Strona główna » Jesień 2021 na Fair Racing

Jesień 2021 na Fair Racing

Końcówka sierpnia przynosi nam sporo nowych rzeczy na FairRacing.com.pl, nowa strona, nowe serie oraz nowe zasady.


Pierwszą z nowości będzie liga Level0, skierowana głównie do osób, które zaczynają swoją przygodę z simracingiem lub chcą doskonalić swoje umiejętności w ustawianiu setupu oraz w walce na torze. Podczas pierwszego sezonu na kierowców czeka osiem krótkich torów oraz Ginetta G40 GT5, tylnonapędowe auto, idealne do nauki jazdy wyścigowej.


Jednak dla szukających wyzwań i znudzonych ciągłą jazdą autami GT3 czekają bardzo wymagające auta w lidze GT1. Samochody z 1997 roku, narowiste, trudne do opanowania oraz znane z plakatów w naszym dzieciństwie, takie jak np. Mercedes CLK GTR lub Ferrari F50. Podczas 10 rund rozdzielonych dwutygodniowymi przerwami zawodników czeka niecodzienny format, w piątek godzinna sesja kwalifikacyjna ustalające kolejność do niedzielnego dwugodzinnego wyścigu, ale po sesji kwalifikacyjnej czeka na kierowców 20 minutowy sprint z odwróconą pierwszą dziesiątką z kwalifikacji. Obie serie wyścigowe będą rozgrywane jak zwykle na Assetto Corsa.


Jak sama nazwa wskazuje Fair Racing stawia na czystą rywalizację na torze, w związku z tym wprowadzono licencje, które aktualnie będą wymagane w lidze GT1. Można je zdobyć dzięki bezwypadkowej jeździe w Level0 lub poprzez egzamin przeprowadzony przez administratora. Dodatkowo na Fair Racing pojawi się system punktów karnych, przez który zawodnicy rozrabiający na torze, po zebraniu odpowiedniej liczby punktów karnych, będa musieli zrobić sobie przerwę od rywalizacji z innymi.Fair Racing serdecznie zaprasza do rywalizacji, a wszystkie informacje znajdziecie na stronie https://fairracing.com.pl/ oraz na discordzie https://discord.gg/bT9s3pY

Trwa ładowanie...