Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Pomoc w wyborze kierownicy

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-07-2017, 08:16   Post #121 (permalink)
Awatar Arni

Da się dokupić ten conical brake mod, ktoś to robi sam? W sumie wygląda to idiotycznie prosto, blaszka, śruba, guma, tylko pewnie klucz w znalezieniu odpowiednio trwałej i odpowiednio sztywnej/sprężystej gumy
Kurde kombinują, tak dumam bo albo brać T150PRO albo wyższy model z ciulowymi pedałami, lub bez jesli używana i dokupić pedały oddzielnie.
Jeśli w zestawach PRO brak conical brake mod, to znowu bliżej mi do drugiej opcji i tka wkoło Macieeju
Arni jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2017, 09:04   Post #122 (permalink)
Awatar Sadek

Jak juz sie zastanawiasz to rozwaz zakup samej kierownicy i osobno pedalow z LC. Zaden breake mode czy inny conical.
W sumie to te ostatnie przypominaja mi jak do pedalow od dfgt na hamulec zakladalem gume bagazowa, albo pod pedal wkladalem najtwardzsza mieszanke pilecznki od squasha. Breake mod jak talala
Sadek jest offline  
Rating: 57353 | Skill: 6.38 | OpenRating: 524
Logitech G25 | Fanatec CSR Elite Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2017, 11:17   Post #123 (permalink)
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha

Sadek ma rację.

Ja mam T150 i zainwestowałem w pedały CSP v2 - w używane oczywiście. Po ciężkich negocjacjach ze sprzedającym i moją "księgową" kupiłem jeszcze na gwarancji za 750 zł bodajże. I to była najlepsza inwestycja. Inny wymiar hamowania. Piłeczki,gąbeczki srututeczki i inne przerabiałem - w porównaniu do load cell to prowizorka.

Co do T150 to bardzo sobie ją chwalę zwłaszcza za ffb. Jest płynny, może słaby, słabszy niż w DFGT na pewno, ale za to "wszystkowyczuwalny", na prawdę przy dobrym ustawieniu bardzo szczegółowy. Znaczy niby można ustawić mocniejszy ffb, ale wtedy właśnie ta szczegółowość zanika, więc eksponuje siły periodic, zmniejszam constant i ustawiam overall strength nie za silny - tak aby jak najwięcej czuć.
modlicha jest offline  

Rating: 50649 | Skill: 4.06 | OpenRating: 1182
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 13:59   Post #124 (permalink)
Awatar primo3001

Jaką kierownicę kupić?

Witam! Chciałbym kupić kierownicę, ale nie mam z nimi doświadczenia. Nie wiem które modele są dobre, a które nie. Rok temu kupiłem Tracera za 140 zł i bardzo mi się spodobało granie kierownicą. Tracer jest jednak modelem bardzo budżetowym, więc ma wady w postaci martwej strefy po środku, niskiej precyzji (jazda po względnie prostych drogach to spore wyzwanie) i 180* skręcie koła kierownicy.

Chciałbym by kierownica była wyposażona w sprzęgło, H-shifter i manetki do zmiany biegów. 900* skręt koła kierownicy nie jest aż tak istotny, jednak ważna jest dla mnie precyzja przy minimalnych korekcjach toru jazdy i brak martwej strefy po środku. Nie będę oryginalny jeśli powiem, że chętnie zobaczył bym taką kierownicę w możliwie najniższej cenie. Zdaję sobie sprawę, że nie są to tanie rzeczy, dlatego wolę zasięgnąć opinii ekspertów. Nie mam ustalonego budżetu na kierownicę. Chciałbym żeby była optymalna w stosunku jakość - cena.

Mam jeszcze pytanie dot. sprzęgła w takich kierownicach. Działa ono na zasadzie 0 - 1, czy płynnie, jak na przykład pedał gazu?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
primo3001 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 14:25   Post #125 (permalink)
Administrator rFactor 2
Awatar modlicha

Ostatnio 2 miesiące było wałkowane to na forum w wątku którym piszesz czyli "kierownicę... " kilkanaście razy.
Zarezerwuj sobie 1-2 godziny i przeczytaj te wątki i zdanie sobie wyrobisz.

Odpowiem Ci tylko krótko.

T150 Rs Pro (z pedałami T3PA)
lub
TMX RS Pro (z pedałami T3PA)

Uważaj są wersje "zwykłe" T150 i TMX i mają kiepskie plastikowe pedały w zestawie.

do tego H-shifter thrustmastera TH8A (kompatybilny z w/w kierownicami)

~900 + ~600 = 1500 zł

I to już zestaw bardzo dobry na simracing, na początek i nie tylko.

Taniej nic nie ma, zawsze można iść w kierunku - > drożej = lepiej.

W podobnej cenie Logitecha G29 nie polecamy ogólnie tutaj. Mniej precyzyjne, "martwy" środek, klekot i hałas zębatek.

P. S. Sprzęgło działa płynnie, aczkolwiek coś co zbliża się w odczuciu do tego z samochodów to dopiero od Fanateców CSP v2
modlicha jest offline  

Rating: 50649 | Skill: 4.06 | OpenRating: 1182
| Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 15:50   Post #126 (permalink)
Awatar primo3001

Dzięki. Do tego tematu o którym wspomniałeś zajrzę wieczorem A teraz mam jeszcze jedno pytanie. O ile kierownica i jej cena są dobre, to shifter za 600 zł wydaje mi się drogi. Są tańsze pasujące do tej kierownicy?
primo3001 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 16:41   Post #127 (permalink)
Awatar przmor

Shifter Logitech za 200zl podlaczany przez USB.
przmor jest offline  
Rating: -64 | Skill: -0.28 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 18:19   Post #128 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017
rF2 ALMS 2016 GTE

Tyle, że shifter Logitecha to plastikowa zabawka z krótką dźwignią która wpina sie dwoma palcami. A sprzet Thrusta to juz jednak metal, odpowiedniej długości dźwignia i doznania na dopuszczalnym poziomie.

A, no i używke thrusta za 350-450zl można dostać. Ostatnio nawet na naszym forum byla sztuka za 350zl
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 21:07   Post #129 (permalink)
Awatar primo3001

Przejżałem forum i rzeczywiście T150 Rs Pro wydaje się być optymalnym wyborem. Jednak 600 zł za shifter to jak dla mnie za dużo. Myślę, że dokupię raczej ten Logitecha. Na pewno jest on kompatybilny z kierownicą T150 Rs Pro? Będzie to razem działać?

I jeszcze jedna mała dygresja na koniec. Na kierownicy zamierzam grać w Assetto Corsa i... BeamNG.Drive. O ile AC słynie z tego, że jest raczej symulatorem, tak BeamNG.Drive już niezbyt. Na moim Tracerze w obie gry grało mi się całkiem dobrze, jednak to w BeamNG.Drive czułem jakbym prowadził samochód. Ze względu na fakt, że w "Sim racingu" jestem raczej zielony, chciałem spytać, czy BeamNG.Drive właściwie jest grą o realistycznym sterowaniu? Ktoś z Was w to grał? Pytam z czystej ciekawości, bo w żadnym wypadku nie jest to kluczowa kwestia
primo3001 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-2017, 21:20   Post #130 (permalink)
Awatar Arni

Z tym shifterem z G29 to szkoda zachodu, zero realizmu. Nowe Thrustmaster są od 550 zl a jak dużo to poluj na używane, za 400spokojnie
Arni jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
alcantara, dfgt, g27, g29, jaką, kierownice, kierownicy, kupić, pomoc, t300, t500, wybór, wyborze, zmiana

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania