]

Słuchajcie, chodzi mi tylko o samą bazę - która z tych 3ech Thrustmasterowych baz jest aktualnie najlepsza (bez względu na cenę, bo chodzą w podobnych przedziałach)? Bo pedały i kółko nie ma znaczenia. Pedały fajowe mam, samo koło sobie jakieś dokupię jeśli będzie trzeba.

Słyszałem że TX jest technologicznie najlepsza bo ma to całe sławne Servo (?). Na stronie TX jest napisane:"FEATURING AN INDUSTRIAL-CLASS BRUSHLESS SERVOMOTOR" (TX Racing Wheel Ferrari 458 Italia Edition - Xbox One / PC Steering Wheel | Thrustmaster) O co tu biega? Chyba przecież żadna "popularna" kiera na rynku nigdy nie miała serwomotora o ile dobrze pamiętam? Czy serwomotor to jest to jakieś ostatnio sławne "Direct Drive" zarezerwowane dotąd tylko dla mega drogich kierownic zza oceanu? Doradźcie coś bo się nie za bardzo w tym orientuję, a na Accuwheel szkoda mi kasy więc wiecie...

W razie czego - mój aktualny stuff: CSPv2, TH8RS, Playseat WRC. No i mam póki co dwa Logitechy: G25 i G27 ale będę je sprzedawał więc pytanie w którą bazę isć. Kiedyś daaaawno temu miałem T500RS kupione za 600zł (i Lesiu je ode mnie odkupił do testów), potem na kilka lat olałem simracing, teraz wracam bo dostałem od braciszka konto w iRacing z jeszcze 2year subskrypcją, 100% cars & tracks i z dużą ilością iR$ więc szkoda by się zmarnowało (bo nie wiem czy konto iR można sprzedawać?).
kaz jest offline  

Ostatnio edytowane przez kaz : 29-04-2015 - 18:34
3xLCD+dash/T300GTE/CSPv2+Mugen+BlackClrKit/H-shifter by Ryzykfizyk+SQ Selespeed/Playseat WRC Alcantara+GearshiftSupport+HolderPro///iR 100% content/Dirt Rally///W przeciwieństwie do simracingu, Jezus jest real.

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-2015, 21:22   Post #2 (permalink)
Awatar brrupsz

TX lub T300RS.
brrupsz jest offline  
Rating: 8278 | Skill: 13.06 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-2015, 21:23   Post #3 (permalink)
Awatar Larus

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Larus
Warto by dodać słowo o awaryjności tych sprzętów (szczególnie na tle Logitecha). Te nowe Thrusty nie mają dobrej prasy pod tym względem.
Larus jest offline  
Rating: 130624 | Skill: 9.47 | OpenRating: 0
Logitech DFP | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-2015, 22:43   Post #4 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Cytat: Napisał Larus Zobacz post
Warto by dodać słowo o awaryjności tych sprzętów (szczególnie na tle Logitecha). Te nowe Thrusty nie mają dobrej prasy pod tym względem.
Już parę razy pisałem o tym w innych wątkach. Miałem TX który padł mi po ok miesiąc - max dwa i wymieniłem na T300 który od pewnie roku już ani razu nie dał mi żadnego znaku że ma coś być z nim nie tak ( było coś na początku ale już teraz nie pamiętam czy to TX czy t300 )
Porównanie mam też z T500 ( parę razy jeździłem ) i mogę tylko powiedzieć że w mym odczuciu T500 jest mocniejszy FFb ( co potwierdzą inni ) i jest trochę wolniejsza od T300 przy kontrach ( jak by silnik stawiał większe opory ). Co do reszty informacji, to za mało miałem do czynienia z T500.
No i co pewnie ważne, to jeździłem na innych kierownicach - nie wiem co by było przy tych samych kółkach.

Przypomniałem T300 2-3 razy zapętliła mi się przy kalibracji i latała od lewej do prawej aż do wyłączenia z prądu lub odpięcia usb. Po aktualizacji do najnowszego softu nie zdarzyło mi się to ani razu.
Dab_Dudek jest offline  

Ostatnio edytowane przez Dab_Dudek : 29-04-2015 - 22:59

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2015, 10:39   Post #5 (permalink)
Awatar Marklar

Nawet mnie nie straszcie. Właśnie zamówiłem T300RS. Mimo, że moja G25 trzyma się dobrze po 7 latach, to zachciało mi się czegoś nowego i działającego z PS4.
Marklar jest offline  

| Logitech G25 + LC | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2015, 13:30   Post #6 (permalink)
Awatar mataman

Nie straszcie czym? Opinie nt awaryjności T300 są mocno przesadzone. Mój egzemplarz od października nie sprawił nigdy żadnego problemu.
mataman jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2015, 20:10   Post #7 (permalink)
Awatar brrupsz

Miałem 3 TX'y. Dopiero trzeci nie sprawiał problemów. Pierwsze T300RS, które kumpel zamówił było zwalone (terkotało i miało mocny bierny opór) - nówka Redcoon. Więc tak - te kierownice są awaryjne. Niemniej jednak wymiatają feelingiem T500RS i jeżeli miałbym wydać pieniądze to tylko T300RS/TX. Mimo awaryjności.
brrupsz jest offline  
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2015, 18:07   Post #8 (permalink)
kaz
Awatar kaz

Ok, dzięki chłopaki! Czyli już wiem, że baza T500 jest zdecydowanie najgorsza z tych trzech baz. [Pomijamy awaryjność oczywiście, od czego jest gwaracja ]

Ale o co biega z tym całym "INDUSTRIAL-CLASS BRUSHLESS SERVOMOTOR" w TX? gdzie jest haczyk bo o ile dobrze rozumiem to w takim razie za 1250zł mamy kierownicę (TX) która ma podobne features'y jak CSWv2 ClubSport Wheel Base V2 Servo US - ClubSport czyli:
-brushless servo motor
- belt drive

I drugie pytanie: czy baza TX faktycznie jest lepsza od bazy T300? pomijamy oczywiście obręcz bo wiadomo że ta jes lepsza w T300RS lub T300GTE
kaz jest offline  
3xLCD+dash/T300GTE/CSPv2+Mugen+BlackClrKit/H-shifter by Ryzykfizyk+SQ Selespeed/Playseat WRC Alcantara+GearshiftSupport+HolderPro///iR 100% content/Dirt Rally///W przeciwieństwie do simracingu, Jezus jest real.

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Własny układ H | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2015, 19:00   Post #9 (permalink)
Awatar brrupsz

Z tego co wiem baza T300 i TX to to samo. Różnią się zakresem obrotu (T300 ma chyba 1080, a TX 900 stopni). Brushless motor to po prostu bezszczotkowy silnik. Możliwe, że CSWv2 ma mocniejszą bezszczotkę, ale z drugiej strony obręcze do CSWv2 ważą minimum 2kg (mam rację?), a te do TX i T300 chyba kilogram. Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę.
brrupsz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2015, 22:16   Post #10 (permalink)
DAK
Administrator iRacing
Awatar DAK

TX najlepsza baza, z jaką ja osobiście miałem styczność. A trochę tego było po drodze: Logi (G25, G27, DFP, DFGT, Momo), Fanatec CSW, T500RS i teraz przyszła kolej na TX.

Wrażenia z jazdy -jak dla mnie- są lepsze, niż w dużo droższej Club Sport Wheel, która nadrabia jakością wykonania.

FFB jest detaliczny, precyzyjny, czuły i mięsisty. Pracuje wyraźnie ciszej niż T500RS (V4).

Pytanie tylko ile pochodzi
DAK jest offline  
Rating: 9862 | Skill: 5.87 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
bazy, dyskusja, t300, t500, thrustmastera

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania