Strona główna » Kalendarz The Sim Grid World Cup ujawniony
simgridxvco

Kalendarz The Sim Grid World Cup ujawniony

Organizatorzy jednych z najpopularniejszych rozgrywek na Assetto Corsa Competizione przedstawili dzisiaj kalendarz sezonu World Cup. Ogłoszono również strategicznego partnera.

Kilkanaście dni temu organizatorzy zapowiedzieli drugi sezon Pucharu Świata, w ramach którego rozgrywane są wyścigi na dystansie dwunastu i 24-ech godzin. W tym roku kierowcy zostaną podzieleni na 2 splity, a najlepsi powalczą o nagrody z puli 20’000$.

84 godziny ścigania na przestrzeni pięciu rund

Zespoły, wyłonione wcześniej poprzez system prekwalifikacji, wraz z początkiem kwietnia staną na starcie 12-godzinnych zmagań z najważniejszą górą w świecie motorsportu. Dalej okrążą dwukrotnie tarczę zegarową na legendarnym Spa, a w czerwcu pościgają się na świeżo wydanym Donington Park w ramach British GT Pack DLC. Pod koniec wakacji zaplanowano rundę w RPA na Kyalami. Natomiast przysłowiową wisienką (lub truskawką) na torcie będzie całodobowa rywalizacja na Nürburgringu – aż szkoda, że tylko na jego południowej pętli.

VCO wkracza do świata Assetto Corsa Competizione

Oficjalnie zawody będą nazywać się The Sim Grid x VCO World Cup. Bazując na doświadczeniu z innych platform można się spodziewać, że VCO postara się o wprowadzenie innowacji do świata Assetto Corsa Competizione, tj. komentatorzy znani z realnego świata motorsportu lub zachęcenie prawdziwych kierowców do wsparcia serii własnym uczestnictwem lub do bycia ich twarzą.

Strategiczne partnerstwo z The Sim Grid i nasz przyszły wkład w Assetto Corsa Competizione jest bardzo znaczący dla VCO. ACC jest popularną platformą, która ciągle się rozwija. To znakomita okazja, aby razem z The Sim Grid wspólnie działać na najwyższym poziomie tej sceny. Jestem pewny, że The Sim Grid x VCO World Cup zachwyci fanów i nie mogę się doczekać współpracy z Davidem Perelem i jego zespołem.

Florian Haasper, CEO Virtual Competition Online
Trwa ładowanie...