Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Kupno używanej Logitech drive force gt

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-08-2015, 15:44   Post #1 (permalink)
Awatar picek

Kupno używanej Logitech drive force gt

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, i stoje przed kupnem pierwszej kierwonicy PC. W oko wpadła mi używana kierownica Logitech drive force GT w moim mieście. Link:OKAZJA! Kierownica LogiTech Legnica

O co wypytać sprzedawce ? Co w tych kierownicach sie psuje, żeby wiedzieć na co patrzeć. Będzie to moja pierwsza kierownica i nie chciałem kupować jakiegoś chłamu z auchana za 150zl, wole kupić porządną ale używaną. Kierownica będzie używana w grze The Crew i chciałbym pograć w LFS, ponieważ jestem fanem driftu, a w przyszłości chce kupić jakieś gry symulacyjne.
Czy jest to dobra kierwonica za te cene ? Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam Picek
picek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 17:35   Post #2 (permalink)
Administrator Forum
Awatar sobol

Cena dobra, kierownica również dobra.
W kierownicach pada najczęściej enkoder - nie sprawdzisz w jakim jest stanie bez rozbierania kierownicy. Pierwsze objawy - kierownica po kalibracji jest skrzywiona o kilka stopni, mimo, że w grze/sterowniku jest prosto (kierownica po kalibracji może być też skrzywiona przez wyrobioną przekładnię, ale to musi być duży przebieg).
Ważne również gdzie była trzymana - jeżeli w mocno wilgotnym pomieszczeniu to źle, bo w silniku pył ze szczotek wraz ze smarem i kurzem tworzy maź, która znacznie obniża rezystancję silnika, co bardzo szybko wykańcza tranzystory sterujące.

W skrócie - ma się prosto kalibrować, nie powinna być trzymana w wilgotnych pomieszczeniach. No i oprócz odgłosu pracy przekładni zębatej i silniczka elektrycznego nie powinno być słychać nic niepokojącego. W dwie strony opór powinna stawiać taki sam.
sobol jest offline  
Rating: 14607 | Skill: 4.34 | OpenRating: 49
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 18:16   Post #3 (permalink)
Awatar picek

Jeszcze moge taką wybrać: Kierownica logitech Formuła Force EX STAN IDEALNY Legnica

Poczytałem o niej i ma zbyt mały promień skrętu, wybiorę ją jak by nie wyszło z force GT.
picek jest offline  

Ostatnio edytowane przez picek : 12-08-2015 - 18:32
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 18:59   Post #4 (permalink)
Awatar picek

Cytat: Napisał picek Zobacz post
Jeszcze moge taką wybrać: Kierownica logitech Formuła Force EX STAN IDEALNY Legnica

Poczytałem o niej i ma zbyt mały promień skrętu, wybiorę ją jak by nie wyszło z force GT.
force GT już ktoś kupił więc chyba wezmę tą force ex. Zapłace za nią 100zł. Wystarczy na początek ?
picek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 19:01   Post #5 (permalink)
Awatar thooorn

Nie, bierz DFGT. Ta EX ma obrót tylko 180st, a DFGT 900st. W drifcie przydaje się większy obrót.
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 19:29   Post #6 (permalink)
Awatar brrupsz

Nie bierz kiery, która nie ma 900 stopni obrotu. Szkoda kasy szczególnie, że używane dfgt/g25 można dostać teraz za frytki.
brrupsz jest offline  
Rating: 8278 | Skill: 13.06 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 19:32   Post #7 (permalink)
Awatar picek

Tylko, że ja chce wydać 150zł bo więcej mi szkoda , bo nie wiadomo czy mi się to spodoba. Najwyżej w przyszłości kupie coś lepszego. Cena za nią to 120zł.
picek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 19:39   Post #8 (permalink)
Awatar thooorn

W takim razie ja mam DFGT za 150zł+przesyłka. Moja nie jest w idealnym stanie, trochę zmęczona, ale nadal sprawna.

[S] Logitech DFGT [150zł]
thooorn jest offline  

Rating: 114324 | Skill: 12.58 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2015, 20:05   Post #9 (permalink)
Awatar MaxRage

EX nie polecam, szczególnie używanej, dość szybko robia sie luzy no i ten zakres skrętu 180 to nie podriftujesz i w The Crew też się będzie źle grało, wiem bo troche grałem
MaxRage jest offline  
Rating: 25661 | Skill: 8.71 | OpenRating: 1160
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-2015, 03:18   Post #10 (permalink)
Awatar brrupsz

W tym sęk, że na Force EX możesz mieć kiepskie wrażenia i simracing się nie spodoba. Uwierz mi, lepiej chwilę dozbierać, okazyjnie kupić i w razie czego odsprzedać. Ja tak robiłem z różnymi kierownicami.
brrupsz jest offline  
Rating: 8278 | Skill: 13.06 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
drive, force, kierownica, kupno, logitech, uzywana, uzywanej

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania