Szukaj:
PL EN ES

Poznaj nowe SimRacingPL i weź udział w ROK CUP Challenge!  FAQ z zakresu Jak rozpocząć  
     
 
Spis treści
Niniejszy dokument jest własnością Portalu SimRacingPL. Jego kopiowanie bez zgody autorów jest zabronione.
SimRacingPL ©2004 - 2021
Paragraf
Treść punktu
1
Witamy w Portalu SimRacingPL

Dziękujemy za dołączenie do naszego grona i zapraszamy do czynnego udziału w życiu community. Do zaoferowania mamy wiele i postaramy się tutaj w kilku zdaniach przedstawić podstawowe działy oraz odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania.
2
Czym się zajmujemy i co to jest simracing
2.1

Kim jesteśmy?

Wyjaśnienie tutaj

Nasze dane

SimRacingPL
ul. Sybiraków 7/12
15-204 Białystok
NIP: 966-122-79-69
REGON : 050814991

BRE Bank 76 1140 2004 0000 3302 5435 8553

2.2
Czym się zajmujecie i co oferujecie?
Zapraszam do przeczytania artykułu "Części składowe SimRacingPL"
2.3
Co oznacza termin SimRacing ?
Małe wyjaśnienie terminu Simracing
2.4

Nasze materiały wideo + zdjęcia

Klipy z naszych wyścigów oraz dużo więcej różnych materiałów wideo można znaleźć w Media Center

Dodatkowo powstają galerie z seriami zdjęć upamiętniających rozgrywki

Galeria

2.5
Prowadzicie Ligi, ale ja nie mam czasu na regularne uczestnictwo, czy w takim przypadku znajdzie się coś dla mnie?
Poza Ligami są także treningi na które, może wpaść każda osoba która, wcześniej zadeklaruje taką chęć w TYM temacie. Dzięki temu można od czasu do czasu pojeździć w "dobrym towarzystwie".
3
Zaczynając przygodę z simracingiem będziesz potrzebować kierownicy (nie ma możliwości jazdy na klawiaturze). Którą powinieneś wybrać?
Niemal kompletny przegląd rynku kierownic znajdziesz tutaj: Jaką kierownicę wybrać?

Polecamy również zapoznanie się z tematami na forum traktującymi o przeróżnych kontrolerach: Artykuły o hardware

4
Chcę tego spróbować
4.1
Czy ja się nadaję, żeby z Wami jeździć ?
4.2

Mam kierownicę, co dalej ?

Możesz rozpocząć swoją wirtualna karierę. Wszystko opiera się o punkty Rating (co to jest rating wyjaśnione jest tutaj) które zdobywasz w miarę kolejnych startów. Punkty te ostatecznie umożliwiają starty w kolejnych trudniejszych seriach.


Na początek (czyli jeśli mamy rating = 0) warto naszą karierę rozpocząć od serii Megane. To tutaj masz możliwość zapoznania się z naszymi zasadami, procedurami itp. Z tego powodu czas nie jest stracony pomimo, że być może masz już doświadczenie w wyścigach online. Po więcej informacji odsyłam do kolejnych tematów:


Jak rozpocząć wirtualną karierę


 


Równocześnie ze startami w Megane możesz pojawiać się na treningach innych serii.
Jeśli jesteśmy przy rFactor to warto przeczytać Dzień, po którym zacząłem się kłaść po drugiej w nocy...

4.3

Rating, Safety Rating, Skill- tajemnicze określenia

Powyższe określenie mogą wydawać się dość enigmatyczne, ale warto na początku zapoznać się z ich znaczeniem na Portalu.


Rating: Jest to ranking (czym więcej tym lepiej) będący iloczynem uzyskanych wyników oraz poświęconego na to czasu.Wyliczany jest tylko za wyścigi ligowe (treningi nie są wliczane). Na podstawie ratingu zawodnicy otrzymują możliwość startu w kolejnych trudniejszych seriach. Więcej o ratingu


Open Rating: Jak sama nazwa wskazuje jest to Rating, tyle że zdobyty tylko w aktualnie otwartych (trwających) sezonach.


Skill: Jest to kolejny ranking (czym więcej tym lepiej) określający umiejętności danego zawodnika. Liczba ta określa średnią ilość punktów Rating zdobywaną w przeciągu jednej minuty wyścigu ligowego przez danego zawodnika. Skill obliczany jest z Ratingu danego zawodnika poprzez podzielenie go przez czas potrzebny do jego zdobycia.


Safety Rating: Ranking (czym więcej tym lepiej) określający jak dużo kilometrów potrafimy przejechać na serwerach online, bez powodowania kolizji z innymi pojazdami czy też przeszkodami stałymi. Współczynnik ten jest brany jest pod uwagę w Lidze Level0 do sprawdzania czy dana osoba potrafi bezpiecznie poruszać się po torze.

4.4

Kolejny krok, instalacja symulatora i potrzebnych dodatków

Gdy już wiemy co nas interesuje nadchodzi czas na zainstalowanie potrzebnych dodatków do naszego symulatora tak aby spełniał on wymagania Ligowe. Cały proces został uproszczony do maksimum i wszystkie potrzebne pliki znajdziemy w jednym miejscu zwanym Download Center (w skrócie DC).

Wystarczy w wyszukiwarce w polu Pokaż wszystkie pliki będące w grupie wskazać interesującą nas Ligę / serię a zostaną pokazane wszystkie potrzebne pliki.
Do instalacji większości naszych dodatków dobrze jest korzystać z programu o nazwie ModManager, ułatwia on instalowanie i odinstalowywanie dodatków jednym kliknięciem. Po instalacji programu poprosi on nas o wskazanie katalogu danego symulatora, dodatki wgrywamy do jego podkatalogu o nazwie addons. Dokładny opis instalacji paczek przez ModManagera opisany jest TUTAJ
Proszę pamiętać że poprzez Mod Managera można instalować tylko paczki pod niego przygotowane. Jeżeli nazwa pliku rozpoczyna się od MODMAN_ to mamy pewność że jest to właśnie taka paczka.
Innym sposobem instalacji (paczek modman i pozostałych) to rozpakowanie archiwum .zip do katalogu symulatora.

Na początek instalujemy mod i patche o ile w lidze takowe są wymagane. Następnie sprawdzamy w kalendarzu na jakim torze będzie rozgrywany kolejny trening i taki tor pobieramy z DC

Dodatkowo możemy poszukać większej ilości informacji o danej Lidze w poniższych opisach


Uwaga !!, pliki wymagane w niektórych ligach dostępne są tylko dla osób posiadających konta ligowe (startujących w dowolnej naszej serii)

4.5
Zgłoszenie na treningi online
Nadszedł czas, gdy możesz zacząć myśleć o pojawieniu się na treningu online i pierwszych próbach jazdy online. Na początku musimy zapoznać się z podstawowymi zasadami zachowania na serwerze i zgłosić chęć udziału, a wszystko to zrobimy w tym temacie Zgłoszenia do treningów online
Po zgłoszeniu w niedługim czasie otrzymamy uprawnienia z powiadomieniem o tym fakcie na PM. Od tej pory na górnym banerze pojawią się nam dostępne serwery oraz ich stan.
Kolor czerwony oznacza, że serwer ma być w tym dniu uruchomiony, ale w chwili obecnej jest wyłączony.
Zielony to serwer aktywny (można wejść).
Po najechaniu kursorem myszki na serwer otrzymamy informacje o tym, co jest na nim rozgrywane + adres IP serwera i hasło dostępu.

Poniżej nazwy serwera są słowa POKAŻ HASŁO, i prowadzą nas one do autoryzacji wejścia na serwer. System polega na tym, że przy każdym wejściu na serwer autoryzujemy swoje wejście na serwer poprzez pobranie hasła dla danego serwera. System jest tak skonstruowany, że osoby bez autoryzacji są usuwane.
Aktywną autoryzacje możemy mieć tylko jedną. Dodatkowo po autoryzowaniu wejścia na serwer zamiast POKAŻ HASŁO widzimy hasło na serwer.

Dla serwerów rFactor jest możliwość automatycznego uruchomienia i połączenia się z serwerem. Wystarczy kliknąć na hasło gdy serwer jest uruchomiony a zostaniemy przeniesieni na aktualnie aktywny serwer.

Omówię jeszcze dwie ikonki znajdujące się pod KLIKNIJ na obrazku z banerem. Pierwsza z wykrzyknikiem oznacza że do wyścigu / treningu jest dołączona dodatkowa informacja kryjąca się w linku pod tą ikonką.
Kolejna ikonka symbolizująca kamerę oznacza, że planowana jest transmisja TV na żywo z danego serwera.

Dodatkowo jeżeli serwer jest włączony możemy zmagania zawodników podglądać na Live View klikając na nazwę serwera umieszczoną na górnym banerze. Naszym oczom ukaże się animowana tabela przedstawiająca dokładną sytuacje na torze.


4.6
Czas na coś więcej ?
Jeśli już wiemy, że simracing to jest to co nas kręci i chcemy wypróbować swoje siły w prawdziwym boju nie pozostaje nic innego jak starty w Ligach. Dostępne Ligi oraz dokładne opisy jak się do nich dostać znajdziemy w Informacje o Ligach.
Podane są tam dane kontaktowe z Adminami Ligowymi z którymi możemy kontaktować się w przypadku pytań i wątpliwości.
5

Co dalej ?

Ten etap opisany jest w kolejnej części Starty Ligowe

 
     
Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

382 osób online
381 Gości
1 Zalogowanych
Kalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server
Najbliższe wyścigi
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator