Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Soft do 2DOF/3/6

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-01-2018, 12:15   Post #1 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Soft do 2DOF/3/6

Cześć

Wiem, że wielu z Was korzysta z SimTools. Sam z tego korzystałem, ale architektura tego softu i sposób konfiguracji mnie zupełnie nie odpowiada. Pomijam fakt, że kiedyś przestało to działać i reinstalacja nic nie dała. Miałem 2.0 i 2.1. Po 2.1 powiedziałem dość.

Podrzucam Wam link do wersji demo oprogramowania, z którego korzystam obecnie i jestem mega zadowolony - wersja demo daje kilka na zaznajomienie się z tematem i podjęcie decyzji, czy 100 EURO warto dać. Moim zdaniem bez wątpienia.

https://logykal.com/en/lince-2-0-mot...kpit-software/

Enjoy
TPS jest offline  

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

| CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2018, 23:44   Post #2 (permalink)
Awatar gorzasty

Simtools działa super i za Free...

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
gorzasty jest offline  
The perfect curves: 90-60-90
90km/h, 60 pulse, 90° drift angle

Rating: 9882 | Skill: 4.66 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-2018, 15:08   Post #3 (permalink)
TPS
Awatar TPS

Cytat: Napisał gorzasty Zobacz post
Simtools działa super i za Free...

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
Nie podzielam tej opinii, ale być może fakt, że za free powoduje, że na pewne rzeczy można przymknąć oczy. U mnie ten soft nie działał stabilnie.
TPS jest offline  

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

| CST F1 Sim Racing Pedals | Thrustmaster TH8 RS Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2018, 18:43   Post #4 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Napiszew tutaj, ale tak na prawdę to pytanie do Piotrka.
Jestem po zmianie sys win10 na nowiutki czysty, same stery, steam. Mam problem z simtoolsem 2.2, w czasie gry wyłącza mi chwilowo lewy silnik ( tak na sekundę ) . dzieje się to tylko w simtoolsie, pod SMC3 Windows Utilities jest wszystko dobrze, najprawdopodobniej jest to wina pluginu, ale nie jestem pewien. Musiałem tez zmienić region na angielski, bo ST 2.2 błędnie odczytywał mi ruchy i szarpał jak opętany .. Czy miałeś kiedyś coś podobnego
Pozdro
Dab_Dudek jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2018, 19:04   Post #5 (permalink)
Awatar gorzasty

Hejo. A pod smc3 sprawdzisz siedząc w fotelu tzn. z obciążeniem i w trybie testu random - Czyli ruchy pseudolosowe? Ja też mam czystą 10 ale w wersji eng. Raczej nie miałem tego typu problemów... jaki plug-in? Może sprawdzę u siebie jak gre posiadam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
gorzasty jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2018, 21:17   Post #6 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

Cytat: Napisał gorzasty Zobacz post
Hejo. A pod smc3 sprawdzisz siedząc w fotelu tzn. z obciążeniem i w trybie testu random - Czyli ruchy pseudolosowe? Ja też mam czystą 10 ale w wersji eng. Raczej nie miałem tego typu problemów... jaki plug-in? Może sprawdzę u siebie jak gre posiadam.

Sprawdzałem smc3 i działa cały czas, a jak tylko włącze ST to za parę chwil jest lipa.. Plugin miałem na myśli główny programu, mogłem po prostu napisać Simtools

wcześniej na innych systemach ( win 10 też) nie maiałem tego. Co dziwne przy tym win 10 musiałem zmienić region na angielski bo przy pl złe sczytywał mi st - szarpał strasznie ( kiedyś tak miełem przy 1.3 i pluginie od ets - ale to był problem pluginu - )
Dab_Dudek jest offline  

Thrustmaster T500 RS | Logitech G27 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-2018, 21:14   Post #7 (permalink)
Awatar gorzasty

Nie wiem co to może być, ale musielibyśmy usystematyzować najpierw objawy, które masz Najpierw piszesz, że silnik wyłącza się w czasie gry, a potem, że wyłącza się tylko pod Simtoolsem. SMC3 jest zawsze ok. Jeśli pod Simtoolsem, to w którym momencie. Uruchamiasz jakieś testy tam? Ja siedzę cały czas na SM 2.1. Może spróbuj tej wersji? MI też kiedyś 2.2 sprawiało problem z bliżej niewiadomych przyczyn (fotel zawsze przechylał się bardziej na jedną stronę). Nie udało mi się tego rozwiazać, więc zostałem przy 2.1, ale ta wersja jest bardzo ok.
Gdyby nie to, że podczas SMC3 jest ok to bym obstawiał, że przegrzewa się któryś sterownik motomonster (wtedy mają takie zabezpieczenia, że odcinają na chwilę zasilanie od silnika), ale tak to sam nie wiem... Nie pamiętam też dokładnie, ale rzeczywiście coś tam kiedyś czytałem o zmianie regionu - to była kwestia interpretacji znaku "," oraz "." przez SM. Gdzieś te dwa są zamienione i czasem zmiana regionu poprawia to właśnie, jeśli nie piszę bzdur teraz...
gorzasty jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2018, 01:15   Post #8 (permalink)
Awatar electro18

Ja mogę potwierdzić, że zmiana regionu w Windowsie pomaga i na szarpanie silników, a także na przekrzywiony fotel, przynajmniej w moim wypadku pomogło na te obydwa problemy.
electro18 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-2018, 14:31   Post #9 (permalink)
Awatar Dab_Dudek

zmiana regionu jak najbardziej pomaga i to mam zmienione już, spreawdzę dokładnie czy właśnie nie mam problemu z MM, choć na SMC3 nie wyłącza. ST2.2 wyłącza mi w różnych momentach, czasami przy włączaniu gry już do jazdy samochodem a czasami po najeździe na kerby lub wejściu w zakręt. Dzieje się to chyba przy większym użyciu prądu. Sprawdzę chyba właśnie mm ( zamówię nowy - może coś z nim nie tak, to juz drugi po lewej stronie, trochę dziwne )

dzięki za podpowiedzi

z ciekawości sprawdzałem SCN5 100mm, ale cena powala.
Dab_Dudek jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2018, 14:37   Post #10 (permalink)
Awatar gorzasty

Jesli podejrzewasz MM przy dużym obciążeniu to ustaw smc3 niższe parametry. Niech fotel straci na dynamice ale będziesz mógł przetestować.

gorzasty jest offline  

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
2dof or 3 or 6, soft

Narzędzia wątku
Wygląd