Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Kolejna kierownica 2000 - 3000 zł.

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-11-2017, 21:59   Post #1 (permalink)
Awatar Sova

Kolejna kierownica 2000 - 3000 zł.

Witam, postanowiłem zmodernizować komputer oraz zmienić w końcu kierownicę na coś porządnego. Odkąd pamiętam "jaram się" simami, przerabiałem już wiele gier GTR-y, RBR, LFS, cała masę arcadówek (chociaż te do mnie nie przemawiają), a obecnie nagminnie ujeżdżam Assetto Corsa. I właśnie najbardziej pod tą grę chciałbym sobie ulepszyć sprzęt.

Kierownic też już miałem kilka, pierwsza to jakaś typowa zabawka za chyba 100 zł, tandeta straszna sam plastik nawet nie pamiętam nazwy, czasy GTA1, druga już o niebo lepsza Logitech MOMO Racing Force, kolejna Logitech G25 i obecna Logitech G27. Mam ją już naprawdę długo, kupiłem zaraz po premierze i cały czas działa bez najmniejszego problemu. Tylko co z tego, że działa, jak wrażenia z jazdy już nie te co kiedyś i człowiek chciałby coś bardziej realistycznego, więc założyłem ten temat, żeby rozwiać moje wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję.
Napisałem w tytule, że szukam kiery do 3000 zł, ale tak naprawdę mógłbym wydać więcej - tylko pytanie CZY WARTO? Sporo dzisiaj się naczytałem waszego forum i w tych pieniądzach przewija się w sumie tylko Thrustmaster TX, T300, T500 lub Fanatec CSL.

Jest jeszcze Thrustmaster T-GT ale o nim nie znalazłem ani słowa, co to za kierownica?

Ogólnie najbardziej pcha mnie w stronę T500RS, bo z tego co piszecie jest praktycznie bezawaryjna, ma dobre pedały, silny FFB (chociaż akurat ja nie lubię aż tak mocnych), oczywiście do tego shifter i gra gitara

Jest jeszcze coś ciekawego, wartego uwagi, a może kupić coś innego i zmodować? Dodam jeszcze, że nie jestem jakimś maniakiem (przynajmniej do tej pory nie byłem ) i lubię sobie trochę pograć, ale nie gram całymi dniami i nocami.
Czy odczułbym sporą różnicę pomiędzy kierownicą powiedzmy za 2000 - 3000 zł a np. taką za 5k zł?
Sova jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2017, 22:17   Post #2 (permalink)
Awatar Glaniu

Jeżeli budżet nie gra roli to myślę że warto w OSW pójść i będziesz miał spokój z jakością doznań jak i trwałością

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Glaniu jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2017, 22:44   Post #3 (permalink)
Awatar Sova

Cytat: Napisał Glaniu Zobacz post
Jeżeli budżet nie gra roli to myślę że warto w OSW pójść i będziesz miał spokój z jakością doznań jak i trwałością

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Z tym budżetem to nie do końca tak, najlepiej jakbym się zmieści w tych 2-3k zł. Zadałem tylko pytanie czy czuć dużą różnicę w droższych kierownicach i czy jest to dobra opcja dla kogoś kto nie jest maniakiem.
Sova jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2017, 23:27   Post #4 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Moim zdaniem teraz masz dwie obpcje mieszczące się w budżecie i jedną delikatnie ponad (albo troche bardziej niż troche)

1. T500 - Tak jak powiedziałeł, mocny FFB, bezawaryjność i niezłe pedały pudełkowe. Cena około 2000zł za NOWĄ więc możesz dołożyć i kupić jakąś obręcz z ruchomymi łopatkami czyli jakieś GTE, Alcantare albo F1 Wheel jeśli gustujesz w openwheelach.

2. TS-PC - Nowsz konstrukcja, teoretyczne dziecko T300 i T500 (bezszczotkowy silnik daje gładkość T300, a poprawione chłodzenie i ogólny projekt powinien gwaranctować bezawaryjność). Do kierownicy w pudełku nie dają żadnych pedałów więc musiałbyś dokupić T3PA lub T3PA PRO. W takim założeniu okolice 3000zł. Jeśli byś się pokusil na pedały Fanateca V3 to przy zakupie nowych wyjdzie około 4000zł za całość, przy używanych (żadko się pojawiają i szybko znikają bo to zwyczajnie bardzo dobry zestaw pedałów na LC) stosunkowo mniej, myśle, że okolice 3500zł.

3. Wersja nie patrząca na budżet to Fanatec CSWv2.5 wraz z pedałami Fanatec CSP v3 i jedna z kierownic Fanateca. Zależnie od kierownicy cena takiego zestawu to 4500-6000 tys. więc to już znaczna kwota, ale i sprzęt z wyższej półki. Z CSW wyżej można iść już tylko w OSW DD.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2017, 23:50   Post #5 (permalink)
Awatar Adakar

rF2 SMP GT3 2017

Cytat: Napisał Sova Zobacz post

Jest jeszcze coś ciekawego, wartego uwagi, a może kupić coś innego i zmodować? Dodam jeszcze, że nie jestem jakimś maniakiem (przynajmniej do tej pory nie byłem ) i lubię sobie trochę pograć, ale nie gram całymi dniami i nocami.
Czy odczułbym sporą różnicę pomiędzy kierownicą powiedzmy za 2000 - 3000 zł a np. taką za 5k zł?
T500 + pedaly CSP3 Fanatea
Adakar jest offline  
Screw You guys ... I am out of here ...

Rating: 112540 | Skill: 9.71 | OpenRating: 4696 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-2017, 10:22   Post #6 (permalink)
Administrator Portalowy
Awatar Zinho

rF2 Megane Trophy 2016 I

Warto kupić nową bazę + używane CSP V3. Pedały te są raczej BTL, a bazy lubią się psuć. Za taki zestaw, jak wspominał Danonak, nowa TS-PC + CSP V3 używki to wydatek ok. 3300-3400, a zestaw kozak.

Generalnie co do skoków jakościowych to jest tak, że najbardziej zauważalny jest przy przesiadce z pedałów logitecha/thrustmastera na pedały Fanateca i z bazy opartej na paskach na bazę direct drive (moim zdaniem jest większy niż w przypadku przesiadki z bazy zębatkowej na bazę "paskową"). Jeśli ja miałbym do wydania 3000zł szukałbym używanych CSP V3 i używanej bazy T300 Alcantara, a jak coś zostanie, dokupiłbym shifter.
Zinho jest offline  
Rating: 104795 | Skill: 9.48 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-2017, 16:04   Post #7 (permalink)
Awatar Sova

Dzięki chłopaki za odpowiedzi Narobiliście mi apetytu na te pedały CSP V3, tylko z używanymi może być problem, trzeba by było na nie polować. Koszt nowych to 380 $ z przesyłką na Amazonie czyli niecałe 1400 zł, to chyba warto tyle dać, skoro są to już pedały z bardzo wysokiej półki i posłużą długie lata?

Jeśli chodzi o bazę to pokusiłbym się o TS-PC tylko nie pasuje mi w niej obręcz, wolałbym "zwykłą", okrągłą. Za ile mógłbym sprzedać tą co jest w zestawie i kupić jakąś inną dobrą?

Albo faktycznie dokupić t300 lub t500, sprzedać pedały jeśli byłyby w komplecie i po kłopocie.

Shifter zawsze można dokupić później, tu się nie pali.
Sova jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-2017, 16:50   Post #8 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Kupno dodatkowej GTE w sklepie to jakieś 299zł więc chyba lepiej mieć coś okrągłego i coś do open wheel'ów niż tylko coś okrągłego. Ja przykładowo odkąd rozebrałem i zacząłem modować moją F1 obręcz do Thrusta to nie odpaliłem ani razu F1 2017 od Codemasters bo zwyczajnie nie dobrze jeździ się z obręcza okrągła (a mam GTE, Alcantara i oryginalną obręcz T500)
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2017, 09:59   Post #9 (permalink)
Awatar MariuszB35 PL

Tu jeden z "alienów" w grze project cars 1 sprzedaje swoją kierownicę TS-PC [S] Thrustmaster TS-PC Racer
Kierownica THRUSTMASTER TS-PC Racer (7033521021) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Do tego dokupisz pedalsy za 400 thrusta lub Fanateca za trochę więcej i masz fajny zestaw, Obręcz możesz dokupić tak jak Danonak wspomniał za około 300 zeta GTE
Lub na Allegro są t500 w dobrej cenie i z pedalsami w wersji PRO (dają rade) za 1900 http://allegro.pl/kierownica-z-pedal...974823437.html

Za 3 k masz zestaw TS-XW z fajerą Sparco i przyzwoitymi pedalsami http://allegro.pl/kierownica-thrustm...035881574.html
MariuszB35 PL jest offline  

Thrustmaster TX Racing Wheel | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2017, 16:47   Post #10 (permalink)
Awatar joseph

Cytat: Napisał Sova Zobacz post
Koszt nowych to 380 $ z przesyłką na Amazonie czyli niecałe 1400 zł
Z Amazonu amerykańskiego nie wysyłają do Polski więc pozostaje sklep Fanateca a to już wydatek rzędu 1600 zł. Ja czekam do Black Friday - może będzie jakaś promocja, jeśli nie to raczej będę zamawiał - można się umówić powinna być tańsza wysyłka.
joseph jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2000, 3000, kierownica, kolejna

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania