Szukaj:
PL EN ES

Poznaj nowe SimRacingPL i weź udział w ROK CUP Challenge!

Kary
Za łamanie zasad możemy spodziewać się kar. Tutaj możemy sprawdzić kiedy i za co otrzymaliśmy karę, ewentualnie zgłosić wypadek / łamanie zasad które miały miejsce podczas wyścigu ligowego  Oceny wypadku J Wapniarski vs D Nowakowski  
     
 
Dane zgłoszenia

Sezon :
rF - Megane 2015
Tor :
Norisring
Data :
2015-02-03 21:55:00
Czas zdarzenia :
0h 3m 41s (221s)
Film :
Pierwsze okrążenie :
Tak
T1 pierwszego okrążenia :
Nie

Zgłaszający - Administracja
P Kowalczyk, J Wapniarski i D Nowakowski jadą jeden za drugim przez szykanę. Przed nimi dochodzi do wypadku P Wojdyło vs J Kamińska. Przed P Kowalczykiem zwalnia R Wijas. P Kowalczyk również zachowuje ostrożność, a za nim J Wapniarski. D Nowakowski nie zdąża zahamować i uderza w tył J Wapniarskiego. Ten trąca P Kowalczyka i obaj spinują tuż za szczytem T3. Wszystko dzieje się w miejscu, gdzie widoczność jest mocno ograniczona przez wąską sekcję i wysokie bandy. Najdeżdżający kierowcy mogą nie widzieć stojących w poprzek toru poszkodowanych. To doprowadza do kolejnych kontaktów. Na D Nowakowskiego wpada M Magdziarz, a chwilę później dobija całą grupę P Sobol. Wszystko dzieje się w przeciągu kilku sekund. Poszkodowanych samochodów jest w sumie prawie połowa stawki.

J Wapniarski
Nie mam nic do dodania ponad to co w zgloszeniu.
Wg moich wyliczen miedzy kontaktem D Nowakowskego ze mna, a moim uderzeniem P Kowalczyka mija okolo 0,375sek, za malo na reakcje wg. mnie. Uszkodzenia po wpadnieciu na mnie innych samodhodow minimalne, nie utrudnaijace dalszej jazdy.

D Nowakowski
Nie czuję się winny wypadkowi. Był on spowodowany reakcją łańcuchową która zaczęła się przed nami , w wąskiej , wolnej sekcji z dużym zagęszczeniem kierowców. Na dodatek na filmie widać , że zakręt wcześniej na mojej powtórce kol. Wapniarski do połowy ''zatapia'' swoje auto w aucie kol. Kowalczyka , co nie ma oddzwięku na trajektorie jego jazdy , natomiast moje popchnięcie przy minimalnej różnicy prędkości i moim uprzednim hamowaniu powoduje wytrącenie auta i wpadnięcie w poślizg , mogło być to spowodowane wyższym pingiem któregoś z nas lub innym problemem z łącznością co sprawiło , że rFactor to tak ''odebrał''.


Ilość oddanych głosów: 3


Winni oboje: 0 (0%)
Brak winnych RA: 2 (66%)
Winny J Wapniarski: 0 (0%)
Winny D Nowakowski: 1 (33%)


J Wapniarski: 0/3
D Nowakowski: 1/2


Brak winnych RA (Zgłoszenie - Administracja)


Uzasadnienie
Ocena: Winny D Nowakowski
W mojej ocenie D Nowakowski nie zachował należytej ostrożności i to on jest sprawcą późniejszego karambolu. Uderzenie w tył samochodu J Wapniarskiego zapoczątkowało cały łańcuch zdarzeń. Jadąc na żyletki trzeba spodziewać się kłopotów i wziąć za nie ewentualną odpowiedzialność.


Uzasadnienie
Ocena: Brak winnych RA
Moim zdaniem jest to RA, kierowcy mieli zbyt mało czasu na reakcję. Taki urok jazdy na zderzaku - to emocje, ale jak ktoś z przodu popełni drobny błąd, źle zareaguje, to dochodzi do takich zdarzeń. W mojej ocenie P Kowalczyk zareagował prawidłowo na spin auta przed nim - nie było zbytniej gwałtowności w jego spowolnieniu, niestety, kierowcom z tyłu zabrakło czasu na reakcję, stąd reakcja łańcuchowa i wypadek. 


Uzasadnienie
Ocena: Brak winnych RA
Według mnie ciężko uznać D Nowakowskiego winnym tego zdarzenia. Tor, który skutecznie ogranicza widoczność oraz bliskość innych aut spowodowała, że oskarżony nie miał wystarczająco czasu na uniknięcie kontaktu. Oceniam jako RA. 
     
Logowanie
Login:
Hasło:
 Zarejestruj się!

158 osób online
157 Gości
1 Zalogowanych
Kalendarz treningów


Alfaholicy_SimRacingPL Server
Najbliższe wyścigi
Administratorzy
Administracja portalu
Owner
McLaren
Senior Admin
lelu0
Summer RC Cup 2018
lelu0
Admins
SirDuncan - Historic (GiW) Admin
Moderators
Dmnick - Super Moderator
sobol - Moderator