Szukaj:
PL EN ES
Polecamy

Kalendarz treningów

Alfaholicy_SimRacingPL Server
Wróć   SimRacing wyścigi online > Działy Tematyczne > Kierownice i inne kontrolery

USB 2.0 vs 3.0 oraz HUB USB

Zarejestruj się Projects Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane

Kierownice i inne kontrolery Wszystko o tym sprzęcie

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-06-2019, 10:32   Post #1 (permalink)
Awatar Szy3ki

USB 2.0 vs 3.0 oraz HUB USB

Witam.Panowie posiadam kierownicę T300 Alcantara i tutaj pytanie czy ma znaczenie/jest jakaś różnica do jakiego USB podłączę 2.0 / 3.0 ?

Pytam ponieważ chciał bym kupić przedłużacz USB 5 metrowy oraz jakiś HUB na 4/5 portów USB

I właśnie nie wiem czy np.Przy dłuższym kablu ma znaczenie rodzaj USB itp.

Pozdrawiam.
Szy3ki jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2019, 13:55   Post #2 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Najważniejsza rada jaką tutaj usłyszysz to kupno AKTYWNEGO huba USB. Takiego z podpięciem do gniazdka sieciowego. W innym wypadku kierownica może się wgl nie uruchomić przy tak długim przewodzie USB albo może się rozłączać w czasie jazdy. A wgl najlepiej to tak organizować przewody, żeby akurat kierownica i pedał były wpięte bezpośrednio do płyty głównej. Wtedy jest najmniej niespodzianek i problemów.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2019, 14:52   Post #3 (permalink)
Awatar Kowalski

Tak naprawdę to najlepsza jest karta rozszerzeń na PCI-E a nie hub nawet aktywny. Rekomendowany jest StarTech ale jest drogi. Jak masz wybór to lepiej podłączyć do 2.0 bo z 3.0 zdażają się problemy. Większość firm odradza wgrywanie ważnego oprogramowania jak np firmware przez huba bo można sobie zrobić cegłę.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 09:37   Post #4 (permalink)
Member
Awatar MaXyM

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do MaXyM
PCIe nie rozwiazuje problemu z przedluzka USB.
Co do aktywnych HUBow, to tez wszystko zalezy od modelu. ja mialem jakis iconnect z wlasnym zasilaniem i nic na nim poprawnie nie dzialalo.
Wiec jak Danonak napisal, najlepiej tak sie zorganizowac aby nie bylo potrzeby przedluzac. No chyba ze kupowac, testowac i oddawac.
MaXyM jest offline  
SLS developer :: sls.simracing.pl ::

Rating: 94355 | Skill: 7.59 | OpenRating: 0
Thrustmaster TX Racing Wheel | Logitech G25 | Hamowanie: Lewą nogą | Zmiana biegów: Sekwencja
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 11:45   Post #5 (permalink)
Awatar Szy3ki

Witam,dzieki wielkie za szybkie i konkretne odpowiedzi ! Powiem tak HUB koniecznie być nie musi tylko chciałem ze względów estetycznych bardziej bo tak to by mi wychodził jeden kabel od fotela do komputera a reszta kabli była by pod fotelem wpięta w HUBa Ale może faktycznie to zły pomysł , miałem na oku z TP-LINK H720 chyba model ponoć jeden z lepszych na rynku no ale może dam sobie z nim spokój To co powiecie w takim razie o samych kablach USB przedłużających ? Kupił bym do kierownicy i pedałów po 5m i podłączył bezpośrednio od tyłu pod płytę główną ?
Szy3ki jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 15:52   Post #6 (permalink)
Awatar Kowalski

Najlepiej tak ustawić PC żeby nie było przedłużki. One też są odradzane, ale to już jest lepsze niż nawet najlepszy hub pod warunkiem że jesf dobrej klasy.
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 16:43   Post #7 (permalink)
Awatar przmor

Maksymalna dlugosc kabla USB 2.0 to 5m wiec przedluzacz o dlugosci 5m to zdecydowanie za duzo.
przmor jest offline  
Rating: -64 | Skill: -0.28 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 17:44   Post #8 (permalink)
Awatar Kowalski

Problem z hubem jest taki, że wiele urządzeń podłączonych jest do jednego gniazdka USB w PC, czyli tylko do jednego kontrolera, co może powodować problemy. Najlepiej jak każde kluczowe urządzenie obsługuje osobny kontroler USB. Tu jest pies pogrzebany. Nie mówiąc już o tym, że hub jest również przedłużaczem który jako taki nie jest zalecany, chyba że do myszki Czy ma to wszystko sens dla kogoś kto jeździ na np DFGT czy G25? Ciężko powiedzieć....
Kowalski jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2019, 23:01   Post #9 (permalink)
Awatar Danonak

rF2 SMP GT3 2017

Ujmę to tak. Jak ja zbudowałem swój simrig i przeniosłem się ze ściganiem z biurka o parę metrów dalej to na początku też wpadłem na pomysł HUBa żeby było łatwiej i ładniej z kabelkami. I moje testy szybciutko doprowadziły do tego, że przeniosłem komputer obok simriga, a do biurka pociągnąłem HUBa dla klawiatury i myszki plus kupiłem dłuższy kabelek do monitora na biurku. Było to dla mnie najlogiczniejsze rozwiązanie bo priorytetem było dla mnie to aby bez problemu działały sprzęty simracingowe (a miałem cyrki z nimi właśnie przy używaniu HUBa - aktywnego za około 70zł) , a już z klawiaturą i myszką na HUBie problemów nie było.
Danonak jest offline  

Rating: 39436 | Skill: 13.46 | OpenRating: 0
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
hub, oraz, usb

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania