Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

Triple screen Vs VirtualReality

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-07-2018, 20:40   Post #31 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Nie no bez jaj... to jest namiastka tego co oferuje steroskopia w HMD. Warto wspomniec i brak separacji od swiata zewnetrznego
Ale najwazniejsze to w tym przypadku masz ograniczone pole widzenia.

Innymi slowy, dzis nie ma alternatywy dla VR dajacej nieograniczone pole rozgladania sie jak i stereoskopie.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2018, 22:22   Post #32 (permalink)
Awatar J@zzu

Maxym, wątek VR niejednokrotnie poruszany na forum. Jak chcą to niech patrzą w te swoje triple. Ja już do monitów nie wracam...
J@zzu jest offline  
Prędkość nie zabija, zabija nagłe zatrzymanie...

Rating: 13307 | Skill: 6.25 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2018, 23:15   Post #33 (permalink)
Awatar victor79

Cytat: Napisał J@zzu Zobacz post
Ja już do monitów nie wracam...
Zwłaszcza gdy (jak tu pare osób wróży) będziesz ślepy
victor79 jest offline  

Rating: 21237 | Skill: 4.41 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2018, 11:46   Post #34 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
Nikt nie twierdzi ze VR jest zupelnie zdrowe czy wrecz uzdrawiajace. Ale swiatlo to swiatlo. Obojetne czy z wyswietlacza czy odbite od przedmiotow (dzieki czemu widzimy). Jak bylem maly i zaczynalem kariere z komputerami jeszcze na lampowym czarnobialym, TV to tez wszyscy mowili ze oslepne a nic takiego sie nie stalo.

Jak w kazdym innym przypadku, dopoki sie kosztuje z umiarem to nic sie stac nie powinno.

Cytat: Napisał J@zzu Zobacz post
Maxym, wątek VR niejednokrotnie poruszany na forum. Jak chcą to niech patrzą w te swoje triple. Ja już do monitów nie wracam...

No ja tez.. bo zdemontowalem i sprzedalem
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2018, 12:46   Post #35 (permalink)
Awatar tytus

Ja od 2 lat mam 3 monitory (16:10 + 21:9 + 19:10) lecz do Vive1 które kupiłem i sprzedałem (czekam na pimax 8K i pierwsze opinie/testy) nie ma porównania. Możliwe że wyjdą za kilka lat badania które dowiodą że VR jest bee i ludzie hurtowo ślepną , lecz jak piszecie że technologia VR już na starcie jest przegrana i porównanie do 3D w TV to pozostawiam to bez komentarza Zgadzam się że nie wszyscy dobrze reagują na zabawę dłuższą niż kilkanaście minut, ja miałem nudności tylko przy jeździe choć gdy dłużej grałem (zmuszałem organizm do przyzwyczajenia) efekt mdłości był słabszy.
tytus jest offline  
GPL Rank: -79,954 / Monster Rank: -367.967 (last update: 2005)

Rating: 923 | Skill: 0 | OpenRating: 0
Thrustmaster T300 RS | Sim-Sport Pedals | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2018, 13:32   Post #36 (permalink)
Awatar Wyjebany12

Cytat: Napisał Martion Zobacz post
Miałem styczność z VR tylko na targach growych (głównie PGA) i uważam że jest to bardzo fajna alternatywa dla monitora w przypadku gier z widokiem z pierwszej kamery.
Przed kupnem wstrzymuje mnie głównie to, że muszę grać w okularach (inaczej "cały" obraz mam rozmazany; mam krótkowzroczność). Czekam aż ktoś wpadnie na to, żeby dodać do okularów VR soczewki korektujące.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Też mam krótko ezroczność i w HTC VIVE PRO zakladam je bez problemów ( z oculusem sie meczylem zeby je zalozyc na okulary korekcyjne)
Wyjebany12 jest offline  

Thrustmaster T300 RS | Fanatec CSR Elite Pedals | Własna sekwencja | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2018, 14:32   Post #37 (permalink)
Studio 397 veh. engineer
Awatar LesiU

Cytat: Napisał Zinho Zobacz post
Ja bym był ciekaw rozwiązania z 2 monitorami: 32:9 ogarniający pole od lewego lusterka do prawego słupka + 16:9 od prawego słupka do prawego lusterka. Zwłaszcza w autach zamkniętych. 32:9 to ekwiwalent 2 monitorów 16:9. Takiego Samsunga bym przytulił.
Zwróć uwagę na promień zagięcia monitora. To jest niestety wada wszystkich tego typu. Ratunkiem są monitory OLED, które mogłyby być bardziej zagięte...tylko kiedy się takowe pojawią?
LesiU jest offline  
Studio 397, rFactor 2: KLIK
PC: Intel i7 7700K; Asus ROG Strix Z270G Gaming; Kingston HyperX Fury 2x16GB 2400 CL15; MSI GTX 1080 Armor OC 8GB; SSD Samsung 256GB SM961 m.2 NVMe; HDD WD 2,5" 1TB 5400rpm; be quiet! Dark Power Pro P11 750W; LG 37,5" 38UC99
OSW: Lenze MCS12H15-, SimuCube, IONI Pro HC, Meanwell SDR-960-48
Pedały: Fanatec CSP v2

Rating: 108480 | Skill: 7.97 | OpenRating: 0
Thrustmaster T500 RS | Fanatec Clubsport Pedals | Hamowanie: heel & toe | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2018, 14:55   Post #38 (permalink)
Super Moderator
Awatar Dmnick

I jakie będą miały opóźnienie
Dmnick jest offline  
Zalman Z3 Plus | Win 7 x64 | AMD Phenom II x4 965@3,7GHz@Zalman CNPS14x | ASRock 970 Pro3 | AMD Radeon 6950@6970 2GB | Kingston KHX1600C9D3B1RK2/8GX 8GB| Tacens Radix V 650V | Creative Xtreme Music | Superlux HD 681 | Logitech DFGT | Saitek X52 | Saitek Cyborg Evo | Steelseries Rival |

Rating: 16581 | Skill: 6.74 | OpenRating: 0
Logitech DFGT | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-2018, 23:52   Post #39 (permalink)
Awatar MICRI

Gogle VR w moim przypadku, były tym czego od zawsze szukałem. Dobra kierownica, duży TV, wysokiej klasy fotel itp robiły jako całość robotę, ale...... Ale jednak cały czas siedziałeś w pokoju a nie w aucie rajdowym, czy to wyścigowym. Virtualna Rzeczywistość jaka rozpościera się przed użytkownikiem tego cudownego wynalazku, robi taką robotę, że już po chwili zapominamy o świecie zewnętrznym. I nawet doszukując się niedoskonałości w kwestii słabszej grafiki, to jednak uczucie siedzenia w aucie, w moim przypadku gruzuje wszystko z czym do tej pory miałem do czynienia.

Na całe szczęście czy gram 5 min czy 5 godzin nie mam żadnych dziwnych dolegliwości

Tak więc jak już pisałem, dla mnie absolutny nr. 1 !
MICRI jest offline  

Ostatnio edytowane przez MICRI : 12-07-2018 - 08:47
Thrustmaster T500RS + F1 Wheel Add-On + TH8A + T3PA PRO + Kokpit MIRCO RS2 + SONY VR + PS4.

Thrustmaster T500 RS | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Łopatki
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-2018, 09:45   Post #40 (permalink)
Awatar J@zzu

Amen. Podzielam Twoje zdanie. U mnie jest identycznie...
J@zzu jest offline  
Prędkość nie zabija, zabija nagłe zatrzymanie...

Rating: 13307 | Skill: 6.25 | OpenRating: 0
Fanatec Clubsport Wheel | Fanatec Clubsport Pedals | Fanatec Clubsport Shifter | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
screen, triple, virtualreality

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania