Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Rozpoczęcie przygody z VR

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-02-2019, 14:29   Post #1 (permalink)
Awatar xarturr

Rozpoczęcie przygody z VR

Od dłuższego czasu myślę o przesiadce z pojedynczego monitora ultrawide na VR. Słyszałem już wiele opinii i zdecydowana większość jest zachwycona. Nie chcę na ten moment jednak wydawać więcej niż 1000zł. Zauważyłem, że wersje DK2 Oculus Rift'a staniały i można je wyrwać już za 400-500zł. Są jakieś duże różnice między DK2 a CV1 oprócz oczywiście rozdzielczości i jakości obrazu? Jest tu ktoś kto używał DK2 i może napisać czy się nadadzą na początek? Za sprawą DK2 przemawiają też mniejsze wymagania odnośnie PC, na YT widziałem że ludzie z bardzo podobnymi podzespołami do moich bez problemu jeżdżą w simach, na ten moment celuję głównie w jazdę w iR oraz AC. Tutaj moje graty:
i5 4440 3.1Ghz (jeśli będzie konieczność mogę go zamienić na i5 4690K 3.5Ghz)
8GB RAM DDR3
GTX 970 4GB
Chyba powinno uciągnąć DK2 na niewymaksowanych ustawieniach?
I jakie opinie? Warto kupić na początek?
xarturr jest offline  
| Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2019, 18:45   Post #2 (permalink)
Awatar tytus

wydaje mi sie ze bedzie slabo z tylko gtx970... ta karta ma kilka ladnych lat i na premiere byla srednia a tu musisz miec stale 90fps
tytus jest offline  
GPL Rank: -79,954 / Monster Rank: -367.967 (last update: 2005)

Rating: 923 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Sim-Sport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2019, 19:12   Post #3 (permalink)
Awatar xarturr

Po co stałe 90fps? DK2 wyświetla maks 75fps

Tutaj typek na 980ti ma wszystko wymaksowane i ma te 75fps:
https://www.youtube.com/watch?v=eYJGBqu0rWo&t=384s

Zresztą iR nie jest jakoś wymagający graficznie ogółem. Jaką więc kartę byś proponował?
xarturr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2019, 19:44   Post #4 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Ja zaczynalem z Vive na GTX970. Dalo sie nawet w DR. Oczywiscie byla ciagla pogon za kompromisami.

Jednak DK2 bym nie polecal ze wzgledu na rozdzialke. IMO rozdzielczosc oferowana przez OR/Vive jest na granicy akceptowalnosci.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2019, 20:19   Post #5 (permalink)
Awatar xarturr

No wiem, że rozdziałka w DK2 jest dosyć słaba, jednak CV1 kosztuje już 3x tyle co DK2, a tak jak mówię nigdy nawet headsetu VR nie miałem na głowie, dlatego chcę zacząć od minimalnych kosztów a jak mi się spodoba, wszystko będzie git to w przyszłości zainwestuję w CV1.

A odnośnie karty to chyba dołożę te 3 stówki i kupię 1060 6GB, chcę mieć płynność, szczególnie podczas wyścigów gdzie jest więcej samochodów no i koniecznie normalne lusterka włączone
xarturr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2019, 04:51   Post #6 (permalink)
Awatar Wyjebany12

Cytat: Napisał xarturr Zobacz post
No wiem, że rozdziałka w DK2 jest dosyć słaba, jednak CV1 kosztuje już 3x tyle co DK2, a tak jak mówię nigdy nawet headsetu VR nie miałem na głowie, dlatego chcę zacząć od minimalnych kosztów a jak mi się spodoba, wszystko będzie git to w przyszłości zainwestuję w CV1.

A odnośnie karty to chyba dołożę te 3 stówki i kupię 1060 6GB, chcę mieć płynność, szczególnie podczas wyścigów gdzie jest więcej samochodów no i koniecznie normalne lusterka włączone
a ja CI powiem tak. Wbijaj na OLX wypożycz sobie CV1 na pare dni ( u mnie 5dni było za 500zl z dojazdem bo daleko mieli)wtedy stwierdzisz czy chcesz VR czy triplescreen. Co do karty grtaficznejk do VR zeby immersja była najwieksza najlepiej jak wymaksujesz cienie i detale swiata + oczywiscie Shaders patch. U mnie te shadery zmieniły zupełnie FPSY a mam RTX 2080ti ktory nie dawał rady z full detalami i Post process effect po zainstalowani shaderow GRAFICZNIE LEPIEJ I CO WAZNE NA KAZDYM SERWIE TRZYMA 89-90FPS NIE WAZNE ILE LUDZI A PING MOZE BYC NAWET +300 . jA wypozyczylem CV1 i sie zakochałem, kupilem vive pro to szczerze powiem ze roznica powala jesli chodzi o pixele i te cale migania krawedzi cieni albo barierek (wiecie o co cchodz) PISZE O ASSETTO CORSA
Wyjebany12 jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2019, 04:54   Post #7 (permalink)
Awatar Wyjebany12

ile mozesz wydać na grafike ? bo to wazne, procek starczy z palcem w "D"
Wyjebany12 jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Układ H
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2019, 12:35   Post #8 (permalink)
Awatar xarturr

Mówisz o moim i5 4440?

Na grafikę jakoś 700-800zł, mówię oczywiście o używanych. W tej cenie mam 1060 6GB, a to chyba takie minimum żeby grać na średnich/wysokich i mieć sporo fps. Zaznaczam że celuję głównie w iR, AC czy rF2 to raczej rzadko będę na VR uruchamiać.

No i na pewno nie będę inwestować w triple screeny, tyle czasu już jeżdżę na pojedynczym że teraz jak mam to zmieniać i w takich kosztach to zdecydowanie wolę VR
xarturr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2019, 22:39   Post #9 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Cytat: Napisał xarturr Zobacz post
Mówisz o moim i5 4440?

Na grafikę jakoś 700-800zł, mówię oczywiście o używanych. W tej cenie mam 1060 6GB, a to chyba takie minimum żeby grać na średnich/wysokich i mieć sporo fps. Zaznaczam że celuję głównie w iR, AC czy rF2 to raczej rzadko będę na VR uruchamiać.

No i na pewno nie będę inwestować w triple screeny, tyle czasu już jeżdżę na pojedynczym że teraz jak mam to zmieniać i w takich kosztach to zdecydowanie wolę VR
Miałem DK2 - to był pierwszy krok w VR przesiadając się z triplów. Oczywiście swoboda kręcenia głową wygrywała z szerokością patrzenia. Coś było widać, ale markery do hamowania widziałem na ostatnią chwilę. Niemniej jednak dwa lata spędziłem z DK2. AC miało fajniejszą grafę niż iR. Najlepiej wypadał LFS.

Trudno mi doradzać cokolwiek. Rozumiem, że masz trudny budżet, a chcesz mieć VR. Tylko zobacz - jak teraz kupisz DK2 to ten sprzęt będzie tylko tracił na wartości. Za jakiś czas jak już będziesz mieć więcej $$$ to obawiam się, że DK2 wyrzucisz do kosza. Szedłbym już w okolice CV1, które za chwilę będzie na poziomie DK2 - po premierze nowego OR.
TPS jest offline  
"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Fanatec Porsche 911 GT2 Wheel | CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2019, 22:56   Post #10 (permalink)
Awatar xarturr

Wiadomo że CV1 będzie lepsza pod każdym względem no ale mam priorytety, najpierw chcę zainwestować w rig z prawdziwego zdarzenia a później w bajery typu VR, a DK2 pozwala liznąć temat minimalnymi kosztami
Zawsze mogę sprzedać jak mi nie podpasuje.
xarturr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
przygody, rozpoczęcie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania