Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Pierwsza kierownica : G29 czy T150 RS PRO

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-12-2018, 16:47   Post #1 (permalink)
Awatar Derviusz

Pierwsza kierownica : G29 czy T150 RS PRO

Witam otóż budżet jest ograniczony. Chciałbym kupić pierwszą kierownicę na PC :

(musi mieć sprzęgło i manualną skrzynie biegów)

Na oku mam poniższe kierownice:

T150 RS PRO

logitech g29

zatem g29 bedzie tanszym wyborem poniewaz skrzynia biegow manualna kosztuje 180 zł a razem z kierownica kosztowaloby to 1050zł

T150 RS PRO tansza kierownica z pedalami chociaż skrzynia biegów kosztuje ponad 600 zł więc jeśli bym kupił na święta T150 to skrzynie dopiero z 6 miesięcy później. A zależy mi na tym żebym już odrazu miał kierownice i skrzynie biegów manualną

Chciałbym przypomnieć że to będzie moja pierwsza kierownica A i jeszcze dodam że na początku będe grał tylko w ets 2 ale potem już zaczne na poważnie grać w gry wyścigowe itp.\

PS: słyszałem o martwej strefie w G29, czy jest ona tak bardzo odczuwalna ?
Derviusz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2018, 20:27   Post #2 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Kup T150 Pro i do tego przykładowo SHH shifter. Albo używkę T3PA jak znajdziesz.

Na G29 nie ma co się oglądać nawet.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2018, 21:18   Post #3 (permalink)
Awatar Derviusz

A gdzie to kupić?
Derviusz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2018, 21:24   Post #4 (permalink)
Awatar Derviusz

Cytat: Napisał Danonak Zobacz post
Kup T150 Pro i do tego przykładowo SHH shifter. Albo używkę T3PA jak znajdziesz.

A moze jakas skrzynia biegow np z logitecha i przejsciowke? daloby rade tak do PC ? a T3PA to nie czasami pedaly? Bo ja chce skrzynie biegow manualna a nie pedaly xD

A nie wystaczy mi na poczatek G29 ? Widziałem streamerow i wiekszosc mialo G29 a to jest moja pierwsza kierownica więc jestem lajkem
Derviusz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2018, 22:33   Post #5 (permalink)
Awatar Sadek

Sluchaj, ja zaczynalem od duzo gorszej kierownicy niz g29 i tez mialem fun. Potem jak wsiaklem w temat, to wymienialem systematycznie na lepszy sprzet. Danonak ma podejscie ekonomiczne i po czesci kieruje sie rozsadkiem. Lepiej wydac na lepszy sprzet troszke wiecej pieniedzy niz wydawac na gorszy sprzet, potem go sprzedawac i znowu wydawac pieniadze na lepszy. Wtedy jak sobie podliczysz, to wyjdzie cie drozej, ale bedzie to rozlozone w czasie i tego tak nie odczujesz.
Ja jeszcze do niedawna jezdzilem na g25 i na poczatek jest to dobry sprzet. Nie, zaluje ze w nia kiedys zainwestowalem. Moim zdaniem mozesz brac spokojnie. Sam mam teraz podobny dylemat, bo chce kupic synowi na gwiazdke , a mam ograniczony budzet. Pewnie mu wezme g29.
Sadek jest offline  
Rating: 57353 | Skill: 6.38 | OpenRating: 0
Logitech G25 | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2018, 01:19   Post #6 (permalink)
Awatar barman_pl

Cytat: Napisał Danonak Zobacz post

Albo T150 i reszta na arduino
barman_pl jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Logitech G25 + LC | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2018, 10:59   Post #7 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Cytat: Napisał Derviusz Zobacz post
A moze jakas skrzynia biegow np z logitecha i przejsciowke? daloby rade tak do PC ? a T3PA to nie czasami pedaly? Bo ja chce skrzynie biegow manualna a nie pedaly xD

A nie wystaczy mi na poczatek G29 ? Widziałem streamerow i wiekszosc mialo G29 a to jest moja pierwsza kierownica więc jestem lajkem
Tak, T3PA to pedały. Pomyliły mi się oznaczenia kodowe. Miałem na myśli TH8A czyli skrzynie od Thrusta.

Nie patrz na streamerów bo w większości Ci ludzie nie wiedzą nic na temat ścigania się i sprzętu. Chociaż są tam jakieś wyjątki.

SHH Shifter można kupić od producenta
https://www.shiftershh.com/en/
Wystarczyło wpisać "SHH Shifter" w google.

Skrzynia biegów od Logiego jest taka zabawkowa. Dużo plastiku, krótka dźwignia i ogólnie można dać dzieciom do zabawy.

A w tej samej cenie można dostać G29 i T150 Pro (ba, nawet T150 Pro można dostać taniej) więc jeśli wybierać coś to chyba to lepsze? Czyli właśnie T150 Pro ze względu na mechanizm hybrydowy w środku, a nie zębatki tak jak ma to miejsce w G29.
Danonak jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2018, 18:50   Post #8 (permalink)
Awatar StewieG

Cześć wszystkim!

Nie chce zakładać nowego wątku, bo też jak kolega zastanawiałem się nad T150RS PRO a G29 (obie obecnie za 850zł), trochę poczytałem i skłaniam sie ku T150RS PRO, ale chciałbym jeszcze o coś zapytać.

Czy uważacie, że T150RS PRO będzie rozsądną bazą do dalszego rozwoju, uwzględniając niewielki budżet początkowy? Chodzi mi o to, żeby w przyszłości zostawić T3PA i TH8A (dokupione trochę później) i zmienić ewentualnie kierownice na lepszą, a potem jak dalej będę się chciał w to bawić, zmienić pedały i shifter.

Co myślicie o takim planie? Może jest jakaś inna, lepsza droga?

@Danonak, bardzo mi zależy na Twojej wypowiedzi.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

PS.: Dla zainteresowanych w wyborze miedzy tymi dwiema kierownicami polecam te filmiki, jeżeli sami na nie nie wpadliście:

T150: https://www.youtube.com/watch?v=uvynGx_pgl8
G29: https://www.youtube.com/watch?v=DxT2UOmHN-I
StewieG jest offline  

Ostatnio edytowane przez StewieG : 07-12-2018 - 19:04
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-2018, 00:18   Post #9 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Jeśli potraktujesz T150 Pro jako przystanek w drodze do lepszego sprzętu to jak najbardziej warto ją kupić. W zestawie dostajesz pedały T3PA właśnie (te zwykłe, nie pro) które z zamontowanym brake modem powinny działać całkiem przyjemnie. Sama kierownica jest bardzo przyjemną konstrukcją, lecz z racji ceny oczywiście producent musiał pójść na pewne ustępstwa. I właśnie dlatego nie można w niej wymieniać obręczy tak jak w modelach od T300 w góre, oryginalna obręcz to jednak tylko guma, a nie żadna skóra czy alcantara i moc samej kierownicy nie powala (lecz akurat tutaj jak najbardziej jest wystarczająca dla przeciętnego simracera. Ja sam mam preferencje takie, że lubię mocny FFB i nawet T500 była dla mnie za słaba)

Jeśli masz mały budżet na początek to warto przycelować właśnie w T150 PRO, w późniejszej fazie dokupić jakiś h-patern (TH8A, SHH Shifter albo co tam Ci się spodoba). W dalszej kolejności zostawiłbym bazę i kupił jakieś pedały z loadcell'em (Fanatec CSR Elite, CSL Elite bądź już dużo droższe ClubSport'y V3). A na sam koniec w jednym zakupie poleciłbym przeskok na jakąś dużo lepszą kierownice plus stelaż. Przykładowo TS-PC/T-GT/CSL Elite/CSW V2 plus Simetik K2/SimLab/Heusinkveld

To jest taka najbardziej rozsądna i ekonomiczna droga do fajnego sprzętu. Jasne - można kupić lepszą kierownicę szybciej jeśli gumowa obręcz będzie Ci mocno przeszkadzać, ale przy jeździe w rękawiczkach akurat ten aspekt nie powinien Cię odrzucać. Z pewnością dużo większą frajdę jak i korzyści na torze da Ci w pierwszej kolejności wymiana pedałów T3PA z zestawu T150 Pro na pedały z LC.

Dobra, rozpisałem się trochę. Jak byś coś jeszcze potrzebował to pisz. Staram się odwiedzać forum regularnie to raczej zauważę jak pojawi się coś w temacie.

PS> Moim zdaniem nie warto iść drogą T150->T300->T500->TS-PC/CSL Elite->T-GT/CSWv2
Zwyczajnie różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami cenowymi kierownic nie rekompensują kwoty w PLN'ach którą trzeba włożyć do zmiany sprzętu. Lepiej robić większe skoki czyli przykładowo T150->TS-PC/CSL Elite->CSWv2 lub OSW
Danonak jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-2018, 01:32   Post #10 (permalink)
Awatar StewieG

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz! Słuszna uwaga z tymi pedałami. Chyba zrobie tak jak piszesz, tylko jak koledzy z forum, machnę ją sobie taśmą do rakiet tenisowych. Teraz mam, już chyba od nastu lat, tego czerwonego momo forcea, i fajnie sie go trzyma, ale może rękawiczki to dobry pomysł.

Boje się zakupu tego Fanateca na początek, ze względu na awaryjność, bo nie ukrywam, że CSL z CSP v3 wygląda z opisów ciekawie.

Stelaż będzie dużo szybciej, tylko musze znaleźć w internecie coś prostego na wzór do wyspawania.
StewieG jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
czy, g29, kierownica, pierwsza, pro, t150

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania