Strona główna » Wiele polskich akcentów w The Sim Grid x VCO World Cup
simgridxvco

Wiele polskich akcentów w The Sim Grid x VCO World Cup

Trzy polskie ekipy ruszają do walki w długodystansowych wyścigach w ramach The Sim Grid x VCO World Cup. Dzisiaj czeka ich nie lada wyzwanie – 12-godzinna rywalizacja na Mount Panorama Circuit.

Te rozgrywki na ten moment to najważniejsze zawody w świecie Assetto Corsa Competizione. Pula nagród przekraczająca 25’000$, pięć wyścigów po 12 i 24 godziny, dwa splity po 50 zespołów i profesjonalna oprawa sprawia, że warto śledzić tę serię. W wyścigach zobaczymy kilka polskich zespołów i kierowców, więc tym bardziej warto się nimi zainteresować.

W pierwszym splicie zagwarantowany udział miał Carbon Simsport, który poprzedni sezon zakończył w Top15 klasyfikacji generalnej. Prekwalifikacje wygrali kierowcy DV1 TRITON Racing, a poza nimi awans wywalczył jeszcze Silver Racing Team.

W drugim splicie zobaczymy ForzaItalia.pl eSports Team, Full Boost Racing oraz następne składy Carbon Simsport i Silver Racing Team.

Ciekawie przedstawia się także reprezentacja Polaków wśród zagranicznych ekip. Kamil Pawłowski pojedzie w Ferrari od Jean Alesi Esports Academy, a Maciej Malinowski jest zgłoszony w Astonie Martinie ekipy SideMax Motorworks – JLO Team.

Znakomite kwalifikacje w wykonaniu DV1 TRITON Racing

Prologiem sezonu była czwartkowa sesja kwalifikacyjna. Składała się ona z 20-minutowej sesji głównej, z której później czołowa dziesiątka awansowała do Super Pole.

Swoje aspiracje potwierdziła ekipa Mistrzów Polski. Dominik Blajer najpierw wykręcił szósty rezultat, aby potem popisać się znakomitym, 2. czasem w Super Pole. Dzięki temu jego Bentley Continental GT3 ustawi się na starcie tuż obok obrońców tytułu – włoskiego GTWR Racing Team.

Start wyścigu o 13:00, transmisja z pierwszego splitu ruszy kilkanaście minut wcześniej:

Trwa ładowanie...